پنجشنبه , ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » محمدحسنی: دشمنان نقشه‌های شومی برای تجزیه کشورهای اسلامی دارند/

محمدحسنی: دشمنان نقشه‌های شومی برای تجزیه کشورهای اسلامی دارند/

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه دشمنان، نقشه‌های شومی برای تجزیه کشورهای اسلامی در سر می‌پرورانند، گفت: در صدد کم کردن تعداد جمعیت کشورهای مسلمان هستند.

به گزارش خبرگزاری مهر، آیین «غدیر تا غدیر» سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با حضور آخوند عباس محمدحسنی به مناسبت تجلیل از کارکنان این سازمان که در فاصله اعیاد غدیر سال گذشته تا امسال صاحب اولاد شده‌اند برگزار شد.عباس محمدحسنی در این آیین که در مرکز همایش‌های کوثر سازمان عقیدتی سیاسی ارتش برگزار شد گفت: فرزندآوری در شرایط فعلی نوعی جهاد محسوب می‌شود و یقیناً خشنودی خداوند متعال و اولیاءالله را در پی خواهد داشت.

وی «مقابله با توطئه کاهش نسل مسلمانان بویژه شیعیان از سوی دشمن» را از دلایل جهاد بودن فرزندآوری عنوان کرد و افزود: دشمنان تشیع بصورت مرموزانه و با تهاجم فرهنگی سعی در جلوگیری ازدیاد نسل شیعیان دارند در حالی‌که خودشان روزبه‌روز بر نسل‌شان می‌افزایند و هدف‌شان از این اقدامات شوم این است که تا مرحله‌ای پیش بروند که مسلمانان به مقدار لازم مدافع نداشته باشند تا براحتی بر سرمایه‌های مسلمین تسلط یافته و آن‌ها را غارت کنند. بنابراین همه شیعیان باید جهاد فرزندآوری برای مقابله با اهداف و توطئه‌های پلید دشمنان را در دستور کار خود قرار دهند.

نماینده ولی فقیه در ارتش «مقابله با توطئه براندازی نظام مقدس اسلامی» را دلیل دیگری برای جهاد بودن فرزندآوری دانست و تصریح کرد: اگر امروز داعیه آقایی و سروری در جهان را داریم و ناموس ما در امنیت کامل بسر می برند به برکت نسل جوانی است که در دوران هشت سال دفاع مقدس با یک اشاره مولا و رهبرشان شان فوج فوج به جبهه‌های نبرد حق علیه باطل می‌شتافتند و پوزه صدام و صدامیان که اغلب دنیا پشت سرشان ایستاده بود را به خاک مالیدند.

آخوند عباس محمدحسنی ادامه داد: چه تضمینی هست که دیوانه دیگری مانند صدام پیدا نشود و بخواهد نگاه چپ به نظام سرافراز جمهوری اسلامی ایران داشته باشد؟ بنابراین ما برای حفظ موجودیت، هویت و سرمایه‌های‌مان نیاز به رزمندگانی مجاهد، محافظ و مدافع داریم.بانوان مسلمانی که برای رضای خداوند و با نیت عدم توفیق دشمنان در دستیابی به اهداف شوم‌شان اقدام به فرزندآوری می‌کنند بدون تردید پاداش جهاد در راه خداوند را دریافت خواهند نمود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش با بیان اینکه دشمنان، نقشه‌های شومی برای تجزیه کشورهای اسلامی در سر می‌پرورانند خاطر نشان کرد: آن‌ها علاوه‌بر ترسیم نقشه برای تقلیل جمعیت جمهوری اسلامی ایران، در صدد کم کردن تعداد جمعیت سایر کشورهای مسلمان از جمله؛ لبنان، یمن، تونس، مصر و … هستند با این هدف که به‌راحتی بتوانند این کشورها را تجزیه کنند. بنابراین از دلایل دیگر برای جهاد بودن فرزندآوری، ممانعت از به ثمر رسیدن این نقشه‌های پلید است.

وی با تأکید بر اینکه «حفظ و حراست از حرم‌های شریف اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام» دلیلی دیگر بر اثبات جهاد بودن فرزندآوری است گفت: اگر جوانان نبودند و اگر گذشتگان ما هم فریب جلوگیری از فرزندآوری را خورده بودند که امروز کربلا، سوریه، سامرا و کاظمینی نداشتیم. هیچ مسلمان شیعه‌ای نمی‌تواند شاهد اشغالگری،  توهین و بی‌احترامی دشمنان علیه حرم‌های شریف اهل بیت باشد باید نوجه داشت که دفاع از حرم های شریف اهل بیت و صیانت از آن ها بدون برخورداری از نسل مجاهد امکان پدیر نمی باشد پس باید تولید و تکثیر نسل را جدی تر دنبال نمود.

عباس محمدحسنی «ایستادگی در برابر ایجاد وسوسه دشمن و مقابله با شعار فرزند کمتر – زندگی بهتر» را دلیلی دیگر بر جهاد بودن فرزندآوری برشمرد و افزود: فرزندآوری سخت است اما مگر قرار است زندگی بر اساس راحتی باشد. مگر بخاطر سخت بودن مناسک حج این واجب ترک می‌شود؟ مگر بخاطر سختی روزه‌داری کسی روزه‌اش را افطار می‌کند؟ فرزند آوری هم ممکن است مانند برخی تکالیف شرعی، سختی خود را داشته باشد اما بنا نیست فقط خود را ملزم به انجام تکالیفی که راحت است بدانیم.

نماینده ولی فقیه درارتش با بیان اینکه عده‌ای برای عدم ازدیاد نسل و جلوگیری از فرزندآوری وضعیت معیشت را بهانه می‌کنند گفت: این یک تحلیل اشتباه است و هیچ توجیه دینی، اسلامی و شرعی ندارد. آنجنان‌که خداوند در شب معراج به پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و اله می‌فرمایند: «فَقُلْ لِآبَاءِ اَلْبَنَاتِ: لاَ تَضِیقُن صُدُورُکُمْ عَلَی بَنَاتِکُمْ فَإِنِّی کَمَا خَلَقْتُهُنَّ أَرْزُقُهُنَّ  – پس به پدران آن دخترها بگو از داشتن دختر ناراحت نشوند. زیرا من همان‌طوری که آن‌ها را آفریده‌ام، روزیشان را هم می‌دهم.

وی با اشاره به فرمایش رهبر معظم انقلاب که می‌فرمایند «محدود کردن نسل برای کشور، یک خطر بزرگی است» اذعان داشت: عصر ما عصرغیبت است و در عصر غیبت، برای اینکه زمینه‌های ظهور فراهم شود باید سربازان ارتش امام زمان(عج) تربیت شوند و هرکس به تعداد سربازانی که برای آن آقا تربیت می‌کند محبوب و مقرب ایشان خواهند بود.

گفتنی است در این آیین که روسای اداره‌های عقیدتی سیاسی نیروهای زمینی، پدافند هوایی، هوایی، دریایی، ستاد ارتش و جمعی از معاونان سازمان عقیدتی سیاسی ارتش نیز حضور داشتند، از کارکنان این سازمان که در فاصله اعیاد غدیر سال گذشته و امسال صاحب اولاد شده بودند تجلیل شد.