سه شنبه , ۴ مهر ۱۴۰۲
صفحه اول » فرق و ادیان » فعالیتهای مرموز رایزنی فرهنگی سفارت ایران در آلمان، برای ایجاد یک “اتاق فکر” برای یهودیان و مسلمان !

فعالیتهای مرموز رایزنی فرهنگی سفارت ایران در آلمان، برای ایجاد یک “اتاق فکر” برای یهودیان و مسلمان !

راه‌اندازی مرکزی در آلمان توسط سفارتخانه  نظام ولایت فقیه  زیرعنوان ” اتاق فکر برای یهودیان و مسلمانان”!

مسئولان انجمن یهودی ارنست لودویگ ارلیش به همراه مسئولان انجمن اسلامی ابن‌سینا، در آینده‌ای نزدیک اتاق فکر یهودیان-مسلمانان را راه‌اندازی خواهند کرد. قرار است، مسائل اجتماعی و سیاسی آلمان در این اتاق فکر مورد بررسی قرار ‌گیرند
راه‌اندازی اتاق فکر برای یهودیان و مسلمانان در آلمانبه گزارش ادیان‌نیوز به نقل از رایزنی فرهنگی سفارت ایران در آلمان، برنامه‌هایی برای ایجاد یک “اتاق فکر” برای یهودیان و مسلمان وجود دارد. با این وجود، جو فرانک، مدیرعامل انجمن ارنست لودیگ ارلیش در کنگره یهودیان در برلین گفت: « به دلیل کمبود بودجه، نتوانستیم امسال این اتاق فکر را تاسیس کنیم.» با این حال، او امیدوار است که در نیمه اول سال ۲۰۱۹، برای تاسیس این اتاق فکر اقداماتی انجام شود.
به گفته فرانک، این اتاق فکر برنامه‌ریزی شده، برای تحقیق در حوزه اجتماعی و سیاسی تاسیس می‌شود و اولین‌بار ایده آن، توسط انجمن ابن سینا داده شده است. هر دو انجمن در لیست سازمان‌های آموزشی مهم آلمان قرار دارند.
به زودی گروه‌هایی برای شکل‌گیری این اتاق فکر تشکیل می‌شوند که وظیفه آنها برنامه‌ریزی برای کار این اتاق فکر است. همه کسانی که می‌خواهند در این اتاق فکر حضور داشته باشند، می‌توانند از طریق این گروه‌ها فعالیت خود را آغاز کنند.
به اعتقاد فرانک، از موضوعاتی که در این اتاق فکر می‌تواند مورد بررسی قرار گیرد، بررسی اهداف مشترک یهودیان و مسلمانان در یک جامعه است.
همچنین می‌توان درباره چگونگی دسترسی پیروان این ادیان به نمایندگان مجلس و اصحاب رسانه‌ها صحبت کرد. علاوه بر این، دو گروه باید درباره نژادپرستی، یهودی‌ستیزی و اسلام‌هراسی و راه‌های مقابله با آن‌ها، صحبت کنند. فرانک همچنین این اتاق فکر را فرصتی برای مطالعات و تحقیقات بیشتر می‌داند

منبع:    Pläne für bundesweiten jüdisch-muslimischen Thinktank

 انتهای پیام/ف