سه شنبه , ۸ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » سرلشکر سلامی: به اشباع درتهدید (یعنی همان خالیبندی) رسیده ایم

سرلشکر سلامی: به اشباع درتهدید (یعنی همان خالیبندی) رسیده ایم

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: ما از توطئه‌های دشمنان نگران نیستیم و در آخرین فراز رویارویی با دشمن قرار داریم؛ به اشباع در تهدید رسیده ایم.

ظرفیت دشمن برای جنگ را تخلیه کرده ایم/ به اشباع درتهدید رسیده ایم

به گزارش خبرنگار مهر، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش تجلیل از دانشجویان نمونه شاهد و ایثارگر دانشگاه علم و صنعت ایران که عصر امروز در سالن همایش‌های شهید بهرامی برگزار شد با تسلیت ایام شهادت امام علی (ع) اظهارداشت: همه کرامت، هویت و عزت ایران اسلامی از دفاع مقدس و ایستادگی در آن دوران شکوهمند است.

وی ادامه داد: وسعت و عظمت هر کشوری به اندازه خاک آن سرزمین نیست بلکه اندازه آن به وسعت ذهن، تفکر و اندیشه مردان و زنان و آزادی، فرهنگ، تفکر و استقلال مردم آن کشور است. کشور ما بزرگ می‌شود و جایگاه تمدنی خود را در دنیایی جدید پیدا می‌کند.

سردار سلامی با بیان اینکه آینده این کشور را جوانان می‌سازند، گفت: ما می‌خواهیم عصر طلایی کشورمان را با پیروی از اندیشه‌های بلند رهبر بزرگمان بسازیم.

وی افزود: انقلاب اسلامی آمد تا عصر طلایی اسلام را مجدداً زنده کند، اما دشمنان انقلاب اسلامی نمی‌خواستند این اتفاق رخ داده و پیام انقلاب به جهانیان برسد به همین دلیل در مقابل انقلاب صف آرایی کردند. ما ۴۰ سال برای عزت ایران و اسلام مقابل این صف آرایی شیطانی ایستاده ایم.

سرلشکر سلامی جنگ استکبار با انقلاب اسلامی ایران را بر سر مدل حکومت دانست و گفت: آنها نمی‌خواستند بگذارند حکومتی با مدل ارزش‌های اسلامی در جهان شکل گیرد و حکومت اسلامی مدلی برای جهانیان شود به همین دلیل به مقابله با ایران برخاستند.

وی با اشاره ترور دانشمندان هسته‌ای کشورمان گفت: آنها فکر می‌کردند این کشور بر اثر ذهن جوانان و دانشمندان بزرگ می‌شود به همین دلیل آنها را در خیابان‌ها ترور کردند.

امروز ما یک قدرت بزرگ و شکست ناپذیر هستیم

وی ادامه داد: ما جنگ‌های بزرگی را پشت سر گذاشته ایم و امروز سرافراز از همه آنها بیرون آمده و مقتدر تر از همیشه به پیش می‌رویم.

فرمانده کل سپاه با اشاره به دوران تحصیل در دانشگاه علم و صنعت ایران اظهار داشت: زمان دانشجویی اصلاً تصور ساخت ماهواره را نداشتیم اما امروز ساخت ماهواره برای ما امری ساده شده است.

سردار سلامی در بخش دیگر از سخنان خود به دلایل و مسیر طی شده توسط فرزندان انقلاب اسلامی در ساخت موشک بالستیک اشاره کرد و گفت: ما می‌خواستیم داستان کشتی‌های جنگی و ناوهای هواپیمابر را در دریا حل کنیم و این مسئولیت را شهید طهرانی مقدم برعهده گرفت، اما این کار بسیار پیچیده بود و هدف قرار دادن یک کشتی روی دریا با یک موشک بالستیک کار بسیار دشوار و به ظاهر غیر ممکنی بود اما می‌بایست این کار را انجام می‌دادیم، تست‌های متعددی انجام شد و حدود ۱۲ سال پیش با فناوری آن زمان این اتفاق بزرگ و مسرت بخش افتاد و یک صفحه معادل یک سوم یک ناو هواپیمابر در دریا با موشک بالستیک هدف قرار گرفت و ما به داستان ناوها پایان دادیم.

وی افزود: امروز عرصه فناوری، عرصه شگفت انگیز هاست، ما در جنگ در این عرصه پیش رفتیم درحالی که در تحریم جهانی بودیم، اما امروز به برکت انقلاب اسلامی و خود باوری پالایشگاه، هواپیما، نیروگاه هسته‌ای و موشک می‌سازیم و در نانو پیش می‌رویم و این نتیجه پیروی از ولایت فقیه است.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر نقش محوری مقام معظم رهبری در پیشرفت‌های دفاعی و علمی کشور، تصریح کرد: زمانی که فرمانده هوافضای سپاه بودم رهبر معظم انقلاب به ما فرمودند که موشک‌ها باید نقطه زن باشد با این جمله افق جدیدی را پیش روی ما گشودند و ما پیش رفتیم تا به دقت صد در صد در اثابت اهداف رسیدیم.

ظرفیت دشمن برای جنگ را تخلیه کرده ایم

وی ادامه داد: امروز ما یک قدرت بزرگ و شکست ناپذیر هستیم زیرا همه سناریوها دشمن را تجربه و آن را شکست داده ایم، دشمن امروز فشار حد اکثری در جنگ اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، رسانه‌ای و استفاده از گروه‌های تروریستی را امتحان کرده اما مردم ما پیش رفتند. ما توانسته ایم فضای عملیات روانی دشمن را بشکنیم و ظرفیت دشمن برای جنگ را تخلیه کنیم.

سرلشکر سلامی در بخش دیگر از سخنان خود به افول قدرت دشمن در مقابله با ایران اشاره کرد و گفت: شما افول و سقوط سخنان دشمنان را می‌بینید. زیرا امروز ایران دیگر به اندازه مرزهایش قوی نیست و امروز ایران یک قدرت مطلق منطقه است به همین دلیل از تهدیدات دشمن نمی ترسد.

وی تاکید کرد: امروز آمریکا در فلسفه سیاسی خود شکست خورده و گسترش نفرت جهان از آنها به دلیل شکست همین فلسفه سیاسی آنها است.

فرمانده کل سپاه افزود: جوانان ما شاید سیطره سیاسی آمریکا در چهل سال پیش را تنها در کتاب‌ها مطالعه کرده باشند اما ما در مقابل ان ایستادیم و امروز دشمن بسیار ضعیف‌تر از آن زمان است و ما بسیار قدرت مند تر از آن دوران هستیم. ما نیازی به موازنه قوا نداریم و معتقدیم موازنه تأثیر اهمیت بیشتری دارد، ما در عراق حضور نداریم و در سوریه تعداد اندکی مستشار نظامی داریم.

در آخرین فراز رویارویی با دشمن قرار داریم

سرلشکر سلامی گفت: همه می‌دانند ما در عراق حضور نظامی نداریم و در سوریه اندک مستشارانی داریم اما وقتی از میدان تاثیر سخن میگوییم یعنی اینکه معادله چگونه حل می‌شود.

وی ادامه داد: ما از توطئه‌های دشمنان نگران نیستیم و در آخرین فراز رویارویی با دشمن قرار داریم؛ به اشباع در تهدید رسیده ایم و مشکلات اقتصادی ما قابل حل هستند. همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند با مدل مدیریت جهادی و اقتصاد مقاومتی می‌توان بر مشکلات غلبه کنیم.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: این آخرین فراز مواجهه ما با دشمن است، از آن عبور می‌کنیم و در خط مستقیم و هموار با شتابی قوی به پیش خواهیم رفت. ما این احساس سربلندی را حمل خواهیم کرد و پرچم را به جوانان خواهیم رساند تا فاتح قله‌های بیشتر پیشرفت و آبادانی در کشور باشند.

سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه همچنین در حاشیه چهارمین مراسم تجلیل از دانشجویان شاهد و ایثارگر ممتاز دانشگاه علم و صنعت در جمع خبرنگاران، درباره استفاده از دانشجویان و اساتید در سپاه در طرح‌های سپاه اظهار داشت: سپاه چند زمینه خوب برای بهره گیری از توان علمی دلنشجویان و اساتید دانشگاه‌ها دارد که بخشی از آن، بهره گیری از این افراد در سازمان‌های جهادخودکفایی نیروها است؛ این سازمان‌ها در نیروهای مسلح در واقع سازنده سخت افزارهای نظامی هستند.

وی افزود: عرصه دیگری که می‌توان از وجود اینها استفاده کرد، مراکز رشد در بسیج است؛ بنابراین باید تلاش کنیم این افراد را تقویت کنیم چون اینها سلول‌های فنی و علمی کشور محسوب می‌شوند و می‌توان از آنها در نقشه جامع دفاعی کشور برای آینده‌ای درخشان استقاده کرد.