یکشنبه , ۱۰ مهر ۱۴۰۱
صفحه اول » حوادث طبیعی » قربانیان سیلاب لرستان به ۴ نفر رسید؛ غرق کودک خرم‌آبادی در خرم‌رود

قربانیان سیلاب لرستان به ۴ نفر رسید؛ غرق کودک خرم‌آبادی در خرم‌رود

حمید علیرضایی مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی خرم‌آباد با اشاره به غرق یک کودک در رودخانه خرم‌آباد اظهار داشت: امروز در روستای کهریز خرم‌آباد یک کودک که مشغول بازی در کنار رودخانه بود به دلیل آب خروشان این رودخانه در آب افتاده و غرق شد.

به گزارش تسنیم از خرم‌آباد، بارش باران و وقوع سیلاب در لرستان خسارت‌های زیادی به بار آورد و سبب تخریب بسیاری از ابنیه، پل‌ها، منازل مسکونی و محور‌های مواصلاتی استان شد.

سیل لرستان علاوه بر خسارت‌های مالی و آوارگی بسیاری از مردم سبب از دست دادن ۴ نفر از هم استانی‌هایمان در شهرستان‌های کوهدشت، پل‌دختر، الیگودرز و خرم‌آباد شده است.

مرگ دختر ۲۰ ساله در کوهدشت

بهزاد ابراهیمی بخشدار درب‌گنبد در گفتگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: طی تماس تلفنی مبنی بر مرگ یک نفر در زیر آورد به‌همراه تیم فوریت‌های پزشکی به روستای چم‌سنگر اعزام شدیم، اما در اثر ریزش ساختمان اصطبل یک دختر ۲۰ ساله به‌نام پرستو مرادپور جان خود را از دست داد. (۵ فروردین)

مرگ جوان جوان ۳۵ ساله زیر آوار

حمید کشکولی فرماندار الیگودرز در گفتگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: براثر بارش سنگین برف و بارندگی‌های اخیر در شهرستان الیگودرز، یک‌منزل مسکونی در روستای محمودآباد تخریب و سبب شد جوان ۳۵ ساله زیر آوار گرفتار شود و فوت کند. (۶ فروردین)

کشف جسد در رودخانه سیمره

آیت فرخ پور رئیس آتش‌نشانی پلدختر در گفتگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: طی تماس تلفنی نیروی انتظامی با آتش‌نشانی مبنی بر کشف یک جسد، نیرو‌های آتش‌نشانی به محل اعزام شدند و جسد یک مرد را از رودخانه سیمره در نزدیکی پل ماژین بیرون کشیدند. (۶ فروردین)

غرق یک کودک در خرم‌آباد

حمید علیرضایی مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی خرم‌آباد در گفتگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد با اشاره به غرق یک کودک در رودخانه خرم‌آباد اظهار داشت: امروز در روستای کهریز خرم‌آباد یک کودک که مشغول بازی در کنار رودخانه بود به دلیل آب خروشان این رودخانه در آب افتاده و غرق شد.

وی افزود: پس از اطلاع ره سازمان آتش‌نشانی نیرو‌ها سریعاً به محل حادثه اعزام شدند، مادر این کودک نیز برای نجات جان فرزندش در آب افتاده که نیرو‌ها مادر را از آب بیرون آوردند و نجات داند.

ترک منازل در مناطق پرخطر

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی خرم‌آباد عنوان کرد: تعدادی از نیرو‌ها به پایین‌دست رودخانه رفته و جنازه پسربچه غرق‌شده را در نزدیکی پل مازیار از آب بیرون آوردند.

وی بیان کرد: آتش‌نشانی خرم‌آباد با نصب بنر، حضور در محله و با بلندگو اعلام‌خطر در برخی مناطق ازجمله سواحل رودخانه‌های خرم‌آباد و کرگانه کرده، ولی متأسفانه برخی مردم توجه نمی‌کنند.

علیرضایی تصریح کرد: از مردمی که در حاشیه رودخانه‌ها، حاشیه کوه و مناطق فرسوده سکونت دارند خواسته می‌شود نسبت به اخطاریه‌های داده‌شده توجه داشته منازل خود را تخلیه کنند.