شبکه خبری «روسیا الیوم» روسیه پنجشنبه 7 فوریه به نقل از «چند منبع» گزارش داد که سپاه پاسداران ایران قصد دارد، پایگاه امداد نظامی خود در فرودگاه بین‌المللی دمشق پایتخت سوریه را تخلیه می‌کند.

بنا بر این گزارش، این منابع افزودند که ایران مرکز امداد نظامی خود را به فرودگاه نظامی T4 واقع در حومه شرقی استان حمص منتقل خواهد کرد.

العربیه.نت فارسی   روزنامه اسرائیلی هاآرتس هم درگزارشی نوشته است که سپاه پاسداران ایران در روزهای اخیر، در حال آماده شدن برای انتقال پایگاه امداد نظامی خود به فرودگاه T4واقع میان حمص و تدمر بود؛ پایگاهی که دستکم دو بار در فوریه و مه سال گذشته، در معرض حملات هوایی اسرائیل قرار گرفت.بنا بر این گزارش، پایگاه امداد نظامی ایران معروف به «خانه شیشه‌ای» در حال حاضر در فرودگاه بین‌المللی دمشق در فاصله چند ده متری ساختمان اصلی فرودگاه قرار دارد.این گزارش مدعی شده است که ایران در سال‌های اخیر، از «خانه شیشه‌ای» به عنوان مرکزی برای مدیریت عملیات نظامی خود در سوریه استفاده می‌کرد.این گزارش افزود که این پایگاه، علاوه بر مرکز فرماندهی، حاوی چند انبار اسلحه و دو مخفی‌‎گاه زیر زمینی است.اسرائیل سال جاری به صدها اعلام کرد که صدها بار اهداف ایرانی در سوریه را بمباران کرده است. آخرین حمله ماه ژانویه گذشته بود.