یکشنبه , ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
صفحه اول » بین المللی » فرانکی زاپاتا – مرد پرنده فرانسه – در دریا سقوط کرد!

فرانکی زاپاتا – مرد پرنده فرانسه – در دریا سقوط کرد!

فرانکی زاپاتا که به مرد پرنده فرانسه شهرت یافته است قرار بود مسافت ۳۶ کیلومتری ساحل سنگت در نزدیکی بندر کاله در شمال فرانسه تا بندر دووِر انگلیس بر فراز دریای مانش را طی کند اما به داخل دریا سقوط کرد.

فرارو- سرباز پرنده فرانسوی در اولین آزمایش رسمی و عملیاتی خود برای عبور از کانال مانش ناکام ماند.

به گزارش فرارو، فرانکی زاپاتا که به مرد پرنده فرانسه شهرت یافته است و در مراسم رژه روز ملی این کشور نیز به عنوان­ سرباز پرنده­­ حضور داشت و مورد تشویق امانوئل مکرون و دیگر رهبران اروپایی قرار گرفت؛ روز پنجشنبه در اولین آزمایش رسمی و عملیاتی خود ناکام ماند.

پس از یک هفته تبلیغات گسترده رسانه‌های فرانسوی قرار شد امروز زاپاتا مسافت ۳۶ کیلومتری ساحل سنگت در نزدیکی بندر کاله در شمال فرانسه تا بندر دووِر انگلیس بر فراز دریای مانش را طی و در میانه راه بر روی یک کشتی یا لنج سوختگیری کند، اما به دلایل جوی و ناکارآمدی و هماهنگی‌های ناقص دست اندرکاران؛ این تلاش چندساله ناکام ماند و مرد پرنده فرانسه به داخل دریا سقوط کرد.

سوخت وسیله‌ای که به دست خود فرانکی زاپاتا اختراع شده بود، نفت سفید است. او که اهل مارسی در جنوب فرانسه است از سه سال پیش این وسیله را اختراع کرده و پرواز آزمایشی آن را انجام داده بود.

در مراسم روز ملی فرانسه (۱۴ ژوئیه) یکی از ادواتی که امانوئل مکرون رئیس جمهور فرانسه به آن بالید و به سران اروپایی حاضر در مراسم در خیابان شانزه لیزه نشان داد، همین سرباز پرنده بود.

به گفته رسانه‌های فرانسه ناکامی مرد پرنده در عبور از کانال مانش آبروریزی بزرگی برای ارتش این کشور محسوب می‌شود که قرار بود به صورت گسترده از این سرباز پرنده استفاده کند.

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)

(تصاویر)