سه شنبه , ۸ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » بسته ویژه خبری /
Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2018-03-20 17:22:34Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com

بسته ویژه خبری /

تصویری از علی ربیعی در سال 58

شرایطی فراهم شود که جوانان وام ازدواج را پس ندهند

بادامچی، نماینده مردم تهران گفت: مگر ٣٠ میلیون تومان «وام ازدواج» رقمی است که فرد بخواهد به ازدواج‌های صوری دست بزند؟ افرادی که این مسائل را مطرح می‌کنند شاید در جامعه نیستند که ببینند با این مبلغ چه چیزی می‌توان خرید؟! افرادی که این مسائل را مطرح می‌کنند، شاید در جامعه نیستند که ببینند با این مبلغ چه چیزی می‌توان خرید؟! شرایطی را فراهم کنیم که جوانان این وام را پس ندهند./ ایسنا

تیر خلاص جبهه پایداری به شورای وحدت

خبرآنلاین نوشت: همچنان سایه «بازی بهم زن» بودن بر سر پایداری سنگینی می‌کند، اما آن‌ها به دنبال راهی هستند تا هم این اتهام را از سر خود باز کرده و هم فضا را برای ورود به انتخابات با یک لیست مستقل آماده کنند. ️بنا به روایت‌ها شورای وحدت از «پایداری» برای شرکت در جلسات دعوت کرده است، اما آن‌ها تا کنون در آن جلسات شرکت نکرده و حتی سخنگوی این جبهه از عدم تمایلشان برای حضور در جلسات شورا سخن گفته است. بعد از اظهارات آقاتهرانی که گفته بود پایداری‌ها به مدل جدیدی برای ورود به انتخابات دست یافته اند، حرف‌های اخیر محصولی که تاکید کرده هرجا پایداری‌ها تنها به انتخابات ورود کرده اند موفق‌تر بوده اند، به نوعی حجت بر اصولگرایان تمام شده و احتمال آنکه پایداری‌ها با لیست مستقل وارد بازی انتخابات مجلس یازدهم شوند، بالاست.

نواصلاح‌طلبی و نواصولگرایی در حد جریان سوم نیستند

محمود میرلوحی، یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: ️فعلا در آرایش سیاسی کشور جریان سوم مطرح نیست، نواصلاح‌طلبی و نو اصولگرایی هم بیشتر نوعی چانه زنی داخل جریان است، وگرنه خود آن‌ها در اندازه تعیین مانیفست جداگانه و برنامه مستقل نیستند. تقریبا حضور و فعالیت دو جریان سیاسی اصلی در اغلب کشور‌های دنیا پذیرفته شده است. در آمریکا، انگلیس، فرانسه، ژاپن، هند و پاکستان حضور دو حزب اصلی و دایمی در سیاست مرسوم است. /ایسنا

متکدیان از نوزادان استفاده ابزاری می‌کنند

معاون امور اجتماعی بهزیستی استان بوشهر گفت: ️متکدیان اکثرا افراد بالغ هستند که از نوزادان استفاده ابزاری می‌کنند. ️البته متکدیان، چون اکثرا افراد بالغ هستند کمتر مورد توجه بهزیستی هستند و در شمول وظایف شهرداری‌ها محسوب می‌شوند. مگر اینکه از کودکان برای کار خود استفاده کنند که در شمول کودکان کار به حساب می‌آیند و به بهزیستی مربوط می‌شوند. /ایلنا

یارانه نقدی چه کسانی حذف می‌شود؟

در حالی یارانه مردادماه تا فرداشب به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد که با توجه به برنامه دولت برای حذف یارانه‌بگیران پردرآمد و تهیه دستورالعملی در این رابطه امکان حذف یارانه‌بگیران وجود دارد، اما با توجه به این‌که هنوز دستورالعمل نهایی نشده و در رابطه با آن توافقی صورت نگرفته، بعید است که ازاین ماه یارانه‌ای حذف شود. /ایسنا

مردکی که نمی‌تواند حرف بزند ۵۰۰ میلیون دلار از بانک مرکزی می‌گیرد

صادق خرازی در گردهمایی جوانان حزب ندای ایرانیان گفت: نفت سرمایه پایدار این سرزمین است و همین طور مثل بچه حاجی سخاوتمندانه خرج می‌کنیم، امروز هزینه انرژی ما چندین میلیارد دلار است، تصور کنید اگر نفت نداشتیم چه می‌کردیم، کاسه گدایی را چه می‌کردیم. ️نام احزاب باید تن ها را بلرزاند، امروز می‌بینید مردکی که نمی‌تواند حرف بزند ۵۰۰ میلیون دلار از بانک مرکزی می‌گیرد و ماشین سازی تبریز را به کجا‌ها می‌کشاند. ️زمانی من به روسیه رفتم. گفتند که یک کارخانه را به قیمت یک پاکت سیگار به شما می‌دهیم، اما حق نداری یک کارگر اخراج کنی. خصوصی‌سازی یعنی این، نه خاص سازی برای عده ای. دولت هاشمی تنها دو هفته ذخیره گندم داشت و دولت آقای خاتمی از روی دریا برای مردم گندم خرید کرد. /ایلنا

روایت موسوی تبریزی از اعدام‌های دهه ۶۰

سیدحسین موسوی تبریزی، دادستان دهه ۶۰ و عضو مجمع مدرسین حوزه علمیه قم درباره اعدام‌های سال ۶۷ و عدم شفاف سازی آن گفت: ️در واقع پس از حمله مرصاد که بعد از قطعنامه رخ داد، امام گروهی را تشکیل دادند تا با منافقین زندانی صحبت کنند و بدانند چه کسی توبه کرده و چه کسانی هنوز به سازمان وفادارند. هر کسی ادعای توبه می‌کرد و راضی به مصاحبه می‌شد، یا آزاد می‌شد یا در زندان باقی می‌ ماند و هر کسی توبه نمی‌کرد یا حاضر نبود توبه اش را در مصاحبه اعلام کند، اعدام می‌شد. ️برخورد کلی اشتباه بود. اما وقتی آن‌ها به کسانی که در عملیات مرصاد شرکت کرده بودند اعلام وفاداری کردند، مسلماً حق‌شان اعدام بود. حکم شرعی برای گروهی که به یک کشور مسلمان حمله می کنند و همه آن‌هایی که حاضرند به حمله وران متعهد بمانند، در زمان امیرالمومنین هم اعدام بود. می‌دانم که آقای منتظری گفته بودند این قضیه در آینده برای نظام و انقلاب بد تمام می‌شود.

علم‌الهدی: چهار سال در قصه برجام علاف شدیم الان نوبت اینستکس شده

علم الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد گفت: از چهار یا پنج سال گذشته رهبری تیتر این برنامه را داده‌اند؛ راهکار و مؤلفه را گفته‌اند و این نظریه رهبری است. مقابل این نظریه این است که برای رفع مشکل تحریم به سراغ دشمن برویم و مشکل را حل کنیم. چهار سال این را تجربه کردیم و در قصه برجام علاف شدیم و تحریم‌ها افزون‌تر شد و این مسأله از این طریق حل نشد. دشمنی که برای به زانو درآوردن نظام ما توطئه دارد، نمی‌شود به سراغ او رفت. وی ادامه داد: همینقدر که به سراغ او بروی بدتر می‌کند. ما رفتیم و نتیجه را هم دیدیم. روش ائمه ما این بود که به سراغ دشمن نمی‌رفتند؛ امام جواد رابطه‌اش را با مامون برید و مرکز خانواده خود در کاخ خلافت را بایکوت و کانون زندگی را در جای دیگر تنظیم کردند. این روش ائمه ما بود. برجام را ما چهارسال تجربه کردیم الان نوبت اینستکس شده است. این برنامه که رئیس‌جمهور فرانسه ۱۰۰ دقیقه با رئیس جمهور ما صحبت می‌کند برنامه کلاهبرداری است. آن‌ها در خصوص کاهش تعهدات برجامی ما آبرویشان در دنیا رفته است و با پیمان‌شکنی خود را بی‌حیثیت کردند.

صدیقی: می‌توانستیم پهپاد را با موشک روسی بزنیم، ولی با موشک بومی زدیم

صدیقی در خطبه‌های نماز جمعه تهران خاطرنشان کرد: سی و یک مرداد سالروز صنعت دفاعی است که از معجزات انقلاب و، ولی فقیه است که شاهد آن هستید و دنیا تحت تأثیر آن است. ما در بخش‌های مختلف دفاعی حرکت جهشی به سوی قله داریم و مسیر‌های طولانی را یک شبه طی کرده‌ایم. نایب رئیس شورای مدیریت حوزه علمیه تهران با اشاره به ساقط شدن پهپاد آمریکایی تصریح کرد: این را می‌شد با اس ۳۰۰ روسی هم زد، اما این موشک که این پهپاد را زد، موشک بومی بود. تحلیل‌گری می‌گوید، این که موشک ایران پهپاد آمریکایی را زد، نقطه عطفی است که تمدنی، تمدن دیگر را تحت الشعاع قرار داد و این نشانه افول تمدن استکباری است. امام جمعه موقت تهران یادآور شد: در بعد هواپیماسازی هواپیما‌های فوق تصور ساخته شده است که طراحی و سازنده آن و خلبان آن ریسک کرد و اولین پرواز را انجام داد و رضایت رهبری را دریافت کردند و در مسائل دریایی لازم است یکی از مسئولان مربوطه را ستاد نمازجمعه دعوت کنند تا ملت ایران و مستضعفان جهان را با توضیحاتی شاد کند.

ناصر ایمانی: خطر ظهور رادیکال‌ها زیر سایه جریان سوم وجود دارد

ناصر ایمانی، فعال سیاسی اصولگرا در گفت‌وگویی به پرسش هایی درباره امکان ظهور رادیکال‌ها زیر سایه جریان سوم پاسخ داد که بخشی از آن را در ادامه می‌خوانیم: از نگاه شما تا چه میزان امکان ظهور یک طیف رادیکال در سایه همین جریان سوم ممکن است ظهور و بروز پیدا کند؟
بله این امکان وجود دارد و این احساس خطر را باید جدی انگاشت؛ بدان معنا که ناامیدی مردم از دو جناح سیاسی سنتی ممکن است پیامد‌های نامناسبی برای کشور داشته باشد. یعنی اگر حتی مردم در یک انتخابات گرایش بیشتری به هر یک از دو جناح اصلاح‌طلب یا اصولگرا داشته باشند و یک طرف در مسند قدرت قرار بگیرد، بسیار بهتر از آن است که افرادی که هیچ‌گونه هویت شفاف سیاسی و ملی ندارند، پا به عرصه بگذارند.

کتایه یک اصلاح طلب به حزب روحانی
جلال جلالی‌زاده فعال سیاسی اصلاح‌طلب در گفت‌وگو با «آزادی» گفت: «آنچه در انتخابات‌ها قابل توجه بوده موضع‌گیری دو جناح اصلاح طلب و اصولگراست. احزاب دیگر مثل اعتدال و توسعه که ناشی از خلا حضور اصلاح طلبان در دوره احمدی نژاد است و شرایط آن زمان باعث شد برخی اصلاح طلبان جذب این حزب شوند؛ اهمیت کمتری دارد.» وی افزود: «بعد از اتمام دوران احمدی نژاد و حضور مجدد اصلاح طلبان در صحنه سیاسی کشور، اصلاح طلبان به خاطر حضور آقای هاشمی و تلاش برای وحدت سعی کردند که اشتباه قبلی را تکرار نکرده و سر یک کاندیدا اجماع کنند؛ از همین روی، عارف به نفع روحانی کنار رفت. این اقدام، اما متأسفانه با فرصت‌طلبی حزب اعتدال و توسعه همراه شد و آن‌ها با این فکر که نتیجه به دست آمده حاصل استقبال مردم از آنان بوده، فرصت‌طلبی کردند».
هشدار آشنا به مخالفان ظریف

مشاور رئیس‌جمهور خطاب به مخالفان وزیر امور خارجه گفت: کاری نکنید ظریف مجبور شود به جای دفاع صرف، به موانع داخلی تحقق سیاست خارجی عزت‌مند هم حمله کند. بدانید او در هنگام حمله چندان هم ظریف نیست. حسام‌الدین آشنا در صفحه رسمی توییتر خود خطاب به مخالفان و منتقدان محمد جواد ظریف نوشت: «‏ظریف تا کنون در مواجهه با دروغ‌ها و تخریب‌های سازمان‌یافته به سکوت یا دفاع حداقلی اکتفا کرده است. هشدار: او جز عزت برای ایران اسلامی نمی‌خواهد. کاری نکنید مجبور شود به جای دفاع صرف، به موانع داخلی تحقق سیاست خارجی عزت‌مند هم حمله کند. بدانید او در هنگام حمله چندان هم ظریف نیست.»

فرصت محدود روحانی برای معرفی وزیر آموزش و پرورش

سخنگوی هیأت‌رئیسه مجلس گفت: رئیس‌جمهور تا ۱۶ شهریور فرصت دارد تا وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش را به مجلس معرفی کند. اسدالله عباسی، سخنگوی هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی تسنیم، درباره زمان معرفی وزیر آموزش و پرورش به قوه مقننه برای اخذ رأی اعتماد گفت: دولتی‌ها اعلام کرده‌اند در اوایل شهریور ماه فرد مورد نظر خود برای تصدی این پست را به مجلس معرفی خواهند کرد که امیدواریم در روز‌های آینده این اتفاق رخ دهد. وی با بیان اینکه تاکنون رئیس‌جمهور نامه‌ای دال بر معرفی وزیر پیشنهادی به مجلس ارائه نکرده است، ادامه داد: رئیس‌جمهور تا ۱۶ شهریور ماه فرصت دارد تا وزیر پیشنهادی را به مجلس معرفی کند، چون در این تاریخ زمان سرپرستی آقای حسینی در وزارت آموزش و پرورش به پایان می‌رسد.

محکومیت صادق زیباکلام به یک سال زندان

صادق زیباکلام در گفت‌وگو با خبرنگار آزادی خبر از محکومیت یک ساله اش داد. این استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: «دادستان دادسرای ویژه روحانیت بهواسطه یکی از پست‌های اینستاگرامم پیرامون مقایسه بودجه استخدام سیصدهزار روحانی با بودجه استان‌های کردستان، سیستان و بلوچستان و محیط زیست کشور اعلام جرم کرد». به گفته این فعال شناخته شده اصلاح طلب، دادگاه او را محاکمه و به اتهام «نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی» به یک سال زندان محکوم کرد. این استاد دانشگاه اظهار داشت، به رأی صادره اعتراض کرده و منتظر تجدید نظر خواهد بود.