یکشنبه , ۶ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » بین المللی » ادعای سپاه پاسداران در وارونه جلوه دادن واقعیات: دستان خالی آمریکا از نشست غیرعلنی شورای امنیت؟؟!!

ادعای سپاه پاسداران در وارونه جلوه دادن واقعیات: دستان خالی آمریکا از نشست غیرعلنی شورای امنیت؟؟!!

نامى از پهپاد ساقط شده در بيانيه نشست شوراى امنيت نيست

بعد از نشست غیرعلنی شب گذشته شورای امنیت سازمان ملل که به درخواست آمریکا برگزار شد، شکی برای ناظران و کارشناسان بین المللی باقی نماند که دستان آمریکا همچون نشست دو هفته گذشته خالی است.

به گزارش مشرق، شب گذشته نشست غیرعلنی شورای امنیت به درخواست آمریکا درباره سرنگونی پهپاد آمریکایی در حریم هوایی ایران برگزار شد.

در بیانیه نشست شورای امنیت نامی از پهپاد ساقط شده نیست.

طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی نورنیوز، نشست شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره سرنگونی پهپاد آمریکایی در حالی به اتمام رسید که بیانیه ریاستی آن اشاره ای به این مسئله نداشت‌
به ادعای مشرق نیوز به نقل از میزان نیوز به دنبال پاسخ مقتدرانه (؟؟!!) نیروی مسلح جمهوری اسلامی ایران به تجاوز یک فروند پهپاد پیشرفته و جاسوسی آمریکا به حریم هوایی ایران، واشنگتن خواستار برگزاری نشست شورای امنیت شد.

درخواست برگزاری غیر علنی برای این نشست، شکی برای ناظران و کارشناسان بین المللی باقی نگذاشت که دستان آمریکا همچون نشست دو هفته گذشته خالی است و نتوانسته برای اعضای این شورا، اقناع ایجاد کند.

این مسئله در اظهارات اعضای شورای امنیت پیش از برگزاری نشست هم مشهود بود و پس از آن نیز، بیانیه‌های قرائت شده نشان داد، مساله پهپاد در صدر توجه قرار نگرفته است.

منصور العتیبی نماینده کویت در سازمان ملل متحد و رئیس دوره‌ای شورای امنیت در بیانیه‌ای که از سوی اعضا شورا جمع بندی شده بود، گفت: در نشست امروز شورای امنیت، رزماری دیکارلو معاون دبیرکل سازمان ملل متحد گزارشی از حادثه حمله به نفتکش‌ها در خلیج ارائه و تاکید کرد که دبیرکل سازمان ملل متحد به تلاش خود برای گفت و گو و رایزنی در منطقه ادامه می‌دهد.

شورای امنیت حمله به نفتکش‌ها را به شدت محکوم می‌کند چرا که امنیت ناوبری و حمل و نقل انرژی را تهدید می‌کند. تهدید ناوبری و آزادی کشتیرانی همچون تهدید صلح و امنیت بین المللی قلمداد می‌شود.

اعضای شورای امنیت با اعلام نگرانی خود، از همه طرف‌ها در منطقه خواستند حداکثری خویشتنداری را به خرج دهند و اقدام‌های بزرگی را برای کاهش تنش و تشنج در منطقه به کار گیرند.

شورای امنیت تاکید کرد که اختلاف‌ها باید به صورت مسالمت آمیز و از طریق گفت‌وگو مورد توجه قرار گیرند.

اعضای شورای امنیت این مساله را همچنان دنبال می‌کنند.

این بیانیه به خوبی نشان می‌دهد که حتی نامی از رویداد سرنگونی پهپاد نیامده و شکستی دیگر را برای کاخ سفید نشینان که دیپلماسی را با تحریک، تحریم و تروریسم اقتصادی یکی دانسته اند، رقم زده است.

منبع: میزان