سه شنبه , ۳ خرداد ۱۴۰۱
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » تصمیم شرکت اپل به محدودکردن سرویسهایش در ایران سروصدای مشرق نیوز- سایت پروپاگانداچی سازمان اطلاعات سپاه- را به آسمان بلند کرد!

تصمیم شرکت اپل به محدودکردن سرویسهایش در ایران سروصدای مشرق نیوز- سایت پروپاگانداچی سازمان اطلاعات سپاه- را به آسمان بلند کرد!

سایت مشرق نیوز با انتشار متنی زیرعنوان “وطن فروشی “من و تو” صدای همه را درآورد! +تصاویر” به حمله و ابراز ناخرسندی از تصمیم شرکت اپل پرداخت!

انتشار خبر نقش داشتن عوامل شبکه معاند منوتو در محدودسازی اپلیکیشن‌های ایرانی اپل، انتقاد تند کاربران فضای مجازی را به همراه داشت.

به گزارش مشرق، شرکت اپل سازنده تلفن‌های هوشمند Iphone و سیستم عامل IOS به تازگی دسترسی کاربران خود به نرم افزارهای مالی و خدماتی ایرانی را مسدود کرده است. این اقدام سبب شده است تا کاربران نتوانند به نرم افزارهای کاربردی و خدماتی خود متصل به سیستم‌های بانکی دسترسی داشته باشند. در حال حاضر شرکت‌های ایرانی توسعه دهنده نرم افزارهای ایرانی به کاربران IOS پیشنهاد دادند تا زمان رفع این مشکل از نسخه تحت وب این نرم‌افزارها استفاده کنند.

پس از آنکه شرکت اپل نرم‌افزارهای ایرانی را مسدود کرد، گمانه‌زنی‌هایی در فضای مجازی شکل گرفت مبنی بر اینکه عامل این تصمیم اپل، اقدام مغرضانه گردانندگان شبکه ضدانقلاب من‌و تو است. براین اساس کاربران معتقدند که در پشت پرده این اتفاق گردانندگان شبکه من‌وتو است.

به همین سبب کاربران فضای جازی با هشتگ #منوتوفروختی ضمن انتقاد از عملکرد عوامل این شبکه، بر این امر کنند که این شبکه گرچه به ظاهر دم از مشکلات مردم می‌زند اما از پشت به همین مردم خنجر می‌زند و آنان را برای انجام امور عادی روزانه که به وسیله موبایل انجام می‌دانند، به دردسر می‌ندازند.

گفتنی است؛ در جریان تازه‌ترین تحریم اپل دسترسی کاربران به سیب‌اپ فروشگاه نرم‌افزاری ایرانی که کاربران برای بروزرسانی نرم‌افزارهای خود از آن استفاده می‌کردند هم مسدود شده است.

کاربران فضای مجازی با هشتگ #منوتوفروختی و #اپل از این اقدام انحصارطلبانه و مغرضانه اعتراض خود را اینگونه نشان دادند که در ادامه برخی از این واکنش‌ها را می‌بینید.