یکشنبه , ۳ مهر ۱۴۰۱
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » بسته ویژه خبری! باید همه دلسوزان نظام مخصوصا جوانان بسیجی وفادار و با ایمان(!!) در فضای مجازی حضور جدی داشته باشند و به مقابله با حرکات دشمن بپردازند!?!

بسته ویژه خبری! باید همه دلسوزان نظام مخصوصا جوانان بسیجی وفادار و با ایمان(!!) در فضای مجازی حضور جدی داشته باشند و به مقابله با حرکات دشمن بپردازند!?!

تأکید یک مقام نظامی بر حضور جدی دلسوزان در فضای مجازی

امیر سرتیپ محمد محمودی، معاون اجرایی ارتش در دومین گردهمایی بسیجیان کوی‌های سازمانی ارتش با گرامیداشت یاد و خاطره شهادت جمعی از خدمت‌گزاران نیروی هوایی ارتش در حادثه هواپیمایی ۷۰۷ تأکید کرد: باید همه دلسوزان نظام، مخصوصا جوانان بسیجی وفادار و با ایمان در فضای مجازی حضور جدی داشته باشند و به مقابله با حرکات دشمن بپردازند. / ایسنا

نوبخت: برخی مسئولان خود را از جنس مردم نمی‌دانند

معاون رئیس جمهور: برنامه‌ریزی کردم که پنجشنبه‌ها و جمعه‌ها را در جمع مردم مناطق مختلف در نقاط مختلف کشور باشم تا برای رفع مشکلات آن‌ها تدبیری بیندیشم. این سؤال برای من بوده که چگونه می‌توانم در طبقه دهم ساختمانی در تهران بنشینم و برای مردم کپرنشین مناطق محروم کشور برنامه‌ریزی کنم. برخی مسئولان خود را از جنس مردم نمی‌دانند و هیچ حسی نسبت به مردم محروم ندارند؛ قطعاً عذر چنین مدیرانی را می‌خواهیم. بعد از پایان این دولت هیچ مسئولیتی را قبول نمی‌کنم؛ امیدوارم در آخرین سال‌های کاریم بتوانم خدمتی به مردم انجام دهم، چون هر چه داریم از مردم است.

سلیمی‌نمین: هاشمی عملگرا بود نه سوپر چپ

سلیمی‌نمین، مدیر دفتر مطالعات و تدوین تاریخ معاصر ایران در گفت وگو با امید کرمانی‌ها به خبرآنلاین گفت: خیلی‌ها بعد از فوت آقای هاشمی می‌خواستند با ذکر نیکی‌ها، ایشان را بدرقه کنند. منتها از این مسأله سوءاستفاده شد. سوءاستفاده برخی به حدی بود که گویی هیچ کسی حافظه تاریخی و درک درستی از مسائل ندارد. در واقع این افراد برای پنهان کردن ضعف‌های خود و دنبال کردن اهدافی خاص از آقای هاشمی به طور افراطی آنقدر تعریف و تمجید‌ها کردند که دیگر صدای همه درآمده است. قبول ندارم که آقای هاشمی سوپر چپ بود؛ بنابراین، این صحبت که «آقای هاشمی در مجلس اول رویکرد چپ رادیکال داشت و طرفدار اقتصاد دولتی بود» بر ماهیت شخصیت او منطبق نیست. البته آقای هاشمی شخصیتی عملگرا داشت.

امام‌جمعه قم: حوزه در بدترین شرایط اقتصادی قرار دارد

مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور گفت: حوزه از نظر اقتصادی در بدترین شرایط خود قرار دارد، بودجه حوزه‌های علمیه به یک‌سوم کاهش پیداکرده است. آیت‌الله علیرضا اعرافی ظهر امروز در جلسه همایش مدیران و معاونان تبلیغ مدارس علمیه که در مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه برگزار شد، اظهار داشت: توسعه تبلیغ و ارائه مباحث اخلاقی از نیاز‌های مهم جامعه است. وی افزود: توجه به اخلاق و تقوای روحی در بین مبلغان علوم دینی از اهمیت ویژه‌تری برخوردار است، ارتباط مبلغان حوزه علمیه با معارف، ادعیه و قرآن باید مستمر و همیشگی باشد، خود‌سازی شرط مهم اثرگذاری تبلیغ در بین طلاب است. آیت‌الله اعرافی ادامه داد: طرح آشنایی طلاب با منظومه کلان اندیشه اسلامی در دست تدوین است و امید می‌رود طلاب در ایام تعطیل تابستان نسبت به این طرح توجه ویژه داشته باشند، شناخت آسیب‌های اجتماعی رمز ورود مؤثر حوزه در کاهش این معضلات است، وظیفه اصلی حوزه در قم بهبود وضعیت فرهنگی این شهر مقدس است. امام‌جمعه قم با اشاره به کاهش ملموس بودجه حوزه علمیه ابراز کرد: حوزه از نظر اقتصادی در بدترین شرایط خود قرار دارد، بودجه حوزه‌های علمیه به یک‌سوم کاهش پیداکرده است. مدیران و اندیشمندان حوزوی باید نخبگان تبلیغی حوزه را کشف و در مسیر پرورش استعداد‌های آن برآیند.

آیت‌الله جنتی: چرا برجام را آتش نزدید؟

رئیس مجلس خبرگان خروج آمریکا از برجام را مورد اشاره قرار داد و با بیان اینکه اروپایی‌ها از آمریکایی‌ها بدتر هستند یا اگر هم بدتر نباشند، هم بهتر نیستند، اظهار داشت: برخی خیال می‌کنند آمریکا که از برجام کنار کشید، می‌توانند به اروپایی‌ها تکیه کنند، در حالی که اروپایی‌ها امروز و فردا می‌کنند و کاری به نفع ما نخواهند کرد. وی، سخن رهبر انقلاب مبنی بر اینکه اگر آمریکایی‌ها برجام را پاره کنند ما آن را آتش می‌زنیم، افزود: باید از مسئولین گله کرد که چرا این کار را نکردند و در نهایت هم باید این کار را بکنند.

سردار اشتری: متهمان اقتصادی را از هر جای دنیا برمی‌گردانیم

سردار حسین اشتری که برای شرکت در مراسم تکریم و معارفه فرمانده انتظامی ویژه و دریابانی کیش به این جزیره سفر کرده بود، در حاشیه این مراسم و در گفت وگویی کوتاه با خبرنگاران، در خصوص مبارزه با اخلالگران در حوزه ارز اظهار داشت: با هماهنگی دستگاه قضایی، افرادی که در این مدت اخلال ایجاد می‌کردند در حوزه اقتصادی شناسایی و تحویل مقامات قضایی شدند. وی افزود: اقدامات پلیس در آرامش بازار ارز و سکه خیلی موثر بود و امیدواریم با این افراد مواجه نشویم، ولی اخلالگران اقتصادی بدانند که پلیس با اشراف اطلاعاتی خوبی که دارد آن‌ها را شناسایی می‌کند و بر اساس هماهنگی قضایی آن‌ها را تحویل قانون خواهد داد. اشتری گفت: کسانی که مرتکب جرم می‌شوند، این را بدانند که در هر کجای دنیا که باشند بالاخره تحت تعقیب پلیس خواهند بود و ان‌شاءالله این‌ها شناسایی می‌شوند و به کشور بازگردانده خواهند شد.

بازداشت تعدادی از اعضای سابق شورای شهر اشتهارد

رئیس شورای شهر اشتهارد تأیید کرد، تعدادی از اعضای سابق شورای این شهر بازداشت‌شده‌اند. محمد صفری در گفت وگو با مهر با اشاره به اینکه افرادی که بازداشت‌شده‌اند اعضای سابق شورای شهر اشتهارد هستند، اظهار کرد: برخی اعضای دوره چهارم شورای شهر اشتهارد دستگیر شده‌اند. وی در ادامه با تأکید بر اینکه شهردار سابق اشتهارد دستگیرشده بود، گفت: افرادی که دستگیرشده‌اند مربوط به پرونده شهردار سابق هستند. رئیس شورای شهر اشتهارد با تأکید بر اینکه طبق حسابرسی‌ها و بازرسی‌های انجام‌شده تخلفات محرز شده است، گفت: اداره اطلاعات و سازمان بازرسی به این پرونده ورود کرده‌اند.

بیانیه هیأت رئیسه خبرگان در حمایت از پیام‌رسان داخلی

هیأت رئیسه و رؤسای کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری در پایان پنجمین جلسه مشترک خود در دوره پنجم با صدور بیانیه‌ای بر لزوم حمایت از پیام‌رسان‌های داخلی تأکید کردند که در بخشی از آن می‌خواینم: در اهمیت فضای مجازی ونقش آن درتمدن سازی ـ به تعبیر مقام معظم رهبری ـ تردیدی وجود ندارد؛ لذا از وزارت ارتباطات، شورای عالی فضای مجازی و همه دستگاه‌های ذیربط انتظار می‌رود، به طور فعال در جهت ساماندهی این فضا و مقابله با ابتذال اخلاقی و جنگ روانی دشمن، چاره اندیشی نموده و برای بومی‌سازی آن و تقویت شبکه ملی اطلاعات و نیز رصد و مقابله با شبکه‌های معاند و غیر اخلاقی، گامی اساسی بردارند. همچنین پالایش و تهدیدزدایی و فرصت سازی در فضای مجازی بویژه اعمال قانون در مرزبانی و حفاظت دیجیتالی از حاکمیت جمهوری اسلامی ایران را در نظر داشته باشند. در پایان تأکید می‌کنیم که میزان حمایت دولت از پیام رسان‌های داخلی باید به میزان حمایت از یک پروژه ملی باشد؛ از این روی، لازم است حمایت‌های ویژه و حداکثری از پیام رسان‌های داخلی صورت گیرد.

سردار جلالی‌: می‌توانیم اینترنت ایرانی ـ اسلامی داشته باشیم

سردار غلامرضا جلالی در حاشیه نشست مشترک هیأت رئیسه و کمیسیون‌های مجلس خبرگان رهبری در جمع خبرنگاران با تبیین مسائل مطرح در این نشست گفت: دبیرخانه خبرگان و کمیسیون‌های ذیربط، دغدغه‌ها و مطالباتشان را درباره موضوعات و نگرانی‌های مردمی مرتبط با حوزه فضای مجازی جمع بندی کرده بودند که در این نشست تبیین شد و مسئولان ذیربط میهمان نیز توضیحات لازم را بیان کردند. وی افزود: یکی از نکات مهم که در جمع بندی اکثر نمایندگان مطرح شد نگرانی از نبودن کنترل و تسلط دستگاه‌های داخلی بر شبکه‌های اجتماعی بود و موضوع مهم دیگر نفوذ و تهدید‌هایی است که از شبکه‌های اجتماعی خارجی علیه کشورمان مطرح است. سردار جلالی گفت: در حوزه مرتبط با مسئولیت بنده تلاش کردم نمونه‌های موفقی از الگوی حکمرانی بر فضای مجازی را که در کشور‌های دیگر نیز ایجاد شده است ارائه دهم و پس از آن آسیب‌ها و تهدید‌ها در این زمینه علیه امنیت ملی را تبیین کردم. وی افزود: در این نشست اعلام کردم که ما می‌توانیم اینترنت ایرانی- اسلامی داشته باشیم چنانکه اروپایی ها، چینی‌ها و دیگر کشور‌های دنیا برای خود حریم زیرساختی، موضوعی و معنوی تعریف می‌کنند و این ضرورت جدی و اساسی برای کشور ما نیز وجود دارد که امیدوارم به آن به طور جدی پرداخته شود.

عدم توفیق واردات در توقف گرانی گوشت

رئیس شورای تأمین دام کشور: شرکت پشتیبانی در بحث شبکه توزیع و عرضه این محصولات به بازار توسط فروشگاه‌های زنجیره‌ای، حواله‌های دستگاه‌های مختلف چندان موفقیتی نداشتیم، زیرا عرضه این حجم از واردات نتوانسته منجر به کاهش قیمت گوشت در بازار شود. تنها راهکار برای کاهش قیمت گوشت قرمز در بازار، ایجاد پایگاه‌های عرضه مستقیم گوشت قرمز وارداتی با نرخ‌های تنظیم بازاری است. لازم به یادآوری است که پیش از این رئیس جمهور در دیدار با استانداران با اشاره به قاچاق دام زنده و مصائب واردات گوشت گرم به کشور، تأکید فراوانی به ارتقای سطح کنترل مرز‌ها و نظارت موثر بر مدیریت دام زنده در استان‌های مرزی برای مبارزه با قاچاق کرده بود.

کاهش۳۲۰۰ میلیارد تومانی بودجه شهرداری بخاطر تامین هزینه پرداخت یارانه‌ها!

غلامرضا تاجگردون، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در سیزدهمین اجلاس عمومی شورای عالی استان‌ها با اعلام این خبر گفت: در بودجه سال ۹۸ شورای عالی استان‌ها بودجه مستقل خواهد داشت. در تلاش هستیم بحث کاهش بودجه شورای عالی استان‌ها در بودجه سال ۹۸ برطرف شده و این لایحه اصلاح شود. حدود ۸۰ درصد از شهرداری‌های کشور در پرداخت حقوق کارکنان خود مشکل دارند. طبق آخرین آمار دولت ۲۸۵ هزار میلیارد تومان بدهکار است که از این مبلغ حدود ۷۲ هزار میلیارد تومان به مؤسسات عمومی غیر دولتی مانند شهرداری‌ها بدهکار است که نزدیک ۴۵ هزار میلیار تومان آن مربوط به شهرداری‌هاست.

ترور پوتین خنثی شد

صربستان اعلام کردند، یک عضو داعش را که قصد ترور ولادمیر پوتین در این کشور را داشت دستگیر کرده است. روزنامه الشرق الاوسط به نقل از پلیس صربستان خبر داد «ارمین الیبشیچ» را به همراه مقادیری سلاح و مواد منفجره در شهر «بازار» صربستان دستگیر کرده است. این روزنامه به نقل از گزارش سازمان اطلاعات صربستان خبر داد این فرد ۲۱ ساله قصد داشت این سوء قصد را همزمان با سفر رئیس‌جمهوری روسیه به صربستان و در اعتراض به جنگ روسیه علیه داعش انجام دهد. /اعتمادآنلاین

راه‌کار خشن چینی‌ها برای غلبه به خشم!

جوانان چینی استرس و عصبانیت خود را در اتاق خشم خالی می‌کنند. آن‌ها در این اتاق لوازم الکترونیکی، وسایل منزل، بطری‌ها و مانکن‌های مختلف را خرد کرده و می‌شکنند تا تنش‌هایشان کم شود. این اتاق مجهز به چکش و چماق است و شرکت کننده‌ها می‌توانند خشم‌شان را روی وسایل از کار افتاده خالی کنند. / خبرآنلاین

هزار بازنشسته از مسئولیت کناره‌گیری نکرده‌اند

احسان قاضی‌زاده‌هاشمی، عضو فراکسیون جوانان مجلس و یکی از طراحان اصلی آن، بااشاره به گذشت بیش از ۴ ماه از اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان و روند اجرای آن و همین‌طور اقدامات مجلس برای نظارت بر اجرای قانون، گفت: در بیش از ۶۰ درصد موارد، قانون منع به کارگیری بازنشستگان اجرا شده است. طبق برآورد‌هایی که داشته‌ایم، حدود ۱۰۰۰ بازنشسته که شامل قانون منع به کارگیری بازنشستگان می‌شوند، هنوز از مسئولیت خود کناره‌گیری نکرده‌اند که طبعا باید توسط نهاد‌های نظارتی، بازرسی، دیوان محاسبات و دستگاه قضایی مورد رسیدگی و بررسی قرار گیرد که این کار انجام شده است. /تسنیم

یارانه نقدی چه کسانی با اجازه مجلس حذف می‌شود؟

مرکز اطلاع‌رسانی، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان برنامه و بودجه کشور، پیرو انتشار مطلبی با عنوان «تخلف دولت در پرداخت یارانه نقدی به ثروتمندان+جزییات» توضیحات زیر را منتشر شد. در تبصره ۱۴ لایحه بودجه سال ۱۳۹۷، دولت پیشنهاد اعطای یارانه صرفاً به خانوار‌های نیازمند جامعه را ارائه نموده بود که البته این پیشنهاد دولت با موافقت و تأیید مجلس محترم شورای اسلامی همراه نشد. در لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ نیز دولت در تبصره ۱۴لایحه بودجه پیشنهادی مجدداً اجرای تکلیف قانونی مندرج در برنامه ششم توسعه کشور را از طریق تفویض اختیار به استانداران برای حذف سه دهک بالای درآمدی دراستان‌ها و تعیین مصادیق مصارف و با توزیع مجدد آن در همان استان پیشنهاد نموده است، لذا در هر دو سال اجرای برنامه ششم توسعه، دولت به وظیفه خود عمل نموده است، اما اجازه قانونی برای اجرا را نداشته است. ایرنا

فشار برای خداحافظی کارلوس سرانجام جواب داد

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی بعد از جام ملت‌ها رفتنی است، چون در داخل ایران این فشار برای رفتن وجود داشت و دارد. در هفته جاری کارلوس در یک کنفرانس مطبوعاتی در این باره حرف زد و کد‌هایی گفت. او از این گفت که از ماه جولای سال ۲۰۱۸ این نظر وزارت ورزش بوده که قراردادش تنها تا پایان جام ملت‌ها تمدید شود. ️او نگفت، اما منظورش این بود که توافقش با فدراسیون فوتبال این بوده که تا پایان جام جهانی ۲۰۲۶ قطر قرارداد بندد. وقتی کی روش تأکید کرد نظر وزارت ورزش این بوده یعنی روی فدراسیون فوتبال این فشار وجود داشته که او در تیم ملی نماند. /خبرورزشی

ایرانی‌ها در کدام کشور‌ها بیشتر خانه می‌خرند؟

مصطفی قلی خسروی، رئیس اتحادیه مشاوران املاک گفت: ️در داخل کشور آگهی‌های فراوانی با هدف ترغیب ایرانیان به خرید ملک در خارج از کشور منتشر می‌شود، اما نکته مهم این است که فعالیت برای فروش خانه به ایرانیان در خارج از کشور غیر قانونی است و مشاوران املاکی که دارای جواز کسب و پروانه فعالیت هستند، چنین اقدامی را نمی‌توانند انجام دهند. ️اقبال ایرانیان به خرید ملک در ترکیه، گرجستان، قبرس، ارمنستان و البته اسپانیا بالاتر از سایر نقاط است و در نتیجه فعالیت برای جذب مشتری در این نقاط نیز بالاست. از ابتدای سال جاری تا کنون ایرانی‌ها هشت هزار واحد مسکونی در ازمیر خریداری کرده اند. ارزان‌تر بودن قیمت ملک در خارج از ایران نسبت به داخل ایران خصوصا تهران، برخی را به این نتیجه می‌رساند که بهتر است در خارج از کشور ملکی بخرند.

محمد بن سلمان برادرش را بازداشت کرد!

در حساب کاربری توئیتر العهد الجدید آمده است: محمد بن سلمان برادرش بندر بن سلمان را بازداشت و او را به مادرش فهده آل حثلین ملحق کرد که در «ابها» در بازداشت خانگی به سر می‌برد.

اعتراف به وجود اشتباه و فساد در واگذاری‌ها

رئیس کمیسیون اصل ۹۰: بسیاری از واگذاری‌ها درست نبوده؛ شرکت‌ها به خاک سیاه نشستند. محمدی: در برخی از جا‌ها بیت المال به هدر رفته است. خیلی از واگذاری‌ها به اهلش صورت نگرفته و به خصولتی‌ها و غیر اهل واگذار شده به طوری که شرکت بعد از واگذاری به خاک سیاه کشانده می‌شود. / خانه ملت