سه شنبه , ۳ خرداد ۱۴۰۱
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب!

از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب!

 

ادعای روزنامه اصلاحات در حالی است که خاتمی به عنوان یکی از سران فتنه در سال ۸۸ نقش هیزم کشی برای آشوب و نا امنی را در خدمت نقشه براندازی اسلام و جمهوری اسلامی به نیابت از آمریکا و انجام داد.

روزنامه

روزانه می‌توان از لابه‌لای گزارش‌ها و عناوین خبری رسانه‌های مکتوب و حتی غیر مکتوب، نکات قابل‌توجهی استخراج کرد؛ موضوعاتی که می‌تواند برای مخاطبین قابل‌استفاده و محوری برای تحلیل باشد، در گزارش روزانه “ویژه‌های مشرق” نکات و تأملات قابل‌استخراج از رسانه‌ها برای مخاطبین عرضه خواهد شد؛ با «ویژه‌های مشرق» همراه شوید.

*******

** آقای ظریف! چرا رسانه‌های حامی تحریم برای شما سوت و کف می‌زنند؟!

ادعاهای بی‌اساس و بدون مدرک ظریف درباره پولشویی در ایران، رسانه‌های حامی تحریم را به وجد آورد.

بر همین اساس، سایت ضدانقلاب «دوویچه وله فارسی»-رسانه رسمی دولت آلمان- در مطلبی با عنوان «واکنش شدید تندروها به اظهارات ظریف درباره پولشویی در ایران» نوشت:

«اظهارات محمدجواد ظریف، وزیر خارجه درباره “واقعیت” پولشویی گسترده در ایران با واکنش شدید تندروها و برخی نمایندگان اصولگرای مجلس، مواجه شده است».

این رسانه حامی تحریم در ادامه نوشت:

«تصویب لوایح مرتبط با سازمان میان‌دولتی “گروه ویژه اقدام مالی” موسوم به لوایح چهارگانه، نه تنها یکی از شروط این گروه برای خروج کامل ایران از فهرست سیاه” خود است، بلکه اتحادیه اروپا نیز اجرایی شدن لوایح مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم در ایران را از الزامات همکاری با جمهوری اسلامی برای نجات برجام عنوان کرده است.»

سایت ضدانقلاب «بی بی سی فارسی» نیز در گزارشی با عنوان

«ظریف: پولشویی گسترده در جمهوری اسلامی ایران یک واقعیت است» نوشت: «محمدجواد، ظریف وزیر امور خارجه ایران، گفته است که پولشویی گسترده در این کشور یک واقعیت است و هشدار داده که دلیل فضاسازی‌هایی که علیه مصوبه‌های ضدپولشویی می‌شود “منافع اقتصادیافراد است.»

سایت ضدانقلاب «زیتون» نیز در گزارشی با عنوان «محمدجواد ظریف تأیید کرد: پولشویی گسترده در جمهوری اسلامی» نوشت:

«محمدجواد ظریف٬ وزیر امور خارجه٬ «فضاسازی‌ها» علیه لوایح مرتبط با پول‌شویی در ایران را به دلیل «منافع اقتصادی ده‌ها هزار میلیارد تومانی» برخی افراد دانست».

سایت ضدانقلاب «ایران وایر» نیز در گزارشی نوشت: «سخنان “محمدجواد ظریف” درباره پول شویی گسترده در ایران با واکنش تند رسانه‌های نزدیک به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی روبه رو شده است...او با تاکید بر این که برخی اشخاص که در ایران هزاران میلیارد تومان پول شویی می‌کنند، پشت پرده مخالفت‌ها و فضاسازی علیه لوایح مبارزه با پول شویی هستند، گفته است این افراد در یک مورد ۳۰ هزار میلیارد تومان پول شویی کرده‌اند».

این رسانه‌ها که یکی از کارویژه های اصلی آنها جاده صاف کنی برای تحریم مردم ایران است، از ادعاهای بی‌اساس و بدون مدرک ظریف به وجد آمده و برای او سوت و کف و هورا کشیده‌اند.

این رسانه‌های حامی تحریم، اظهارات ظریف را به عنوان یک «واقعیت»! جا زده و از اینکه یک مقام دولتی، اینچنین ایران را متهم کرده است، به شادمانی پرداخته‌اند.

آقای ظریف باید به این سؤال پاسخ دهد که چرا رسانه‌های حامی تحریم برای او اینچنین سوت و کف می‌زنند؟!

همزمان با استقبال گسترده رسانه‌های معاند از ادعاهای بی اساس ظریف، روزنامه ایران-ارگان دولت- در گزارشی با عنوان «هجمه سخت به حقیقت ظریف» نوشت: «موج جدید حمله‌ها به محمدجواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان شروع شد؛ این بار بر سر اظهارات او درباره پولشویی گسترده در ایران…مخالفان دولت نسبت‌های مختلفی به سخنان او داده‌اند؛ از “آتو به دشمن” گرفته تا “تهمت به نظام”.»

نکته قابل توجه همصدایی ارگان دولت با بی بی سی فارسی است، بی بی سی، ادعاهای ظریف را یک واقعیت و ارگان دولت نیز ادعاهای مذکور را یک حقیقت معرفی کرده است!

** خاتمی، فرزند فاضل و دانشور امام است!

روزنامه آرمان در سرمقاله امروز با عنوان «صلاحیت‌شناسی یاران امام ممنوع» نوشت:

«نقش امام خمینی در انقلاب و جایگاه ایشان به گونه‌ای بود که اساساً زاکانی‌ها در بهترین حالت ریزه‌خوار سفره اندیشه‌های امام می‌شدند و به میزانی که از این سفره تبعیت می‌کردند، می‌توانستند اعتبار کسب کنند. این افراد در خیلی از مقاطع حضور نداشتند و ردپایی از آنان در شرایط سخت نظام و انقلاب دیده نمی‌شود. اخیراً آقای علیرضا زاکانی گفته که رئیس دولت اصلاحات، هاشمی، احمدی‌نژاد، روحانی و سیدحسن‌خمینی در مقابل مکتب امام تعریف می‌شوند و آقای لاریجانی نیز در این مکتب لنگ می‌زند. متر و معیار خودش از مکتب امام را ارائه کرده و چهره‌های مهم و تاثیرگذار کشور را در این تقسیم‌بندی در مقابل مکتب امام معرفی کرده است. اینکه خودشان فکر کنند که معیار و شاخص شده‌اند و بر این اساس افرادی را از دایره بیرون می‌کنند، از کسانی بر می‌آید که با اندیشه امام آشنایی ندارند.»

«کسانی مانند رئیس‌دولت اصلاحات فرزندان فاضل و دانشور امام محسوب می‌شوند…در ادوار انتخابات گذشته سخن و نظر رئیس دولت اصلاحات مورد قبول مردم بود و همان هم باعث شد که مردم به لیست اصلاح‌طلبان رأی دهند. طبق کدام منطق ایشان در مکتب امام نیستند؟».

این روزنامه اصلاح طلب، مدعی شده است که خاتمی، فرزند فاضل و دانشور امام است! این ادعا در حالی است که خاتمی به عنوان یکی از سران فتنه در سال ۸۸ نقش هیزم کشی برای آشوب و نا امنی را در خدمت نقشه براندازی اسلام و جمهوری اسلامی به نیابت از آمریکا و شرکای واشنگتن انجام داد.

فتنه گران در سال ۸۸ با آشوب و تضییع حق الناس، به بهانه دروغ تقلب که تهمت و ظلم به نظام اسلامی بود، حذف اسلام را در دستور کار قرار داده و ضمن پاره کردن تمثال امام خمینی (ره)، به ساحت مقدس امام حسین (ع) جسارت کردند.

فتنه گران با به آشوب کشیدن کشور، گرای تحریم‌های فلج کننده را به دشمن داده و تحسین مقامات رژیم کودک کش اسرائیل را برانگیختند.

** کارنامه شورای شهر تهران قابل دفاع نیست

روزنامه ابتکار در یادداشتی نوشت:

«تردیدی نیست که انتخاب سه شهردار در یک سال، کارنامه‌ای قابل دفاع برای شورای شهر تهران محسوب نمی‌شود… نماینده شورای اسلامی شهر تهران نباید فراموش کنند، کرسی نمایندگی در این شورا چون تیغ دولبه‌ای می‌تواند هر چه تاکنون رشته‌اند، پنبه کرده و حیات سیاسی آن‌ها را به مخاطره بیاندازد... شورای اسلامی شهر تهران و شهردار برآمده از نمایندگان این شورا، تنها در صورتی می‌توانند از این سنگر استفاده کرده و زمینه را برای پیروزی‌های آتی در دیگر ارکان قدرت مهیا کنند که بتوانند به وظایف ذاتی خود عمل کرده و در برابر انتقادهای احتمالی پاسخی قانع‌کننده، مبتنی بر حقیقت و قابل دفاع داشته باشند».

گفتنی است اعضای شورای اسلامی شهر تهران دیروز برای سومین بار طی فعالیت ۱۵ ماهه خود برای تهران شهردار انتخاب کردند.

شاید بتوان برجسته‌ترین اقدام اعضای این دوره شورای شهر تهران را انتخاب سه شهردار به فاصله چند ماه یکبار ذکر کرد.

نباید فراموش کرد؛ کارنامه قابل قبولی که از دوران ۱۲ ساله قالیباف در شهرداری تهران به جای ماند و طی آن مردم تهران هر چند روز یک‌بار شاهد افتتاح پروژه‌ها، ساخت و توسعه قابل توجه خطوط و ایستگاه‌های مترو، بزرگراه‌ها و… و خدمات رسانی تازه در حوزه شهری بودند در شرایطی رقم خورد که در بخش زیادی از آن دولت‌های ناهمسو با شهرداری در رأس کار بودند، حال که شورای اصلاح‌طلب و شهردار مطلوبشان دولتی همسو با خود را شاهد هستند قطعاً توقع مردم بسیار بیشتر از گذشته است.