شنبه , ۲۷ شهریور ۱۴۰۰
صفحه اول » بین المللی » رجز خوانی فارس نیوز به قدرتنمایی دست نشاندگانشان در یمن با استناد به اظهارات ترکی المالکی :شلیک ۲۲۶ موشک بالستیک به سمت عربستان/

رجز خوانی فارس نیوز به قدرتنمایی دست نشاندگانشان در یمن با استناد به اظهارات ترکی المالکی :شلیک ۲۲۶ موشک بالستیک به سمت عربستان/

ترکی المالکی

سخنگوی ائتلاف سعودی-اماراتی یادآور شد که نیروهای حوثی موسوم به  انصارالله تاکنون ۲۲۶ موشک بالستیک به سمت عربستان شلیک کرده‌اند.

به گزارش مشرق، «ترکی المالکی» سخنگوی ائتلاف سعودی-اماراتی امروز (دوشنبه) در یک نشست خبری درباره حملات موشکی و پهپادی حوثی های دست نشانده ملاها در یمن به مواضع سعودی‌ها اظهار نظر کرد.

وی در ابتدا به حمله اخیر حوثیها به فرودگاه سعودی «ابها» اشاره کرد و مدعی شد که این حمله با موشک ایرانی‌ها صورت گرفته است نه «حوثی‌ها».

به گزارش العربیه، المالکی در ادامه گفت که نیروهای حوثی تاکنون ۲۲۶ موشک بالستیک را به سمت عربستان شلیک کردند. وی به اینکه چه تعداد از این موشک‌های شلیک شده یمن به اهداف مورد نظر در خاک عربستان اصابت کرده است، اشاره‌ای نکرد.

سخنگوی ائتلاف  همچنین اظهار داشت که جنگنده‌های این ائتلاف انبارهای تسلیحاتی و موشک‌های «سام ۶» و پهپادهای ارتش یمن و انصارالله در صنعاء را هدف قرار داده‌اند. انصارالله طی یک ماه اخیر بارها مواضع مهم و حساس عربستان سعودی مانند فرودگاه‌های «جازان» و «ابها» را هدف حملات موشکی و پهپادی خود قرار داده‌اند.

حوثیها تاکید کرده اند حملات پهپادی و موشکی آنها ادامه خواهد یافت و قرار است در ابعاد گسترده‌تر ادامه یابد.

نیروهای حوثی در تازه‌ترین حملات پهپادی خود، دیشب بار دیگر دو فرودگاه مذکور را هدف قرار داده بودند. «یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن یکشنبه شب در یک نشست خبری گفته بود که روز یکشنبه عملیات گسترده پهپادی علیه دو فرودگاه سعودی «جازان» و «ابها» صورت گرفت.

یمن از سال ۲۰۱۵ (فروردین ۹۴) ، وضع بحرانی و فاجعه آمیزی دارد؛

منبع: فارس