پنجشنبه , ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » بین المللی » نازنین زاغری «به بیمارستان روانی منتقل شده و در اختیار سپاه است»‎/

نازنین زاغری «به بیمارستان روانی منتقل شده و در اختیار سپاه است»‎/

 نازنین زاغری رتکلیف به همراه دختر خردسالش در مرخصی در سال گذشته
نازنین زاغری رتکلیف به همراه دختر خردسالش در مرخصی در سال گذشته

۲۶/تیر/۱۳۹۸/رادیو فردا/  کمپین آزادی نازنین زاغری رتکلیف تأیید کرد که این شهروند ایرانی-بریتانیایی، روز دوشنبه از محل بازداشتش در زندان اوین به بخش روانی بیمارستان امام خمینی منتقل شده و در اختیار سپاه پاسداران قرار دارد.‎/**/ /**/ /**/ ریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری گفته است در همراهی با همسر زندانی‌اش در زندان اوین در برابر سفارت جمهوری اسلامی در لندن دست به اعتصاب غذا می‌زند

واکنش عراقچی به اعتصاب غذای همسر نازنین زاغری در برابر سفارت ایران در لندن

پدر خانم‌ زاغری هم که روز سه شنبه ۲۵ تیرماه به بیمارستان امام خمینی رفته، می‌گوید او در بخش روانی این بیمارستان، زیر نظر سپاه پاسداران نگهداری می‌شود

در بیانیه کمپین آزادی نازنین زاغری آمده است: به رغم این که پدر نازنین زاغری ساعت ها در بیمارستان منتظر ماند به او اجازه ملاقات با دخترش را ندادند. این غیر معمول است. اکنون ۳۶ ساعت است که او در اختیار سپاه است و دسترسی حقوقی یا خانواده با او قطع است.

این بیانیه اضافه کرده است: پدر نازنین زاغری نمی داند که دخترش تحت چه نوع معالجه ای است و دلیل دخالت سپاه در روند معالجه نازنین زاغری چیست. همچنین مشخص نیست تا چه زمانی نازنین در بیمارستان روانی نگهداری خواهد شد.

این گزارش تصریح کرده است که بخش اعصاب و روان بیمارستان در کنترل سپاه است و به خانواده نازنین زاغری اجازه نداند با وی دیدار کنند.

طبق این گزارش به نازنین زاغری اجازه داده نشده است تا با خانواده خود به صورت تلفنی صحبت کند.

نازنین زاغری رتکلیف، کارمند بنیاد خیریه تامسون رویترز، روز ۱۵ فروردین ۱۳۹۵ هنگام خروج از ایران در فرودگاه توسط سپاه پاسداران بازداشت شد. خانم زاغری از سوی سپاه پاسداران به همکاری با موسسات مخالف جمهوری اسلامی و مشارکت در فعالیت‌های «براندازی نرم» متهم شد و دادگاه او را به پنج سال حبس محکوم کرد. اتهام‌هایی که او و وکیلش رد کرده‌اند.

به دنبال توقیف نفتکش ایرانی در آب‌های جبل‌الطارق که تحت حاکمیت بریتانیا اداره می‌شود، گمانه‌‌زنی‌هایی در شبکه‌های اجتماعی در خصوص مبادله نازنین زاغری، مطرح شد.

اما محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران این گزارش ها را رد کرد.

با استفاده از بیانیه کمپین آزادی نازنین زاغری و رادیو فردا؛ خ/ت