پنجشنبه , ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » بین المللی » سقوط جنگنده اسرائیلی بوده یا موشک پدافند هوایی سوریه در قبرس بعد از حمله به سوریه /

سقوط جنگنده اسرائیلی بوده یا موشک پدافند هوایی سوریه در قبرس بعد از حمله به سوریه /

مقامات قبرس شمالی از سقوط شیء پرنده ناشناخته در این کشور لحظاتی پس از حمله هوایی به سوریه خبر دادند.

به گزارش «تابناک» به نقل از فارس، بعد از حملات بامدادی جنگنده‌های رژیم صهیونیستی به مناطقی در دمشق و حمص واقع در سوریه، منابع محلی از سقوط یک شیء پرنده ناشناخته بزرگ در منطقه قبرس شمالی خبر می‌دهند.

شبکه «راشاتودی» به نقل از مقامات محلی و شاهدان عینی گزارش داد بامداد امروز یک شیء ناشناخته پرنده در شمال قبرس سقوط کرده و سپس منفجر شده است، اما هنوز معلوم نیست که این شیء جنگنده اسرائیلی بوده یا موشک پدافند هوایی سوریه.

بررسی‌ها نشان می‌دهد که این شیء لحظاتی پس از حملات هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه، در قبرس سقوط کرده است.

«قدرت اوزِرسِی» وزیر خارجه قبرس شمالی با تایید سقوط این شیء پرنده در صفحه شخصی توئیتر خود نوشت: «بررسی‌های اولیه حاکی از آن است شیئی که منفجر شده یا هواپیمایی بوده که مواد منفجره به همراه داشته یا خودش انفجاری (موشک) بوده است. نوشته‌ها و علائم روی لاشه به‌زودی به ما نشان می‌دهد که چه اتفاقی افتاده است».

به نوشته خبرگزاری رویترز، «مصطفی آکینجی» رئیس منطقه ترکیه‌ای قبرس شمالی ضمن مرتبط خواندن این سقوط با حملات هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه، گفت: «مشخص است این اتفاق از داخل خاک ما نشأت نگرفته است… این یکی از چهره‌های بد جنگ در منطقه است که به کشور ما نیز کشیده شده است».

برخی کاربران با به اشتراک گذاشتن تصاویر زیر در شبکه‌های اجتماعی، حدس زدند که این شیء پرنده احتمالا یک فروند جنگنده اف-۱۶ بوده است.

قبرس کشوری جزیره‌ای است که در دریای مدیترانه و ۱۹۰ کیلومتری لبنان واقع شده است.

بامداد امروز بود که تلویزیون دولتی سوریه از پاسخ پدافند هوایی این کشور به حملات موشکی در جنوب دمشق و حمص خبر داد.