یکشنبه , ۳ مهر ۱۴۰۱
صفحه اول » بین المللی » وزارت خزانه‌داری آمریکا سه‌شنبه 5 مارس اعلام کرد که گروه شبه‌نظامیان النجباء عراق را که از حمایت ایران برخوردار است، به فهرست گروه‌های تروریستی خود افزود.

وزارت خزانه‌داری آمریکا سه‌شنبه 5 مارس اعلام کرد که گروه شبه‌نظامیان النجباء عراق را که از حمایت ایران برخوردار است، به فهرست گروه‌های تروریستی خود افزود.

آمریکا گروه «النجباء» مورد حمایت ایران را در فهرست تروریسم قرار داد

گروه النجباء سال 2013 از گروه شبه‌نظامی عصائب اهل الحق منشعب شد و اکرم الکعبی آن را رهبری می‌کند. النجباء یکی از گروه‌های شبه‌نظامی عراقی است که در سوریه در حمایت از نظام بشار اسد می‌جنگد.الکعبی روحانی عراقی است که در سال 2008 از سوی وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم شد.النجباء از پشتیبانی نظامی و مالی ایران برخوردار است. این گروه حدود 10 هزار جنگجو دارد و در عراق و سوریه فعال است.گروه النجباء به تهران کمک کرد تا راهی امداد رسانی از عراق به سوی دمشق ایجاد کند.نگرانی‌های آمریکا از فعالیت این کروه افزایش یافته است. دیوید بردیو، تد کروز و مارکو روبیو سناتورهای آمریکایی ماه سپتامبر گذشته، لایحه «تحریم تروریست‌های مورد حمایت ایران» را به مجلس سنا ارائه دادند. این لایحه، النجباء و شماری دیگر از گروه‌ها را هدف می‌گیرد.مجموعه‌ای از اعضای دو حزب جمهوری‌خواه و دموکرات در مجلس نمایندگان آمریکا هم ماه ژانویه، لایحه مشابهی ارائه دادند.