پنجشنبه , ۱۰ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » اخبار ویژه روزنامه‌ها/

اخبار ویژه روزنامه‌ها/

 

یک روزنامه اصلاح‌طلب نوشت چه بسا همین حالا کسان دیگری که در میان اصلاح‌طلبان درگیر ماجراهای مشابه یا مشکلات عمیقند اما کاری برای آنها نمی‌کنیم.

روزنامه‌ها در لابه‌لای گزارش‌ها و سرمقاله‌ها، قسمتی از صفحات خود را به اخبار روزهای گذشته یا اخبار ویژه اختصاص می دهند که مشرق در ادامه به آنها اشاره می‌کند.

اخبار ویژه روزنامه ها

*************

کیهان

این همه مشاور روحانی چه می‌کنند؟!

«پاسخ حسن روحانی، رئیس‌جمهور به سؤالی درباره عیدی به مردم، واکنش گسترده کاربران شبکه‌های اجتماعی را به دنبال داشته است.»

سایت انتخاب از سایت‌های حامی دولت، ضمن درج مطلب فوق نوشت: روحانی در پایان مراسم نماز عید سعید فطر در پاسخ به سؤال خبرنگار صدا و سیما که پرسیده بود عیدی شما به مردم چیست، گفته بود: عیدی امسال ما به مردم این است که مردم توانستند با ایستادگی، تصمیمات آمریکا را به سمت دیگری هدایت کنند؛ خواهش می‌کنیم، همین را ادامه دهند.

کاربران شبکه‌های اجتماعی این سخن روحانی را در کنار سخن مشابهی از او در سال گذشته قرار داده‌اند که در آنجا نیز درباره عیدی خود به مردم گفته بود: عیدی ما همین است که مردم ما تلاش کنند، ما بتوانیم به اهدافمان برسیم.

انتخاب می‌افزاید: بیش از همه، این مشاوران و نزدیکان حسن روحانی هستند که باید به مضحکه شدن و تمسخر رئیس جمهور در فضای مجازی پاسخ دهند.

اینکه پاسخ روحانی بی‌ربط‌ترین پاسخ ممکن به سؤال خبرنگار بوده و اساساً با تعریف ساده «عیدی» به معنای هدیه‌ای که اعطا می‌شود نه اینکه دریافت شود، در تعارض است، تردیدی وجود ندارد و بحثی روی آن نیست. آنچه پذیرفتنی نیست آن است که چطور پس از مضحکه سال گذشته، مشاوران روحانی فکری به حال امسال نکرده بودند و یک پاسخ ساده برای چنین سؤالی را به رئیس‌جمهور پیشنهاد نداده بودند؟

پس وظیفه مشاوران روحانی چیست؟ آیا آنها حتی در این حد هم برای خود وظیفه قائل نیستند؟

حسن روحانی، یک مشاور سیاسی دارد که حمید ابوطالبی است؛ حسام‌الدین آشنا، مشاور فرهنگی روحانی هم از قضا در شبکه اجتماعی بسیار فعال و پرکار است و درباره غالب موضوعات ریز و درشت اظهارنظر می‌کند که گاه اثرات قابل توجهی هم دارد. یک مشاور اقتصادی هم دارد و یک مشاور در امور روحانیت. به جز این، دستیاری در امور اقلیت‌ها دارد و دستیار دیگری در امور حقوق شهروندی.

محمد نهاوندیان هم اگرچه عنوانش معاون اقتصادی است اما بیشتر نقش یک دستیار و مشاور با نفوذ را دارد. به جز اینها، برخی از نزدیکان او از نظر مشاوره به روحانی به خصوص در امور سیاست داخلی و اقتصادی، اثرگذاری ویژه‌ای دارند مانند محمدباقر نوبخت و محمود واعظی.

همه این نام‌ها به جز دیگر افرادی است که از نزدیکان روحانی به شمار می‌روند و روی نظرات او اثرگذارند اما سمت رسمی مشخصی ندارند.

انتخاب البته به یک سؤال او پاسخ نداد و آن اینکه در ماجرای اخیر، تقصیر مشاوران روحانی است یا خود وی که عیدی برای مردم ندارد؟

سناتور آمریکایی: هیچ کشوری با ما توافق نمی‌کند

یک سناتور آمریکایی تصریح کرد؛ با توجه به رویه دولت آمریکا هیچ کشوری با آمریکا توافق نمی‌کند.

کریس مورفی در واکنش به اظهارات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا مبنی بر اینکه می‌تواند تعرفه‌ها علیه چین را افزایش دهد و پکن به‌شدت به‌دنبال توافق است در صفحه توییتر خود نوشت: این فریبکاری است. ترامپ می‌گوید همه می‌خواهند توافق کنند، ما نیمی از ریاست جمهوری او را سپری کردیم و هیچ‌کس توافقی (با ما) نکرده است. نه چین، نه ایران، نه کره‌شمالی و تنها توافقی که او با مکزیک و کانادا به‌دست آورده نیز در حال از بین رفتن است.

اعتماد: چه بسا اصلاح‌طلبان دیگری با مشکل نجفی دست به گریبانند

یک روزنامه اصلاح‌طلب نوشت چه بسا همین حالا کسان دیگری که در میان اصلاح‌طلبان درگیر ماجراهای مشابه یا مشکلات عمیقند اما کاری برای آنها نمی‌کنیم.

اعتماد نوشت: ماجرای غم‌انگیز آقای نجفی صرف‌نظر از ماهیت و ابعاد درونی و زمینه‌های آسیب‌زایش اگرچه مورد توجه کم‌سابقه جامعه قرار گرفت و توفانی از خبرها و تحلیل‌ها را برانگیخت ولی مشخص است که پس از چندی از دایره نگاه عمومی خارج می‌شود.

در این رهگذر بهتر و خردمندانه آن است که در اطراف موضوع بحث‌های جدی و مسئولانه صورت گیرد تا تجربیات و آگاهی عمومی بالاتر رود و اگر خسارت جانکاهی حاصل می‌شود حداقل عبرتی هم فراهم شود. در ورای همه مسائل مطرح از درون تا برون ماجرا آنگونه که از سخنان آقای نجفی و بستگانش برمی‌آید و توییت آقای کرباسچی بر آن اشاره دارد، مشکل مذکور بیش از ۲ سال سابقه داشته و اطرافیان هم از آن آگاهی داشته‌اند. اکنون این سوال بسیار مهم خودنمایی می‌کند چرا کسی کاری نکرده و کمکی صورت نداده است؟

افزون بر وجوه اخلاقی و انسانی حتی از نقطه نظر سیاسی درگیرشدن یک فرد شاخص که آبرویش آبروی یک جمع و حتی یک جناح است با موضوعی که او را تا خودکشی پیش می‌برد چیزی نیست که سیاستمداران نسبت به آن بی‌تفاوت باشند و از آسیبش در امان بمانند.

بگذارید از تعارف‌ها کم کنیم و کمی به صراحت نزدیک شویم، اینجا نکات بسیار مهم و اساسی مطرح است، حتماً ما هم به افول اخلاق و رنگ باختن دوستی‌ها و دستگیری از یکدیگر و فقدان فداکاری‌ها دچار شده‌ایم، اما در این میان از سال‌های دور یک عیب بزرگ در اردوگاه اصلاح‌طلبان بوده و حالا این عیب بیش از هر زمان دیگری خودنمایی می‌کند.

صاحب این قلم کوچک علاوه بر نوشتن، بارها این نکته را خدمت بزرگان و چهره‌ها و موثران اصلاح‌طلب عرض کرده‌ام که در این جناح هیچ‌کس دستگیر هیچ‌کس نیست، انبوه موارد و مصادیق سراغ دارم که از دوستان و همفکران دچار انواع مشکلات شخصی، اداری، مالی، خانوادگی و حتی روحی و روانی شده‌اند ولی هرگز کسی احساس مسئولیت نکرده است که دستی بالا زند و کاری بکند، جالب اینکه وقتی این بی‌اعتنایی‌ها و بی‌تفاوتی‌ها به دوست صاحب‌منصبی گفته می‌شود مشخص می‌شود که خود او هم دچار شده و از بی‌توجهی دوستان رنج برده است!

برخی افراد توجه به مسائل غیرسیاسی را به سخره می‌گرفتند. چه‌بسا همین حالا کسانی باشند که درگیر ماجراهای مشابه یا مشکلات عمیقند و هیچ‌کدام از ما یا نمی‌دانیم یا اگر می‌دانیم کاری نمی‌کنیم! آری ما به غایت از یکدیگر دور شده‌ایم، تنها شده‌ایم و مسائل بغرنج دیگران برایمان کوچک‌ترین حس معاضدت را ایجاد نمی‌کند.

قصه پرغصه آقای نجفی نشان داد که وی تا چه حد تنها و ناامید شده و چگونه می‌توانسته به هدفی برای یک پروژه رسوایی تبدیل شود. بزرگوار اصلاح‌طلبی به درستی نوشت: «آقای نجفی قربانی اعتماد به نفس کاذبی که داشت و شجاعت و قاطعیتی که نداشت» شد! ولی ننوشت سهم او در این ماجرا چه می‌تواند باشد؟ از آقای نجفی عذرخواهی نکرد که برادر ببخشید که بیش از ۲سال در چنگال مشکلی عظیم بوده‌ای و من نمی‌دانسته‌ام یا می‌دانستم و کاری نکرده‌ام! ما همراه نجفی شلیک کردیم و خود نیز تیر خوردیم اگر انصاف پیشه کنیم.

صادق خرازی: حرف زدن با روحانی فایده‌ای ندارد

صادق خرازی دبیر کل حزب ندای ایرانیان گفت خردمندان اصلاحات، نیروهای مسئله‌دار اصلاح‌طلب را حذف کنند.

این دیپلمات سابق و اصلاح‌طلب درباره وضعیت انتخاباتی طیف متبوع خود به روزنامه سازندگی گفته است: در حال حاضر برگ برنده‌ای وجود ندارد. واقعیت این است که من جریان اصلاحات را فاقد هدف و برنامه می‌دانم. این مردم بودند که اصلاحات را انتخاب کردند اما برنامه‌های اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه دلیل حمایت مردم از آنها نبوده است.

در دوره‌ای که آقای خاتمی به قدرت رسید و نماد اصلاحات شد، صحبت‌های ایشان برای مردم قابل توجه آمد چون تا آن زمان اصلاحاتی وجود نداشت. در دور دوم ریاست جمهوری، او انفتاحی در جامعه به وجود آورد و مردم هم از ایشان دفاع کردند اما در پایان دور دوم، دولت اصلاحات نتوانست انتظارات مردم را برآورده کند و نهایتاً دولت دیگری را انتخاب کردند.

وی با بیان اینکه روحانی هیچ‌گاه اصلاح‌طلب نبوده، می‌افزاید: بهترین سناریو و راه حل این است که اصلاح‌طلبان بنشینند و صادقانه با مردم حرف بزنند و بگویند که ما اشتباه کردیم. هیچ ایرادی ندارد که بگوییم کجاها راه خطا را رفته‌ایم. چه اشکالی دارد خردمندان اصلاحات حذف نیروهای مسئله‌دار اصلاح‌طلب را خود بر عهده بگیرند؟

(این راه خطا چه بوده است؟ حمایت از آقای روحانی؟)

یکی از اشتباهات، حمایت غیرمشروط اصلاحات از آقای روحانی بود، ما به ایشان چک سفید دادیم. این شد که هر وقت آقای روحانی به اصلاح‌طلبان نیاز دارد، به آنها رجوع می‌کند و هر وقت نیاز ندارد به راحتی از اصلاحات عبور می‌کند اما اینکه آقای روحانی و دولت ایشان می‌تواند بهتر از این عمل کند یا خیر دو مقوله متفاوت است. به نظر من دولت آقای روحانی دولت ضعیفی است اما شخص آقای روحانی از لحاظ فکری قوی است.

خرازی می‌افزاید: من صحبت‌هایی با روحانی داشته‌ام. من در جلسه آخری که در ماه رمضان برگزار شد شرکت نکردم چون فکر می‌کنم این جلسات دیگر نمی‌تواند تأثیرگذار باشد. نهایتاً آقای روحانی اعلام می‌کند که امکانات و ظرفیت و اختیاراتش همین است. در صورتی که زمان انتخابات وقتی می‌خواست رأی بگیرد این حرف‌ها را نمی‌زد. به هر حال شرایط این‌گونه است و صحبت کردن فایده‌ای ندارد.

وی در ادامه گفت: ما در حزب معتقدیم که جریان اصلاحات دچار اشتباهاتی شده و این اشتباهات شوک جسمی را بر پیکره آن وارد کرده است. ما مشکلاتمان را به خوبی می‌فهمیم و معتقدیم که با روش فعلی، بی‌اعتمادی به جوانان تزریق می‌شود.

وی همچنین می‌گوید: بین آقای خاتمی، مشاوران او و عمق جامعه فاصله زیادی افتاده است.

ایران

تحریم‌های جدید امریکا علیه پتروشیمی ایران

خبر اول اینکه، امریکا ۳۹ نهاد مرتبط با صنایع پتروشیمی ایران را در فهرست تحریم‌های خود قرار داد. به گزارش ایسنا، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری امریکا دیروز (جمعه) طبق بیانیه‌ای اعلام کرد شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس و همچنین ۳۹ شرکت وابسته به صنایع پتروشیمی خلیج فارس تحریم شده‌اند.

وزارت خزانه‌داری امریکا در بیانیه خود ادعا کرده است که شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران ارتباط دارد و به تنهایی نیمی از صادرات پتروشیمی ایران را عهده‌دار است. استیو منوچین، وزیر دارایی امریکا نیز مدعی شده است با هدف قرار دادن این شبکه، امریکا می‌خواهد مانع کمک‌رسانی مالی صنعت پتروشیمی به سپاه بشود.

کری: به ایرانی‌ها نگفته‌ام چه‌کار کنند یا چه‌کار نکنند

خبر دیگر اینکه، وزیر خارجه اسبق امریکا می‌گوید در جریان کنفرانس امنیتی مونیخ با وزیر خارجه ایران دیدار کرده اما به او توصیه نکرده که چه کار باید بکند یا چه کاری نباید انجام دهد. به گزارش فارس، جان کری، وزیر خارجه اسبق امریکا که هدایت تیم مذاکره‌کننده این کشور در جریان حصول توافق هسته‌ای با ایران را برعهده داشت، ضمن رد اتهامات «مایک پمپئو»، وزیر خارجه فعلی امریکا درخصوص دخالتش در سیاست خارجی واشنگتن درباره ایران، اظهار داشت که او به ایرانی‌ها نگفته که چه کاری باید انجام دهند یا چه کاری نباید انجام دهند.

کری به شبکه خبری «سی‌ان‌بی‌سی» گفت که از زمان خروج امریکا از برجام تنها با یک ایرانی صحبت کرده است. او تصریح کرد: «من برای مدت کوتاهی وزیر خارجه ایران را در جریان کنفرانس امنیتی مونیخ ملاقات کردم اما یک کلمه درخصوص اینکه آنها چه کاری باید انجام دهند یا چه کاری نباید انجام دهند، نگفتم؛ این به من ربطی ندارد.» وزیر خارجه اسبق امریکا درخصوص اینکه آیا مذاکرات پشت پرده‌ای با ایرانی‌ها داشته گفت که «من درخصوص این موضوع پس از تصمیم به خروج از برجام مذاکرات پشت پرده‌ای نداشتم. پیش از آن هم مذاکرات پشت پرده نبوده است.»

بازگشت۶ ملوان ایرانی دستگیر شده توسط گارد ساحلی پاکستان به تهران

دست آخر اینکه، شش ملوان ایرانی دستگیر شده توسط گارد ساحلی پاکستان با تلاش و پیگیری‌های سرکنسولگری ایران در کراچی و همچنین مساعدت مقامات محلی آزاد و روز پنجشنبه مصادف با ایام عید سعید فطر، از طریق پرواز ایران ایر به تهران بازگشتند.

به گزارش ایسنا، ملوانان آزاد شده چندین ماه با اتهام و ادعای ورود به آب‌های پاکستان توسط نیروهای گارد ساحلی این کشور دستگیر و در بازداشت به سر می‌بردند. البته ملوانان دستگیر شده با رد این اتهام، اذعان دارند که در آب‌های بین‌المللی دستگیر شده‌اند. این چهارمین گروه از ملوانان زندانی طی دو سال اخیر است که با تلاش و پیگیری‌های سرکنسولگری کشورمان در کراچی آزاد شدند.

خراسان

دستور ویژه برای حمایت دولتی ها از «کارآغازیان»

طبق ابلاغیه روزهای اخیر یک مسئول ارشد اجرایی به تعدادی از وزیران و معاونان رئیس جمهور، اعلام شده حسب موافقت کابینه با پیشنهاد واصل شده در سال ۹۶ و با توجه به اختیارات ناشی از ماده ۳۱ قانون احکام دایمی برنامه های توسعه کشور، مسئولان استانی موظف اند با تشکیل کارگروه اقتصادی، اشتغال و سرمایه گذاری ضمن پایش وضعیت اشتغال و کارآفرینی در استان ها، برای ارائه برنامه هایی به منظور حمایت از سرمایه گذاری در کارآغازیان (استارت آپ ها)، کسب و کارهای نوپا و دانش بنیان و نیز توسعه کسب و کارهای جدید اقدام کنند.

خبر خوب از روند تصاعدی ورود کالاهای اساسی به کشور

گزارش روزهای اخیر یک نهاد مسئول به تعدادی از مدیران دولتی نشان می دهد با توجه به سرعت گرفتن واردات، اعزام وسایل نقلیه سنگین به بنادر جنوبی به ویژه بندر امام خمینی (ره) برای حمل کالاهای اساسی به اقصی نقاط کشور روند تصاعدی پیدا کرده و اکنون آمار ورود خودروهای متعلق به شرکت های حمل و نقل به تفکیک نوع کامیون و مبدا و مقصد آن، به صورت روزانه در اختیار دستگاه های مسئول قرار می گیرد.

آرمان

تهرانی‌ها روزانه چقدر مرغ می‌خورند؟

شنیده شد که مدیرکل سازمان دامپزشکی استان تهران گفت: روزانه بیش از هزار و ۳۰۰ تن گوشت مرغ و ۱۰۰۰ تن گوشت قرمز در استان تهران توزیع می‌شود. میزان مصرف گوشت قرمز در استان تهران در سال حدود ۲۰۰ هزار تن و گوشت مرغ حدود ۴۰۰ هزار تن است.

تکذیب انتقال نجفی به زندان اوین

شنیده شد که یک منبع آگاه در دادستانی تهران، ضمن تکذیب اعزام نجفی به زندان اوین گفت: نجفی در حال حاضر تحت نظر اداره آگاهی است و اگر قرار باشد به زندان اعزام شود به زندان رجایی شهر می‌رود مگر آنکه استثنائی وجود داشته باشد و به بازداشتگاه اوین اعزام شود.

هدایتی اینستاگرامش را آپدیت می‌کند؟!

شنیده شد که حسین هدایتی معروف به عابربانک پرسپولیس که در پرونده بانک سرمایه و به اتهام اخلال در نظام اقتصادی به تحمل ۲۰ سال حبس محکوم شده در زندان به‌سر می‌برد. در اتفاقی عجیب و همزمان با حضور هدایتی در زندان صفحه اینستاگرامی وی به‌روزرسانی شده و برخی فوتبالیست‌ها همچنان او را لایک می‌کنند!

دومین حکم قاضی دوستدار محیط زیست

شنیده شد که امین‌ا… انصاری قاضی شعبه ۱۰۱ دادگاه کیفری دو شهرستان دشتی (استان بوشهر) حکم زندان را برای یک متخلف محیط زیست تغییر داد. وی به جرم شکار تیهو و همراه‌داشتن ادوات صید غیرمجاز با تهیه جزوه‌ای از محل زندگی پرنده صید شده و همچنین ۱۰۰ ساعت خدمات عمومی رایگان در محیط زیست شهرستان دشتی محکوم شد. وی حداقل ۳۶ ساعت باید در معیت و همراهی محیط‌بانان در مناطق حفاظت شده باشد تا با حضور در محل با سختی و مشکلات کار و وظیفه قانونی آنان آشنایی پیدا کند.

مردم ‎پس‌انداز خود را چگونه مدیریت می‌کنند؟

شنیده شد که در بخشی از ‎نظرسنجی ملی ‎ایسپا که به‌صورت تلفنی انجام شد، از پاسخگویان پرسیده شده است: «هر خانواده‌ای ممکن است در زندگی بتواند پس‌انداز کند. شما ترجیح می‌دهید پس‌انداز خود را چگونه مدیریت کنید؟» ۸/۲۴ درصد پاسخگویان اعلام کرده‌اند در بانک، ۱۴.۹ درصد در زمین و مسکن، ۱.۵ درصد در بورس پس‌انداز می‌کنند. ۹.۹ درصد مردم اعلام کردند طلا و سکه و ۱.۲ درصد ارز و دلار خریداری می‌کنند. ۱۰.۶ درصد پاسخگویان ترجیح می‌دهند پس‌انداز خود را صرف اشتغالزایی و کارآفرینی کنند. ۳۴.۳ درصد پاسخگویان اعلام کرده‌اند پس‌اندازی ندارند.

واکنش به «تصاویر جملات مبتذل روی بیلبوردها»

شنیده شد که مدیرعامل سازمان زیباسازی شهرداری تهران اعلام کرد: تصاویر مربوط به نمایش جملات مبتذل روی بیلبوردهای تبلیغاتی که در فضای مجازی دست‌به‌دست می‌شود حتی اگر وجود داشته باشد، مربوط به پایتخت نیست. برزین گفت: طی روزهای گذشته برخی در فضای مجازی، مجموعه‌ای از تصاویر ساختگی و جعلی حاوی جملات مبتذل را به بیلبوردهای شهر تهران منتسب کرده‌اند در حالی که این موضوع صحت ندارد. وی تصریح کرد: اولاً نمی‌توانم صحت و جعلی‌نبودن این تصاویر را تائید کنم و ثانیاً اگر این تصاویر واقعی هم باشند، به‌یقین مربوط به شهر تهران نیستند.

شکایت سالک از ۲نماینده اصلاح‌طلب

شنیده شد که عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: ادعای اعتقاد به انقلاب امام خمینی اقدامی بود تا این افراد بتوانند آن دوران را طی کنند و امروز به قدرت برسند. سالک تصریح کرد: امروز در مجلس شاهد حضور افرادی هستیم که از سران فتنه حمایت می‌کنند. هر جای دنیا در مجلس کشور در حمایت از براندازان حرف زده شود برخورد جدی صورت می‌گیرد. وی اظهار داشت: البته بنده از خانم سلحشوری و آقای حیدری نمایندگان تهران که در دفاع از سران فتنه در تریبون رسمی مجلس صحبت کردند به هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت کردم.

نایب رئیس فیفا آزاد شد

شنیده شد که احمد احمد، نایب‌رئیس فیفا پس از ۲ روز بدون هرگونه وثیقه‌ای از زندانی در فرانسه آزاد شد. احمد احمد، نایب‌رئیس فیفا و رئیس کنفدراسیون فوتبال قاره آفریقا که چهارشنبه گذشته توسط پلیس فرانسه در پاریس بازداشت شده بود دیروز (جمعه) بدون هیچ‌گونه وثیقه‌ای آزاد شد. با اعلام دادستانی فرانسه احمد احمد در ارتباط با پرونده رشوه، سوءاستفاده از قدرت و جعل اسناد مورد بازجویی قرار گرفت. او برای شرکت در کنگره سالانه فیفا و مراسم انتخاب ریاست این نهاد وارد پاریس شده بود. این عضو ماداگاسکاری فیفا از سال ۲۰۱۷ میلادی ریاست کنفدراسیون فوتبال قاره آفریقا را بر عهده دارد.

مجلس ۶هفته جلسه علنی ندارد

شنیده شد که براساس برنامه کاری مجلس، نمایندگان از یکشنبه هفته آینده نوزدهم خرداد تا سه‌شنبه ۴ تیرماه به مدت سه‌هفته جلسه علنی دارند. پس از آن مرحله اول تعطیلات تابستانی مجلس به مدت ۲هفته آغاز می‌شود و پس از آن مجلس از یکشنبه ۲۳ تیر تا سه‌شنبه ۸مرداد به مدت سه‌هفته جلسه علنی خواهد داشت. نمایندگان مجلس از یکشنبه ۱۳ مرداد تا سه‌شنبه ۲۲ مرداد نیز به مدت دوهفته در حوزه‌های انتخابیه‌شان حضور می‌یابند، بنابراین جلسات مجلس در این دوهفته نیز برگزار نخواهد شد. مجلس از یکشنبه ۲۷ مرداد تا سه‌شنبه ۱۲ شهریور نیز به مدت سه‌هفته جلسه علنی خواهد داشت. در ادامه مرحله دوم تعطیلات تابستانی، مجلس به مدت دوهفته یعنی از یکشنبه ۱۷ شهریور تا سه‌شنبه ۲۶ شهریور ماه آغاز می‌شود. جلسات علنی مجلس مجدداً از یکشنبه سی‌ویکم شهریورماه از سر گرفته می‌شود.

لغو ۶پ رواز به دلیل نبودن مسافر!

شنیده شد که مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان گفت: شش پرواز فرودگاه بین‌المللی اهواز روز جمعه به دلیل نبود مسافر لغو شد. محمدرضا رضایی با اشاره به ابطال چند پرواز این فرودگاه طی تعطیلات عید فطر، بیان داشت: دلیل اغلب ابطال پروازهای اخیر این فرودگاه نبود مسافر بوده است و شرکت‌های هواپیمایی برای جلوگیری از ضرر و زیان، پروازهایی را که به حد نصاب در تعداد مسافر نرسیده باشند، باطل می‌کنند. وی افزود: پروازهای شماره ۰۲۱ و ۶۹۷۱ شرکت هواپیمایی کاسپین به مقصد تهران باطل شدند. مدیرکل فرودگاه‌های استان خوزستان ادامه داد: همچنین پرواز شماره ۴۵۸۷ مربوط به هواپیمایی ماهان، پرواز هواپیمایی تابان با شماره ۶۲۴۶ در ساعت ۱۱ و پرواز هواپیمایی وارش با شماره ۵۸۵۱ به مقصد فرودگاه تهران نیز باطل اعلام شد. به گفته رضایی، پرواز شماره ۵۷۱۸ هواپیمایی آتا به مقصد مشهد نیز باطل شد.