جمعه , ۲۶ شهریور ۱۴۰۰
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » اظهارات وزیر ارتباطات ایران در مورد «حملات سایبری» آمریکا!

اظهارات وزیر ارتباطات ایران در مورد «حملات سایبری» آمریکا!

خبرگزاری  ایرنا: «دژفا» /«سپر امنیت شبکه ملی اطلاعات» / توسط دولت ایران، و به گفته تهران برای مقابله با حملات سایبری و دیگر مسائل امنیت مجازی طراحی شده‌است.

حمله سایبری به ایران موفق نبود/ ۳۳میلیون حمله را خنثی کردیم

وزیر ارتباطات در خصوص صحت حمله سایبری به ایران گفت: حمله موفقی از آنها صورت نگرفته، هرچند تلاشهای زیادی می‌کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جواد آذری جهرمی در توئیتی گفت: رسانه‌ها از صحت حمله سایبری ادعایی به ایران پرسیدند. باید بگویم که مدتهاست ما با تروریسم سایبری -مثل استاکس‌نت- و یکجانبه‌گرایی-مثل تحریم‌ها- مواجهیم.نه یک حمله، بلکه در سال گذشته ۳۳ میلیون حمله را با سپر دژفا خنثی کردیم. حمله موفقی از آنها صورت نگرفته، هرچند تلاش‌های زیادی می‌کنند.

رادیو فردا/ محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران، اشاره کرده که رسانه‌ها از او در مورد درستی «حمله سایبری ادعایی به ایران» پرسیده‌اند.

او در حساب کاربری خود در توئیتر با اشاره به «۳۳ میلیون حمله سایبری در سال گذشته» و «خنثی کردن آن‌ها با سپر دژفا»، افزوده «حمله موفقی از آنها صورت نگرفته، هرچند تلاش‌های زیادی می‌کنند».این سامانه دو ماه پیش، اواخر اردیبهشت ماه، رونمایی‌شد، اما مشخص نیست آیا در سال گذشته نیز از آن استفاده می‌شد یا نه.

به جز توئیت وزیر ارتباطات، هنوز هیچ یک از مقام‌های رسمی جمهوری اسلامی به گزارش‌های منتشرشده روز شنبه در اسوشیتدپرس و واشینگتن‌پست واکنش رسمی نشان نداده‌اند.رسانه‌های آمریکایی اول تیر ماه گزارش داده بودند که ساعاتی پس از هدف قرار گرفتن و سرنگون شدن هواپیمای بدون سرنشین آمریکا توسط ایران، ایالات متحده حملات سایبری علیه رایانه‌های نظامی ایران انجام داده‌است.

آسوشیتدپرس گفته بود حملات، به‌طور مشخص رایانه‌های سپاه پاسداران را هدف قرار داده‌اند و به گفته واشینگتن‌پست این حملات کار کامپیوترهای کنترل‌کننده راکت‌ها و موشک‌ها را مختل کرده‌است.

پس از سرنگون شدن پهپاد، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده، گفته بود واکنش نظامی به آن را به‌دلیل آن‌که شنیده ده‌ها کشته برجای خواهد گذاشت، متوقف کرده‌است. رئیس جمهوری آمریکا گفته بود از دیدگاه او چنین حمله‌ای «غیرمتناسب با سرنگون شدن یک پهپاد بی‌سرنشین بود».

هنوز هیچ یک از مقام‌های رسمی و دولتی ایالات متحده گزارش‌های مربوط به حملات سایبری را تائید یا رد نکرده‌اند.

دونالد ترامپ گفته قرار است از روز دوشنبه به وقت آمریکا، تحریم‌های بیشتری علیه ایران وضع کند. او با این حال بار دیگر تاکید کرده که آماده دستیابی به توافق با تهران است.

رهبر جمهوری اسلامی مذاکره با دولت ترامپ را، از جمله به‌خاطر افزایش تحریم‌ها، رد کرده‌است.

توئیتر، رادیو فردا/ت