چهارشنبه , ۴ خرداد ۱۴۰۱
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » روایت ضرغامی از دو سلاح کارآمد یگان ویژه

روایت ضرغامی از دو سلاح کارآمد یگان ویژه

به گزارش مشرق، عزت الله ضرغامی رئیس سابق سازمان صدا و سیما درباره حضور و سخنرانی در نشست فرماندهان یگان ویژه ناجا، در اینستاگرام نوشت:

امروز در نشست فرماندهان یگان ویژه ناجا سخنرانی داشتم.

یگان ویژه نقش مهمی در حفظ و برقراری نظم عمومی و ایجاد امنیت و آرامش در جامعه دارد.

این یگان در اصطلاح نظامی «رده‌ی احتیاط» نامیده می‌شود. یعنی پشتیبانی مأموریتی نسبت به تمام مأموریت‌های ناجا. لذا از تمام توانمندی‌ها و ظرفیت‌های موردنیاز برخوردار است.

مأموریت‌های خاص مانند کنترل اجتماعات، مقابله با اغتشاش، مقابله با تروریسم و گروگان‌گیری، جنگ شهری، مردم یاری به ویژه در حوادث و بلایا مثل سیل و زلزله ، بر عهده‌ی آنان است.

برای ایفای نقش «واکنش سریع» ، توانمندی‌هایی چون چتربازی، راپل، غواصی، تیراندازی دقیق، رانندگی و موتورسواری ویژه و حرفه‌ای و عملیات شهری و جاده‌ای را در بالاترین سطح در خود فراهم کرده‌اند.

در سالهای اخیر از تجهیزات بسیار مؤثر و خوبی هم بهره مند شده‌اند که بخش عمده‌ی آن تولید داخلی است.

امروز از مصاحبت با این عزیزان، به ویژه سردار کرمی فرمانده یگان، سردار جان نثاری جانشین و حاج آقا تقی‌لو رئیس محترم نمایندگی رهبری در یگان بهره بردم.

***پی نوشت***

در مورد اهمیت افکار عمومی نسبت به مأموریت‌های آنان نکاتی را بر اساس تجربه مطلع کردم.

معتقدم یگان ویژه در عین اقتدار، «مظلوم» است. دشمن تلاش می‌کند با ثبت برخی تصاویر عملیاتی آنان، با زیرکی و مونتاژ فریبکارانه آنان را مقابل مردم نشان دهد.

در حالی که پلیس فرانسه با وحشیانه ترین روشها با معترضین برخورد می‌کند، هنوز عکس هایی از حوادث 78 و 88 بعنوان پس زمینه برنامه‌های خبری شبکه‌های بیگانه قرار دارد!

بر و بچه‌های «یگان ویژه» جوان، حزب اللهی، انقلابی ، شجاع و فداکار هستند. دم همه‌شان گرم!

اگر یک لحظه، دشمن تصور کند که چنین نیروی مقتدری برای حفظ امنیت مردم وجود ندارد، چه بدمستی‌ها که از خود نشان نمی‌دهد. مجدداً به آنان متذکر شدم که «علیکم به افکار عمومی»!

خوشبختانه خود آنان به خوبی از «سرمایه اجتماعی»شان اطلاع دارند. لذا بر اساس مدل‌های استاندارد، تلاش‌ می‌کنند تا خوش‌بینی مردم را حفظ و ارتقاء دهند.

سردار مطهرنژاد فرمانده یگان تهران بزرگ، در جریان اغتشاشات بازار تهران، از فردی که مضروب شده، عذرخواهی می‌کند و می‌گوید: «ببخش»! صورت خود را جلو می‌برد و می‌گوید اگر ناراحتی تلافی کن!… همینه!! اقتدار و تواضع ، دو سلاح کارآمد و مؤثر یگان ویژه جمهوری اسلامی است.