پنجشنبه , ۹ تیر ۱۴۰۱
صفحه اول » فرق و ادیان » خطیب موقت نماز جمعه تهران: مذاکره در چنین شرایطی یعنی ذلّت، باید سرِ آمریکای دیوانه را به سنگ کوبید!

خطیب موقت نماز جمعه تهران: مذاکره در چنین شرایطی یعنی ذلّت، باید سرِ آمریکای دیوانه را به سنگ کوبید!

 

به گزارش مشرق، احمد خاتمی، امام جمعه موقّت تهران در خطبه‌های امروز (۱۳ اردیبهشت) تهران گفت: در چنین شرایطی، مذاکره به معنای تسلیم است و تسلیم یعنی ذلّت و ملت عاشورایی ایران ذلّت ناپذیر است و شعار ملّت عاشورایی ما، هیهات منا الذله است. نظام ما نظام عاشق علی است. در تک تک سلول‌های این مردم محبّت علی نقش بسته است. دشمان نظام ما هم از سنخ دشمنان علی هستند. ما در مصافی اینچنینی هستیم.مصاف ما عقیدتی است . یعنی نه قصه تروریسم مطرح است نه حقوق بشر و نه هسته‌ای. دنیا می‌داند آمریکا و اذنابش در خط مقدم تروریسم و تروریست پروری هستند. ۴۰ سال است که همیشه در ستیز با آمریکا بوده‌ایم و به فضل خدا پیروز بوده‌ایم و هیمنه آمریکا را در دنیا شکسته‌ایم. آنچه مایه نگرانی ترامپ است این شعار انقلابی مرگ بر آمریکای مردم است. ترامپ مدام می‌نالد از اینکه مردم ایران مرگ بر آمریکا می‌گوید. مرگ بر آمریکا یعنی مرگ بر شما زورگوها. با مردم آمریکا دعوا نداریم.

نقشه خاورمیانه جدید آمریکا را به فضل خدا در هم شکستیم،  از اول انقلاب چندین جنگ راه انداختید. جنگ نظامی، جنگ فرهنگی و رسانه‌ای و روانی، جنگ سیاسی و الان هم جنگ اقتصادی است. به فضل خدا ملّت بزرگ ایران در طول این چهل سال از این جنگ‌ها پیروز بیرون آمده و از این جنگ آخر هم پیروز بیرون خواهد آمد.پنج رمز پیروزی در این جنگ‌ها را خداباوری، بصیرت، حضور مردم در صحنه، مقاومت و وحدت و همدلی دانست و افزود: با این عناصر، ان‌شاءالله در آینده هم پیروز خواهیم بود.

امام‌جمعه موقت تهران با بیان اینکه خود آمریکا بحران‌زده است، گفت: ترامپ مثل یک دزد سر گردنه است که باج‌گیری می‌کند؛ می‌گوید عربستان پانصد میلیون دلار بدهد تا امنیتش را تأمین کند، سال آینده هم باید بیشتر بدهد. عجیب است این‌طور پول می‌گیرد در حالی که بحران در کشور خودش غوغا می‌کند. ما با دیوانه‌ای طرف هستیم که اگر یک قدم عقب بنشینیم، ده قدم جلو می‌آید؛ باید سر این دیوانه را به سنگ کوبید. تنها کسی هم که می‌تواند سر این دیوانه را به سنگ بکوبد، ملّت بزرگ ایران است.در چنین شرایطی، مذاکره به معنای تسلیم است و تسلیم یعنی ذلّت و ملت عاشورایی ایران ذلّت ناپذیر است و شعار ملّت عاشورایی ما، هیهات منا الذله است.ابزار این روزهای ترامپ، تهدید است، تهدیدهایی که بسیار نخ‌نما شده است و اگر در هر کشوری اثر داشته باشد اینجا اثر ندارد. چهل سال است گوش‌مان پر است از این تهدیدها.یکی از این تهدیدها به صفر رساندن صادرات نفت ایران است. آمریکا به خوبی می‌داند و خود را به نادانی می‌زند؛ به فضل خدا نظام ما هرچقدر بخواند نفت تولید می‌کند و به کوری چشم شما هرچقدر بخواهد صادر می‌کند. آمریکا این را هم بداند که این شیطنت‌ها بی‌پاسخ نمی‌ماند. ملّت ما مشت محکمی در دهان کسانی خواهد زد که قصد تعرض به آن را داشته باشند و دندان‌هایشان را در دهان خرد می‌کند. نه فقط نسبت به ملّت ایران؛ بلکه ببینید چه برخوردی با ونزوئلا دارند. نظامی را مردم انتخاب کرده‌اند و آمریکا در مقابل این دولت برآمده از رأی مردم می‌ایستد و از یک عنصر دست نشانده حمایت می‌کند. ملّت ونزوئلا بدانند راه، تنها و تنها مقابله با زیاده‌خواهی آمریکاست.

با این همه شیطنت و توطئه، احمق‌ترین نظام جهان هم نظام آمریکاست،در اوچ محبوبیت سپاه و در زمانی که نیروهای مسلّح ما بویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در قصّه سیل، خوش درخشیده و خدمت ارزشمندی به مردم کرده‌اند و در سویدای جان مردم جا گرفته‌اند، این نیرو را به‌عنوان گروه تروریستی معرفی می‌کنند و سبب می‌شود حتی آن‌هایی هم که چندان با سپاه میانه‌ای نداشتند، یکدست و متحد بشوند در مقابل آمریکا و محبوبیت سپاه بالا برود.تردید نکنید آمریکا و قدرت آن در حال افول است و آنکه ماندنی است ملّت بزرگ ایران است.