یکشنبه , ۶ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » این سنگ را تا نیفتاده باید خردکرد و ازمیان برداشت!

این سنگ را تا نیفتاده باید خردکرد و ازمیان برداشت!

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری شیراز گفت: زمان خرد کردن سنگ ناایمن در ارتفاعات دروازه قرآن که پیش از این قرار بود شنبه هشتم تیرماه ۹۸ انجام شود به تعویق افتاد.

به گزارش «تابناک»، محمدرضا دهقانی شامگاه پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با نظر شورای تامین استان فارس عملیات خرد کردن سنگ دروازه قرآن به زمان دیگری موکول شده است.

 			 				 					خرد کردن سنگ ناایمن «دروازه قرآن» به تعویق افتاد

وی ادامه داد: پیش از این اعلام شده بود که این عملیات برای رفع مخاطرات ناشی از سنگ نا ایمن واقع در ارتفاعات دروازه قرآن شنبه هشتم تیرماه اجرا شود که برنامه به زمانی دیگری موکول شده است.

مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری شیراز اظهار داشت: زمان انفجار سنگ ناایمن واقع در ارتفاعات دروازه قرآن فعلاً مشخص نیست اما در روزهای آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

حسین آرگیو، معاون فنی و عمرانی شهرداری شیراز چهارشنبه به خبرنگار ایرنا گفته بود: سنگ ناایمن در ارتفاعات مشرف به آرامگاه خواجوی کرمانی و دروازه قرآن، شنبه هشتم تیرماه جاری با روش انفجار نرم، ظرف چند ساعت خرد و برداشته خواهد شد.

سیل پنجم فروردین ۹۸ در دروازه قرآن شیراز، نام این دروازه تاریخی را بیش از پیش مطرح کرد و چند روز پس از این سیل، وجود سنگی بزرگ در کنار این دروازه که هرآن امکان سقوط آن می‌رفت محل بحث‌های جدیدی شد.

براساس آنچه برخی کارشناسان پیشتر گفته‌اند، سقوط سنگی عظیم از بالای دروازه قرآن شیراز مسأله‌ای محتمل است که حتی یک شوک ناشی از زلزله‌ای با ریشتر کم هم قادر است این سنگ ۶۰ تنی را از بالای کوه بر سر دروازه قرآن شیراز فرود آورد و فاجعه دیگری را به این کلانشهر تحمیل کند.

تصاویر این سنگ به سرعت بین کاربران شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته و این مساله سبب شد که مسئولان امر نیز برای رفع این مشکل به تکاپو بیفتند و رصد وضعیت این منطقه در دستور کار نیروهای متخصص ارگان‌های مختلف و مدیریت شهری قرار گرفت. جلسه مدیریت بحران استانداری فارس در فروردین ماه ۹۸ در این زمینه تشکیل و اعلام شد که سریعاً نسبت به ایمن سازی این منطقه با رعایت همه مسائل ایمنی کاربری‌های پایین دست و ایجاد محدودیت عبوری با اخذ مشاور ذی صلاح در کوتاه‌ترین زمان ممکن اقدام شود.