یکشنبه , ۶ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » فرهنگ » تازه‌ترین احتمالی که مدیران نظام آخوندهای بیسواد درمورد ظهور شیء نورانی در آسمان خراسان میدهند!!

تازه‌ترین احتمالی که مدیران نظام آخوندهای بیسواد درمورد ظهور شیء نورانی در آسمان خراسان میدهند!!

ماجرای درخشش شیء عجیب در آسمان، دوباره همه توجه‌ها را به خودش جلب کرد با این تفاوت که این بار در آسمان مشهد مشاهده شده است. حسین شرافتی راد مدیر کل امنیتی انتظامی استانداری در همین رابطه گفت: طبق گزارش رسیده ساعت ۲۰ شامگاه جمعه 4 مرداد شی نورانی در برخی از شهرستان های استان مانند نیشابور، تربت جام و… و شهرستان های استان های دیگر هم مشاهده شده است که بنا بر اعلام مدت زمان حضورش در آسمان ۲۸ ثانیه و در ارتفاع بالا بوده است.
وی ادامه داد: حسب اعلام بر اساس نظر کارشناسی صورت گرفته دو احتمال برای حضور این شیء نوراین در آسمان ایران وجود دارد که یک احتمال وجود قطعه ای از ماهواره قدیمی و دیگری احتمالا شهاب سنگی بوده که در برخورد با جو زمین به این صورت مشاهده شده است که تا کنون به جز این احتمالات گزارش دیگری به ما نرسیده ولی موضوع همچنان در دست بررسی است. لازم به ذکر است که دلیل کمتر مشاهده شدن این شی ء نورانی آلودگی هوای مشهد است که دقیقا به خاطر عدم این آلودگی در برخی شهرستان های دیگر مانند نیشابورو بینالود به خوبی ملاحظه شده است.

 

به گزارش مشرق، شب گذشته شیء نورانی در آسمان مشهد و برخی شهرهای خراسان رضوی رخ‌نمایی کرد که بررسی این موضوع و گمانه‌زنی درباره هویت آن، نقل هر محفل شد. از لحظه وقوع این حادثه به دنبال یک اظهار نظر علمی و کارشناسانه به سراغ اساتید نجوم دانشگاه‌ها رفت، اما تلاشش بی‌نتیجه ماند و آن‌ها حتی تا دقایقی قبل از انتشار این مطلب، اظهار بی‌اطلاعی از رخ دادن چنین حادثه‌ای کردند.گام بعدی گرفتن اظهار نظر مسؤولان بود، در همین رابطه در ابتدا با فرماندار مشهد تماس گرفتیم.

محمدرضا هاشمی

مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان رضوی گفت: همان‌طور که همکاران ما در حوزه امنیتی استانداری خراسان رضوی هم اعلام کرده‌اند، این احتمال که شیء نورانی در آسمان مشهد، شهاب سنگ بوده باشد، تقویت می‌شود.سید محمدرضا هاشمی گفت: موضوع حرکت شیء نورانی را از نیروهای نظامی و انتظامی پیگیری کرده‌ایم و قرار است گزارش بررسی‌های‌شان را برای ما ارسال کنند که تا این لحظه گزارشی به دستمان نرسیده، البته به محض وصول این گزارش، مطلب را در اختیار رسانه‌ها قرار می‌دهیم. مدیرکل پدافند غیرعامل خراسان رضوی هم گفت: همان طور که همکاران ما در حوزه امنیتی استانداری خراسان رضوی  هم اعلام کرده‌اند، این احتمال که شیء نورانی در آسمان مشهد، شهاب سنگ بوده باشد تقویت می‌شود.علیرضا قامتی با بیان اینکه موضوع شهاب سنگ را نه تایید می‌کنم و نه تکذیب، افزود: بررسی این موضوع در حوزه امنیتی و انتظامی استانداری خراسان رضوی و پدافند هوایی شرق کشور است که هر دو حوزه بر شهاب سنگ بودن این شیء نورانی متفق القول هستند.

منبع: فارس