دوشنبه , ۱۱ مهر ۱۴۰۱
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » راه اهن رشت – قزوین دیروز توسط  حسن روحانی رئیس جمهوری افتتاح شد .

راه اهن رشت – قزوین دیروز توسط  حسن روحانی رئیس جمهوری افتتاح شد .

ایستگاه رشت جنب استادیوم سردار جنگل رشت و اداره کل راه آهن در میدان انتظام جنب آتش نشانی واقع است.

خبرگزاری ایرنا : « مدیرکل راه آهن شمال 2 غروب پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا بیان داشت: در حال حاضر ، قیمت بلیت مسیر ریلی رشت – قزوین 51 هزار و 250 تومان پیش بینی شده که تا بیست و سوم اسفندماه جاری 40 هزار تومان عرضه می شود.روزانه ساعت هشت صبح از تهران به سمت رشت و ساعت 18 از سمت رشت به تهران، یک سرویس رفت و برگشت قطار را خواهیم داشت ضمن اینکه در ایستگاه‌های بین راهی توقف ندارد.مردم می توانند بلیت خود را به صورت حضوری از شرکت های مسافرتی و یا از طریق سایت رجا، سفیر، ریل و شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران تهیه کنند.اولین مسافران ریلی رشت- قزوین با تهیه بلیت، امروز ( چهارشنبه) ساعت 18 از رشت به سمت تهران حرکت می کنند که پیش بینی می شود فعلا بدلیل تثبیت خط ، قطار این مسیر را طی چهار ساعت بپیماید.

راه آهن قزوین – رشت 53 دستگاه تونل به طول 22 کیلومتر دارد؛ همچنین بزرگترین پل راه آهن کشور به طول یک هزار و 430 متر روی سد منجیل ساخته شده است.  برای احداث راه آهن قزوین – رشت بیش از 25 کیلومتر تونل، حدود 9 کیلومتر پل بزرگ، 22 میلیون متر مکعب خاکبرداری و خاکریزی انجام و افزون بر یک هزار و 850 میلیارد تومان هزینه شده که با قیمت گذاری روز، حدود پنج هزار میلیارد تومان برآورد می شود.

(تونل دستگاه است؟ در کدام کشور جهان نکات خبری یک خبر آخر خبر می آید؟ غرب و یا صبح مصاحبه کردن چه اهمیتی دارد که قید شود؟ خبرنگار هم یادش رفت بپرسد: جمع بلیت یکسر تهران- رشت چقدر است؟ آیا مردم اول باید بیایند قزوین و سپس از قزوین دوباره بلیت خریده و بروند؟ وقتی فارسی امام جمعه ها آن افتضاحی باشد که هر غروب جمعه از سیما و صدا پخش می شود و فارسی متن کتاب های درسی چیزی بین عربفارسی باشد، فارسی مدیرکل هم همین است که خواندید. خبرنگاری هم که آموزش لازم ندارد. کافی است خودی باشد، بقیه اش پیشکش!)