شنبه , ۷ خرداد ۱۴۰۱
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » پاسخ علی مطهری به قائم مقام موسسه نشرآثار آیت الله خمینی: دستخطهای منسوب به آیت الله خمینی در سال 67 جعلی بودند!

پاسخ علی مطهری به قائم مقام موسسه نشرآثار آیت الله خمینی: دستخطهای منسوب به آیت الله خمینی در سال 67 جعلی بودند!

علی مطهری در برنامه «رودررو» : باید به جعل نامه بنام آیت الله خمینی در سال آخر عمر وی رسیدگی شود!

قائم مقام موسسه نشر آثار آیت الله خمینی در رد این ادعای مطهری به سایت جماران گفت:

“در کمال ناباوری برادر عزیز جناب آقای علی مطهری در مصاحبه‌ای تصریح کردند که در انتساب نامه معروف به نامه ٦ فروردین 67 متعلق به امام و خطاب به آیت الله منتظری و هم چنین در انتساب نامه امام درباره اعضای نهضت آزادی، شک دارند. بیان این مطلب که تا کنون در موارد بسیار توسط مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام مورد تبیین قرار گرفته، آن هم از ناحیه نایب رییس مجلس بسیار جای تعجب و تأسف دارد. مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام به عنوان تنها مرجع رسمی برای تعیین اصالت مطالب مربوط به امام که با دستور و صلاحدید شخص امام به این عنوان تعیین شده است، بار دیگر اعلام می دارد که در انتساب این نامه ها به امام خمینی کوچکترین شبهه ای وجود ندارد و چنانکه تا کنون و در بیانیه های مفصل توضیح داده ایم، این دو مرقومه متعلق به بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (س) است و کمترین شبهه‌ای در این زمینه وجود ندارد. »

پس از انتشار این پاسخ علی مطهری درباره ادله و به  خبرآنلاین گفت:

اساسا آن نوع بیان شباهتی با ادبیات امام ( ره) ندارد. علاوه بر این خط امام هم مورد تشکیک است. به عبارت دیگر این تردید وجود دارد که آیا این دستخط امام هست یا خیر. لذا از این جهت  به نظر نمی‌رسد که نامه ۶۸/۱/۶ و ۶۸/۱/۸ هر دو از امام باشد به طوری که در یک‌ جا یک نفر را به قعر جهنم و در جای دیگر به آسمان برده‌اند. این‌ها با هم همخوانی ندارند . حداقل برای من قابل قبول نیست. به نظرم نامه نهضت آزادی هم همین‌طور است و من بعید می‌دانم که این نامه از امام باشد. به نظرم هم به لحاظ محتوایی و هم به جهت تطبیق دست‌خط این نامه نمی‌تواند منسوب به امام باشد. شاید برخی به دنبال حذف برخی گروه‌ها بودند به همین دلیل دست به چنین کاری زدند. البته این نظر شخصی من است و باید دید دیگران چه نظری دارند.  امام از فروردین 67 بدلیل بیماری درجریان امور قرار نمی گرفتند!