سه شنبه , ۸ خرداد ۱۴۰۳
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » نظریات تازه خانم فائزه هاشمی رفسنجانی درباره مشکل نظام آخوندی با زنان، و حجاب اجباری خانمها!

نظریات تازه خانم فائزه هاشمی رفسنجانی درباره مشکل نظام آخوندی با زنان، و حجاب اجباری خانمها!

فائزه هاشمی در مصاحبه ای میگوید:

تغییراتی در نگاه به مسئله حجاب زنان ایجاد شده است. بسیاری از افراد مثل من که با حجاب اجباری مخالف اند به این معنا نیست که در صورت اختیاری شدن حجاب، حجاب خود را خواهند برداشت.  تعداد زیادی از مراجع و رهبران دینی نیز با اجباری بودن حجاب مخالف اند. آثار حجاب اجباری تا به الان گسترش دین در جامعه نبوده است. هر چقدر بر اجبار حجاب تاکید شده است، دین ستیزی و فرار از حجاب بیشتر شد. یک نظرسنجی مرکز پژوهش های مجلس در این باره داشته، اثرات حجاب اجباری بر اساس این نظرسنجی در تعارض با سیاست های فعلی در جهت اجباری بودن حجاب زنان بود. انتظار می رود کارشناسان و مسئولین این حوزه بر اساس عقلانیت با این موضوع برخورد کنند. ما بر این باوریم که اسلام باید توسط مراجع دینی به روز شود.

در حال حاضر اقداماتی که به اسم دین انجام می شود ناشی از برداشت هایی است که از دین صورت می گیرد. ما در شهرهای کشور چقدر حجاب اسلامی می بینیم؟ تعداد چادری های کشور روز به روز در حال کاهش است. قانون اجباری بودن حجاب درست بر خلاف دین اسلام عمل کرده است.

مصاحبه  کامل در آدرس   https://telegra.ph/veil-04-27