سه شنبه , ۳ خرداد ۱۴۰۱
صفحه اول » بین المللی » کیم جونگ اون رهبر کره شمالی بر آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح تاکتیکی جدید نظارت داشته است/

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی بر آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح تاکتیکی جدید نظارت داشته است/

 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از آسوشیتدپرس، خبرگزاری رسمی کره شمالی امروز جمعه اعلام کرد: کیم جونگ اون رهبر کره شمالی بر آزمایش موفقیت آمیز یک سلاح تاکتیکی جدید نظارت داشته است.

بر اساس این گزارش به نظر می رسد آزمایش سلاح تاکتیکی جدید کره شمالی تلاشی برای اعمال فشار بر کره جنوبی و ایالات متحده بوده است. به نظر نمی رسد این سلاح جدید یک سلاح هسته ای یا یک موشک دوربرد باشد که توانایی هدف قراردادن آمریکا را داشته باشد.

به اعتقاد تحلیلگران سیاسی، آزمایش تسلیحات کره شمالی می تواند بر مسیر تلاش های دیپلماتیک واشنگتن در قبال پیونگ یانگ که فعلا به بن بست رسیده، تاثیر زیادی داشته است.

کره شمالی از نوامبر 2017 میلادی تاکنون هیچ گونه سلاحی را به طور علنی آزمایش نکرده است. ولی طی روزهای اخیر کره شمالی نارضایتی و خشم خود را نسبت به ادامه اعمال تحریم های بین المللی به رهبری آمریکا و مانورهای نظامی مشترک آمریکا و کره جنوبی اعلام کرده است.

اوایل ماه جاری بود که وزارت خارجه کره شمالی هشدار داد، اقدامات آمریکا می تواند موجب بازگشت پیونگ یانگ به سیاست تقویت زرادخانه هسته ای شود، اگر واشنگتن تحریم ها را کاهش ندهد.

از زمان برگزاری نشست دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا با رهبر کره شمالی در ماه ژوئن ، دیپلماسی به بن بست رسیده و پیشرفت چندانی در مذاکرات دو طرف به وجود نیامده است.

مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا که در نشست آسه آن در سنگاپور شرکت کرده است، ضمن اشاره به پیشرفت های بزرگی که در زمینه دیپلماسی کره شمالی ایجاد شده، گفت: هنوز باید اقدامات بیشتری انجام شود. یک سال و نیم قبل آزمایش های هسته ای انجام می شد، موشک ها بر فراز ژاپن به پرواز در می آمد و تهدیدات زیادی علیه کشور ما و کشورهای منطقه وجود داشت.

وی افزود: ولی امروز هیچ موشک دیگری شلیک نمی شود و هیچ آزمایش هسته ای دیگری انجام نمی شود. گروگان های ما به کشور بازگشته اند .ما به پیشرفت های بزرگی دست پیدا کرده ایم ولی باید کارهای بیشتری انجام شود.

انتهای پیام/