دوشنبه , ۱۵ آذر ۱۴۰۰
صفحه اول » بین المللی » جزئیات عملیات در استان جیزان عربستان برای تامین امنیت مهم‌ترین پایگاه «انصارالله»!

جزئیات عملیات در استان جیزان عربستان برای تامین امنیت مهم‌ترین پایگاه «انصارالله»!

به گزارش مشرق، گروهی مشترک از حوثیهای یمنی عملیات گسترده و غافلگیرانه ای را از مناطق تحت سیطره در جنوب شرق استان جیزان عربستان علیه نیروهای سعودی انجام دادند.

یمن (1).jpg

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای یمنی مواضع  سعودی را در حومه منطقه «الدائر» هدف قرار دادند و در همان گام نخست موفق شدند خطوط دفاعی آنان را در این محور در هم بشکنند.

اعلام الحربی

در جریان عملیات در این محور خسارت های سنگینی به تجهیزات نظامی مزدوران سعودی وارد آمد؛ نیروهای یمنی درصدد هستند با نفوذ بیشتر در عمق جنوب شرق استان جیزان، امنیت را در شمال غرب استان صعده تامین کنند.

به گزارش مشرق، نیروهای سعودی در هفته های گذشته حملات متعدد و سنگینی را از جنوب شرق استان جیزان برای پیشروی در شمال غرب استان صعده یمن ترتیب دادند اما ناکام ماندند و تلاش آنان برای نفوذ بیشتر در شمال غرب استان صعده به نتیجه ای نرسید.

استان جیزان در جنوب غرب عربستان واقع شده و هم مرز با استان های صعده و حجه یمن است؛ نیروهای یمنی در سال های گذشته بخش هایی از این استان را به کنترل درآوردند و تلاش سعودی برای سیطره دوباره بر مناطق از دست رفته نتیجه نداده است.

از بخش «حرض» در شمال استان حجه یمن خبر می رسد، رزمندگان یمنی با حملات ناگهانی در محور غربی کوه النار موفق شدند یک مقر نظامی را از اشغال نیروهای مزدور رژیم سعودی خارج و تعدادی از آنان را به هلاکت برسانند.

براساس اطلاعات به دست آمده، نیروهای یگان تک تیرانداز نیز در جریان عملیات در محور غربی کوه النار و شرق مثلث «عاهم» در بخش «حرض» موفق شدند شماری از نیروهای مزدور رژیم سعودی را کشته و زخمی کنند.

اعلام الحربی

خبرها از محورهای شرق و غرب بخش «حیران» در شمال استان حجه حاکیست، رزمندگان یمنی در جریان دو عملیات توانستند خسارت های سنگینی به سعودی آورند و تعدادی از آنان را از پای درآورند.

در حال حاضر، بخش وسیعی از مناطق مرکزی و غربی بخش «حیران» در اشغال است و نیروهای رژیم سعودی در ماه های گذشته تلاش زیادی کردند تا مناطق شرقی را هم به تصرف دربیاورند که با مقاومت رزمندگان یمنی ناکام ماندند.

به گزارش مشرق، بخش حیران از محور شمالی با بخش حرض و از غرب با بخش میدی و از جنوب با بخش عبس و از شرق با بخش مستباء هم مرز است و همین مسئله اهمیتش را چند برابر کرده است.