یکشنبه , ۳ مهر ۱۴۰۱
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » سانسور مستند ایستگاه پایانی دروغ در رسانه‌های اصلاح‌طلب

سانسور مستند ایستگاه پایانی دروغ در رسانه‌های اصلاح‌طلب

اثبات ورشکستگی بخش تبلیغات سازمان اطلاعات سپاه پاسداران در برابر مخالفت افکار عمومی ایرانیان داخل و خارج کشور از حمله به آمدنیوز و مدیر آن آقای روح الله زم!

مشرق نیوز – تبلیغات سپاه پاسداران- اذعان میکند که “جریان اصلاحات با سانسور مستند «ایستگاه پایانی دروغ» بیش از آنکه از افشای چهره واقعی آمدنیوز ناراحت شده باشد، چهره واقعی خود را بیش از پیش نمایش داد!”

روح الله زم نیما زم

سرویس سیاست مشرق – در روزهای گذشته مستندی دو قسمتی تحت عنوان «ایستگاه پایانی دروغ» از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد. این مستند بازتاب بسیار وسیعی در فضای مجازی داشت. رسانه‌ها از این مستند با عناوینی همچون «نفوذ به شبکه عنکبوتی رسانه‌های برانداز» و «نفوذ عمیق ایران به شبکه عنکبوتی پادوهای دشمن» و…نام بردند.

این مستند، اشاره کوتاهی بود به ماهیت واقعی آمدنیوز، یکی از شبه رسانه‌هایی که دشمن به خیال براندازی نظام، آن را ایجاد و پشتیبانی کرده است. در این مستند ساختار پوچ و متوهم و منفعت طلب عناصر ضدانقلاب به خوبی نمایش داده شد.

رسانه‌ای که در این مستند به تشریح ماهیت آن پرداخته شد، اقداماتی همچون تشویق مردم به اغتشاش و آشوب در کشور، آموزش ساخت و نحوه استفاده از مواد منفجره در اعتراضات خیابانی، تقلا برای تحریک قومیت‌ها به خیال خام ناامن سازی کشور، توهین به مقامات عالی کشور، توهین به شهدا و مدافعین حرم و حافظان امنیت در کشور، گرادادن به دشمن جهت تحریم مرد ایران، ترغیب مردم به احتکار اقلام مختلف با هدف ایجاد نابسامانی در بازار و…را در کارنامه سیاه خود ثبت کرده است.

این شبه رسانه که همزمان توسط سرویس‌های اطلاعاتی چند کشور حمایت می‌شود، در تور اطلاعاتی کشورمان افتاد و به دنبال آن اطلاعاتی به دست آمد که بیش از پیش بر حماقت و بلاهت عناصر ضدانقلاب صحه گذاشت.

یکی از فعالین رسانه‌ای در توصیف مستند ایستگاه پایانی دروغ نوشت: «ایستگاه پایانی دروغ بسیار بیشتر از یک مستند است. این مستند به دوستان می‌گوید اوضاع بسیار تحت کنترل تر از چیزی است که می‌پندارند و به دشمن می‌گوید مدت‌هاست کنترل می‌شوند بدون اینکه خود بفهمند. ایستگاه پایانی دروغ، پایانی است بر توهم اینکه اپوزیسیون خارج از کشور آلترناتیو جمهوری اسلامی است و آغازی است بر دلهره بی پایان درون اپوزیسیون تا دریابند هرکدام و تا کجا ملغبه دست جمهوری اسلامی هستند».

سانسورچی‌های اصلاح طلب!

با آنکه این مستند به جهت رسواکردن ماهیت واقعی اپوزیسیون در رسانه‌های داخلی بازتاب بسیاری داشت، اما رسانه‌های طیف اصلاح طلب-روزنامه ها و سایت‌های خبری- این خبر بسیار مهم را سانسور کردند.

سانسور این خبر بسیار مهم از سوی طیفی انجام شد که شعارشان مبنی بر «دانستن حق مردم است» گوش فلک را کرده است!

حال سوالی که ایجاد می‌شود این است که آیا جریان اصلاحات از افشای چهره واقعی آمدنیوز ناراحت شده است؟!

در بخشی از مستند «ایستگاه پایانی دروغ» عنوان می‌شود که تعدادی از فعالین رسانه‌ای در داخل کشور جزو حلقه‌های مرتبط با شبکه عنکبوتی رسانه‌های برانداز هستند که به دلایل امنیتی نام آنان اعلام نمی‌شود و اسامی آنان نزد دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی است.

اما این اولین بار نیست که یک مستند به تشریح ماهیت واقعی شبکه رسانه‌ای برانداز می‌پردازد.

اصلاحات، «خارج از دید» را هم ندید!

چندی پیش مجموعه مستند «خارج از دید ۲» با موضوع نفوذ در رسانه ملی پخش شد.

در بخشی از این مستند به اتاق فکر مشترک فعالین رسانه‌ای ضدانقلاب در خارج از کشور با برخی از روزنامه نگاران و فعالین رسانه‌ای در داخل کشور در یکی از صفحات اجتماعی پرداخته شد.

در بخش دیگری از این مستند، با اعلام حرف اول اسامی برخی از روزنامه نگاران داخلی، مستندات ارتباطات این افراد با بی بی سی فارسی-رسانه روباه پیر- و فعالین رسانه‌ای معاند در خارج از کشور تشریح شد.

نکته قابل تأمل اینجاست که این مستند نیز از طرف رسانه‌های اصلاح طلب-روزنامه ها و سایت‌های خبری- بایکوت شد و به هیچ عنوان مورد اشاره قرار نگرفت.

اصلاح طلب دیروز، ضدانقلاب خارج نشین امروز!

متاسفانه طیف اصلاح طلب در فضای رسانه‌ای و در جهت منافع ملی و عزت مردم ایران کارنامه قابل قبولی ارائه نداده است. تعداد قابل توجهی از فعالین رسانه‌ای اصلاح طلب در سال‌های گذشته، اکنون به ضدانقلاب خارج نشین بدل شده‌اند و همصدا با ترامپ و نتانیاهو علیه مردم ایران مشغول به کارند!