یکشنبه , ۳ مهر ۱۴۰۱
صفحه اول » بین المللی » جدال توییتری عجیب وزیر خارجه بحرین با محمد جواد ظریف با انتشار عکسی از رئیس جمهور پیشین ایران!

جدال توییتری عجیب وزیر خارجه بحرین با محمد جواد ظریف با انتشار عکسی از رئیس جمهور پیشین ایران!

 

وزیر خارجه بحرین که به اظهارات جنجالی ضد ایرانی شهره است و بارها در حمایت از آمریکا و اسرائیل، به ایران حمله ور شده، روز گذشته نیز به شکل دیگری خبرساز شد.

به گزارش تابناک، در حالی که محمد جواد ظریف وزیرخارجه کشورمان در انتقاد از ترامپ و تیم سیاست خارجی و مشاوران امنیت ملی اش توییتی را منتشر کرده بود، بلافاصله وزیر خارجه بحرین با انتشار عکسی از محمود احمدی نژاد به توییت ظریف واکنش نشان داد.

محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان با انتشار عکسی از ترامپ و مشاورانش در حساب کاربری خود در توییتر، سیاست‌های آمریکا در منطقه را شکست‌خورده خوانده بود.

وی با انتشار این عکس نوشت: می‌گویند یک عکس هزار حرف دارد اما این تصویر بیش از هزار حرف درباره چندین دهه سیاست‌ شکست‌خورده آمریکا در منطقه ما دارد. در وادی کورها حتی افراد با عینک‌های واقعیت مجازی نیز همچنان کور هستند.

جدال توییتری عجیب وزیر خارجه بحرین با محمد جواد ظریف با انتشار عکسی از رئیس جمهور سابق!

در پاسخی عجیب، خالد بن احمد، وزیر خارجه بحرین با انتشار تصویری از محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور پیشین ایران در صفحه توییتر خود نوشت: آقای ظریف، این تصویر یک میلیون حرف دارد؛ در رابطه با کوری و البته در رابطه با سوء نیت‌ها و اهداف سلطه‌گری و تحریف یک امت پرافتخار، ایران یک مساله است و شما یک مساله دیگر.

جدال توییتری عجیب وزیر خارجه بحرین با محمد جواد ظریف با انتشار عکسی از رئیس جمهور سابق!

نکته جالب و عجیب ماجرا آنجاست که توییت وزیرخارجه کشورمان خطاب به آمریکایی ها و به ویژه ترامپ و اطرافیانی همچون پمپئو و بولتون بوده، اما وزیر خارجه بحرین پاسخ آن را داده است!

در همین رابطه، وبگاه اسرائیلی «آروتز شوا» به این جدال توییتری میان وزرای خارجه ایران و بحرین پرداخت و نوشت که پاسخ وزیرخارجه بحرین به محمد جواد ظریف برای حمایت از اسرائیل بوده است.

این وبگاه اسرائیلی در ادامه نوشت این اولین بار نیست که وزیرخارجه بحرین از اسرائیل حمایت می کند و در ماجرای تونل های حزب الله نیز تمام قد در حمایت از اسرائیل، حزب الله را به باد انتقاد گرفت.

جدال توییتری عجیب وزیر خارجه بحرین با محمد جواد ظریف با انتشار عکسی از رئیس جمهور سابق!

اینکه پاسخ وزیر خارجه بحرین برای دلخوشی آمریکایی ها یا اسرائیلی ها بوده، چندان مشخص نیست، اما اینکه وزیرخارجه کشوری بدون دعوت دیگران خود را وارد یک دعوای سیاسی می کند، تا حدودی مضحک است!