یکشنبه , ۴ مهر ۱۴۰۰
صفحه اول » فرهنگ » چین زندگی در مریخ را شبیه سازی کرد !

چین زندگی در مریخ را شبیه سازی کرد !

آنهایی که می خواهند بیشتر درباره حیات در مریخ بدانند حالا با ایجاد پایگاه علمی و فناوری در استان گانسو در شمال غرب چین می توانند آگاهی های بیشتری از زندگی در سیاره سرخ بدانند.
ایرنا، چاینا پلاس روز شنبه در گزارشی نوشت، در این پایگاه شرایط و نوع حیات و پستی و بلندی‌ها و وضعیت طبیعی این سیاره به اشکال مختلف برای علاقه‌مندان به معرض نمایش در می‌آید و شبیه سازی‌هایی از این سیاره صورت گرفته است.
چین زندگی در مریخ را شبیه سازی کرد
یک مدل شبه فضایی و یک مرکز کنترل و مرکز علم حیات در این پایگاه که ۶۷ کیلومتر مربع وسعت دارد، ایجاد شده و محیط زیست مریخ در آن بخوبی تشریح شده است.
بازدید کنندگان از پایگاه می‌توانند این فرصت را داشته باشند که از نوع زندگی در مریخ بدانند و اینکه فضانوردان چطور می‌توانند در آن به بقای خود ادامه دهند.
وانگ جیانتای از مسئولان این پایگاه از آن به عنوان اولین مرکز علمی، گردشگری، آموزشی و تحقیقات فضایی و شبیه سازی کره مریخ یاد می‌کند.
چین از ماه اکتبر سال ۲۰۱۸ یک برنامه آموزشی را برای دانش آموزان، دانشجویان و جوانان کشور برای بالا بردن آگاهی‌های آن‌ها از فضا به اجرا گذاشته است و این مرکز به بازدید کننده امکان می‌دهد دانسته هایش را درباره زندگی در فضا، محیط زیست کره مریخ، اقامت در این سیاره سرخ و اکتشافات فضایی افزایش دهد.
علوم، آموزش، اکتشاف، نوآوری و گردشگری و بسیاری از عرصه‌های دیگر در این مرکز با یکدیگر آمیخته شده است و به علاقه‌مندان آموخته می‌شود که چطور می‌توان روی یک سیاره دیگر فرود آمد و زندگی معمولی داشت و آزمایش‌ها و اکتشافات علمی و فضایی انجام داد.
مسئولان این پایگاه می‌گویند که ارتباطات علمی باید با واقعیات زندگی مانوس شود و با آموزش‌های لازم در این پایگاه این فرصت به بازدید کنندگان داده می‌شود و همزمان آن‌ها می‌توانند تصاویر و فیلم‌های مرتبط را به تماشا بنشینند.
افزایش محبوبیت علوم فضایی در میان جوانان چینی از دیگر اهداف ایجاد مرکز است.