پنجشنبه , ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » بین المللی » اباطیل بافی اطلاعات سپاه برعلیه خانم مسیح علینژاد این بار با نقل قول قلابی از “ویکی لیکس”!!!

اباطیل بافی اطلاعات سپاه برعلیه خانم مسیح علینژاد این بار با نقل قول قلابی از “ویکی لیکس”!!!

ادعای پوشالی سایت مشرق نیوز به نقل از سایت جام نیوز (اطلاعات سپاه پاسداران): “مسیح علینژاد منبع اطلاعاتی وزارت امورخارجه آمریکا است”(؟!؟!)

مسیح علینژاد

اسناد منتشر شده دروب سایت ویکی لیکس نشان می‌دهد که مسیح علینژاد یکی از منابع اطلاعاتی مهم وزارت امورخارجه آمریکا بوده و برای او از عنوان” strictly protect” به معنی تحت حفاظت شدید استفاده شده است.

به گزارش مشرق، ویکی‌لیکس یک سازمان بین المللی، آنلاین و غیرانتفاعی است که اطلاعات محرمانه را از منابع ناشناس دریافت کرده و منتشر می‌کند. وب‌سایت این سازمان در سال ۲۰۰۶ و از سروری در ایسلند کار خود را آغاز کرد و اعلام کرد که در سال اول ۱.۲ میلیون سند را منتشر خواهد کرد. جولیان آسانژ مؤسس، سردبیر و مدیر این وب‌سایت محسوب می‌شود.

کریستین هرافنسون (Kristinn Hrafnsson)، جوزف فارل (Joseph P. Farrell) و سارا هریسون (Sarah Harrison) دیگر اعضای شناخته شده ویکی‌لیکس هستند. گروه تاکنون اسناد بسیاری را منتشر کرده است که تبدیل به اخبار برتر رسانه‌ها گشته‌اند.

اولین اسناد منتشر شده با مخارج نظامی و همچنین تأسیسات مورد استفاده در جنگ افغانستان و نیز فساد در کنیا بود. در جولای سال ۲۰۱۰، ویکی‌لیکس در حدود ۷۶/۹۰۰ سند مرتبط با جنگ افغانستان منتشر کرد که تا قبلاً از آن در اختیار عموم نبودند. در اکتبر سال ۲۰۱۰، گروه تقریباً ۴۰۰ هزار سند درباره جنگ عراق منتشر کرد. در آوریل ۲۰۱۱، ویکی لیکس ۷۷۹ سند در مورد زندانیان گوانتانامو منتشر کرد. در نوامبر ۲۰۱۰، ویکی‌لیکس با برخی سازمان‌های رسانه‌ای بزرگ جهان مکاتبات دیپلماتیک وزارت امور خارجه آمریکا را منتشر کرد.

با جستجوی نام مسیح علینژاد در این وب سایت افشاگر، با اسناد مهمی روبه رو می‌شویم که در آن چهره اصلی او و دست‌های پشت پرده راهبری این شخصیت برای ایجاد و مدیریت برخی از جنجال‌های اجتماعی در داخل ایران مشخص می‌شود.

مدتی پیش اسنادی از مسیح علینژاد در سایت‌های آمریکایی منتشر شد که نشان می‌داد، فعالیت چشمگر او در راستای قبح شکنی از پوشش بانوان ایرانی در طی طرح‌های مختلف نظیر پروژه کمپین چهارشنبه‌های سفید در فاصله زمانی ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ مبالغ زیادی را از دولت آمریکا دریافت کرده است.

اسناد منتشر شده در وب سایت (BBG) نشان می‌دهد که مسیح علینژاد صدها هزار دلار برای فعالیت‌های خود پول دریافت کرده است

سوال مهم در این زمینه این است که همکاری مسیح علینژاد با نهادهای آمریکایی از چه زمانی آغاز شده است و این نهادها چگونه به او اطمینان کرده‌اند تا بدانجایی که او توانسته به دیدار مایک پمپئو رفته و از او گزارش اختصاصی تهیه کرده است. چرا نهادهای آمریکایی علینژاد را برای انجام این مأموریت انتخاب کرده‌اند. با اینکه او رقبای داخلی و خارجی دیگری در این زمینه داشته و دارد.

مسیح علینژاد در کنار مایک پمپئو

پاسخ به این سوال به طور واضح و مشخص در اسناد ویکی لیکس موجود است. این وب سایت در سال ۲۰۱۱ سندی را منتشر کرده است که در آن مشخصات ۲۰۰۰ نفر از سرار جهان دیده می‌شود که برای نهادهای نظامی و امنیتی آمریکا از اهمیت بالایی برخوردار هستند. و از این لیست با عنوان (strictly protect) به معنی “تحت حفاظت شدید” یاد شده است.

برای روشن‌تر شدن مطلب می‌بایست نگاه کوتاهی به معنی (strictly protect) بیاندازیم، وب سایت ماهنامه سیاسی ، اقتصادی و فرهنگی (wired) این مفهوم را اینگونه توضیح می‌دهد

وب سایت ماهنامه سیاسی، اقتصادی و فرهنگی وایرد

جستجو در فایل‌های منتشر شده در وب سایت ویکی لیکس نشان می‌دهد که در بیش از ۲۰۰۰ سند از عبارت “به شدت محافظت شده” استفاده شده است که این عبارت در اسنادی وجود دارد که دیپلمات‌ها هویت این “منابع اطلاعاتی” را محرمانه شمرده‌اند.

لازم به توضیح است که سطح بندی حفاظتی اسناد محرمانه به شکل ذیل می‌باشد.

1. Protect: تحت حفاظت

2. pls protect: حفاظت بیشتر

3. please protect:لطفاً حفاظت

4. strictly protect : حفاظت شدید

این توضیح نشان می‌دهد که مفهوم (strictly protect) بالاترین سطح حفاظتی منابع اطلاعاتی (اعم از شخص یا سازمان‌ها) به شمار می‌آید. بر این اساس بنابراین مهمترین منابع اطلاعاتی و نفوذی نهادهای امنیتی آمریکا، با عبارت ” strictly protect” یعنی “تحت حفاظت شدید” کدگذاری شده است.

برای درک بهتر موضوع لازم است بدانیم که اسناد محرمانه به ۵ نوع ذیل طبقه بندی می‌شوند.

به کلی سری: Top Secret

سری: Secret

محرمانه: Confidential

محدود: Restricted

رسمی: Official

با ارائه توضیحات مقدماتی، با سرچ نام (masih alinejad) در وب سایت ویکی لیکس به اسنادی روبه رو می‌شویم که در آنها برای مسیح علینژاد از عبارت (strictly protect) استفاده شده و سطح حفاظتی مسیح علینژاد برای نهادهای امنیتی آمریکا را نشان می‌دهد. بر اساس این اسناد او از سال ۲۰۰۹ تا کنون به عنوان یکی از منابع اطلاعاتی مهم آمریکا به شمار رفته و مورد حفاظت قرار می‌گیرد.

سطح امنیتی مسیح علینژاد در اسناد ویکی لیکس

این اسناد نشان می هد که پشت پرده حق طلبی‌های عوام فریبانه علینژاد در تلویزیون دولتی آمریکا و فریاد شعارهای حقوق زنان و آزادی از طرف او، چگونه از طرف سیاستمدرارن آمریکایی مدیریت می‌شود. درواقع علینژاد به عروسک خیمه شب بازی مقامات آمریکایی تبدیل شده است.

منبع: جام نیوز