شنبه , ۷ خرداد ۱۴۰۱
صفحه اول » بین المللی » پشت پرده سفر غیر منتظره ترامپ به عراق؛ تلاش آمریکاجهت بازسازی حزب بعث برای اشغال دوباره عراق /

پشت پرده سفر غیر منتظره ترامپ به عراق؛ تلاش آمریکاجهت بازسازی حزب بعث برای اشغال دوباره عراق /

عضو هیأت رییسه خبرگان نسبت به توطئه جدید آمریکا جهت بازسازی حزب بعث و اشغال مجدد عراق به ملت و سیاستمداران عراق هشدار داد و خواستار هوشیاری آنان شدند.

عباس کعبی عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا، با اشاره به سفر غیر منتظره ترامپ رییس جمهور آمریکا به عراق، به تبیین پشت پرده این سفر پرداخت و نسبت به توطئه جدید آمریکا هشدار داد. دیدار سرزده ترامپ از نیروهای آمریکایی مستقر در عراق و اعلام این که هیچگاه قصد ندارم از عراق خارج شوم نشانه روحیه استکباری، استبدادی و ضد مردمی ترامپ و آمریکایی ها است.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان این که ترامپ بر خلاف عرف دیپلماتیک و با تحقیر ظاهری ملت و دولت عراق در این کشور حضور پیدا کرده و با نظامیان آمریکایی عکس یادگاری گرفته است، اظهار داشت: در همین بازدید رییس جمهور آمریکا اعلام می کند که از پایگاه های آمریکایی برای حمله به سوریه استفاده می کند که یک قدرت طلبی به شمار می رود.

وی ادامه داد: البته این اقدام ترامپ نشانه ضعف و ترس رییس جمهور آمریکا است، همین که ترامپ به صورت سرزده در پایگاه های آمریکایی حضور پیدا می کند نشانه ترس آن است چرا که از مواجهه با ملت و دولت عراق وحشت دارد.

آیت الله کعبی با تأکید بر این که نیروهای مقاومت عراق هرگز اجازه نمی دهند آمریکایی ها عراق را پایگاه حمله به سوریه و کشورهای دیگر قرار دهند، ابراز داشت: این موضع ترامپ نشانه خوی تجاوزگری و استکباری آمریکایی ها است که قطعا نیروهای مقاومت عراق با آن برخورد خواهند کرد.

تلاش آمریکاجهت بازسازی حزب بعث برای اشغال دوباره عراق وفتنه علیه مقاومت+سند

وی عنوان کرد: همانگونه که بعد از سقوط صدام نیروهای مقاومت عراق، آمریکایی ها را با خفت از این کشور خارج کردند و بر آن ها پیروز شدند، حرکت خیره سرانه ترامپ سبب می شود که پایگاه های آمریکایی ها در عراق امنیت نداشته باشند و نیروهای مقاومت در عراق پایگاه های آمریکایی را هدف قرار خواهند داد.

عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: خبرها حاکی از این است آمریکا همانگونه که در سال 2003 معارضان صدام را جمع کرده بود و برای اشغال عراق و بازگشت ناآرامی به این کشور زمینه سازی کرد، در سال جدید میلادی نیز چنین برنامه ای دارد.

وی اضافه کرد: آمریکا در سال جدید میلادی یعنی در تاریخ 5/1/2019 بنا دارد که اولین کنفرانس معارضان دولت، ملت و مقاومت عراق را در ایالت میشیگان آمریکا با محوریت حزب بعث و ارتشی ها و افسران فراری این حزب را با هماهنگی برخی از اعضای کنگره، کاخ سفید و مجلس سنا برگزار کند تا برای اشغال دوباره عراق، ایجاد ناامنی و فتنه در این کشور و مقابله با مقاومت بسترسازی کنند.

آیت الله کعبی نسبت به برنامه ریزی های آمریکا برای تحقق توطئه جدید مستکبران، به ملت و سیاستمداران عراق هشدار داد و گفت: آمریکا و دنباله روهای آن مانند سعودی ها قصد دارند با محوریت بعثی ها دولت عراق را تضعیف کنند و از بین ببرند و ناامنی را به این کشور برگردانند؛ بنابراین عراقی ها باید هوشیار باشند و هوشمندانه عمل کنند.

وی افزود: حال که آمریکایی ها نتوانستند از طریق داعش و تفرقه بین شیعه و سنی نتیجه بگیرند، این دفعه می خواهند با سازماندهی بعثی ها و با کمک سعودی ها، آشوب ایجاد کنند و امنیت عراق رابر هم بزنند.