شنبه , ۷ خرداد ۱۴۰۱
صفحه اول » فرهنگ » مجموعه‌ای از فیلم‌های سینمایی و انیمیشن ایران و جهان، برای پخش از شبکه‌های مختلف سینما در نظر گرفته شده‌اند.

مجموعه‌ای از فیلم‌های سینمایی و انیمیشن ایران و جهان، برای پخش از شبکه‌های مختلف سینما در نظر گرفته شده‌اند.

۳۹ فیلم سینمایی، انیمیشن و تلویزیونی از شبکه‌های مختلف سیما پخش خواهند شد.

به گزارش خبرآنلاین، مجموعه‌ای از فیلم‌های سینمایی و انیمیشن ایران و جهان، در سه روز آخر این هفته که مصادف با آخرین روزهای سوگواری محرم و صفر است، برای پخش از شبکه‌های مختلف سینما در نظر گرفته شده‌اند.

در سه روز تعطیل آخر این هفته، ۳۹ فیلم داخلی و خارجی روی آنتن تلویزیون ایران می‌روند. چهارشنبه و پنجشنبه، مصادف با ۲۸ و ۲۹ صفر، به مناسبت رحلت پیامبر بزرگ اسلام و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و شهادت امام رضا (ع)، آثاری با موضوع‌های معنوی، اخلاقی و مذهبی در جدول پخش قرار گرفته‌اند. در روز جمعه که برابر با اول ربیع‌الاول است، فیلم‌های تدارک دیده شده از تنوع موضوعی بیشتری برخوردار هستند.

فیلم‌های سینمایی، تلویزیونی و انیمیشن «تنهاترین سردار»، «ویلایی‌ها»، «ولایت عشق»، «سفیر عشق»، «تاریک‌ترین ساعت»، «ایپمن»، «سایه‌های روشن»، «درد زیبا»، «مسافر باران»، «راه رفتن روی خطوط»، «اروند»، «رحمت عالمیان»، «گره کور»، «محموله سری» ، «جای نگرانی نیست»، «اولین تکیه‌گاه»، «جابربن حیان ۱و ۲»، «ستاره»، «آخرین فرصت»، «آقای سریع»، «فراتر از فریب»، «مسیر هشتم»، «نامه‌های خیس»، «در هستی»، «بخشایش»، «سوار در باران»، «پرونده فارول»، «آقا معلم»، «هایلند پارک»، «روزی مرا دوست خواهی داشت»، «کویر»، «مسیر عشق»، «طعم شیرین خیال»، «سفر به سرزمین دور ۱و۲»، «تنها در خانه ۲»، «بچه‌های ابری»، «ویپ لالای شگفت‌انگیز»، «مسیر ایرلندی» و «ضد گلوله»، چهارشنبه، پنج‌شنبه و جمعه، ۱۶، ۱۷ و ۱۸ آبان از شبکه‌های گوناگون سیما پخش می‌شوند.

مهدی فخیم‌زاده، داود رشیدی، ثریا قاسمی، پریناز ایزدیار، طناز طباطبایی، امیر آقایی، جواد عزتی، عسل بدیعی، سعید آقاخانی، پانته‌آ پناهی‌ها، لاله اسکندری، اکبر عبدی، میترا حجار، شهاب حسینی، نازنین بیاتی و مهدی هاشمی از سرشناس‌ترین بازیگران ایرانی هستند که این هفته مهمان خانه‌های تماشاگران تلویزیون خواهند شد. در این میان، مهدی فخیم‌زاده، داود رشیدی، طناز طباطبایی و سعید آقاخانی هر کدام با دو فیلم به قاب تلویزیون می‌آیند.

گری اولدمن، دانیل رِد کلیف، آنتونی هاپکینز، آل پاچینو و امیر کوستوریتسا هم از شناخته شده‌ترین بازیگران هالیوودی فیلم‌های سینمایی این هفته تلویزیون هستند.

جدا از فهرست بالا، شبکه نمایش هم مثل دیگر روزهای هفته، سه روز تعطیلی پیش رو شاهد پخش چندین اثر سینمایی خواهد بود. فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «دنیای بهتر»، «مرگ ماهی»، «لمس یک ستاره»، «آب»، «دره تاریک»، «در فلق بود» و «گرگ»، چهارشنبه ۱۶ آبان در ساعت‌های ۱۱، ۱۳، ۱۵، ۱۷، ۱۹، ۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش روی آنتن می‌روند.

همچنین فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «برگی بر شاخه»، «آوای نقاره‌ها»، «نبرد جبار»، «گرگ»، «توطئه بزرگ»، «بلوتوثتو روشن کن» و «پیمانکار» پنج‌شنبه ۱۷ آبان در ساعت‌های ۱۱، ۱۳، ۱۵، ۱۷، ۱۹، ۲۱ و ۲۳ از شبکه نمایش پخش می‌شوند.

فیلم‌های سینمایی ‌و تلویزیونی «کارلیتوس»، «زاپاس»، «سامبا»، «ترش و شیرین»، «شهرت اسب‌ها»، «دست‌های آلوده» و «چیزی برای از دست دادن نیست» هم جمعه ۱۸ آبان در ساعت‌های ۱۱، ۱۳، ۱۵، ۱۷، ۱۹، ۲۱ و ۲۳ روی آنتن شبکه نمایش می‌روند.

در زیر نگاهی انداخته‌ایم به فهرست و زمان پخش فیلم‌های سینمایی تعطیلات آخر این هفته:

شبکه یک

– فیلم سینمایی «تنهاترین سردار» به کارگردانی مهدی فخیم زاده، چهارشنبه ۱۶ آبان ساعت ۹ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

این فیلم به روایت زندگی امام حسن مجتبی، قضیه صلح ایشان با معاویه و شرایط جامعه اسلامی و شیعیان، پس از رحلت ایشان می‌پردازد.

مهدی فخیم‌زاده، داود رشیدی، اکبر زنجانپور و فتحعلی اویسی در فیلم سینمایی «تنهاترین سردار» هنرنمایی کرده‌اند.

– فیلم سینمایی «ویلایی‌ها» به کارگردانی منیر قیدی، چهارشنبه ۱۶ آبان ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

«ویلایی‌ها» قصه خانواده‌های فرماندهان سپاه و ارتش در سال ۱۳۶۵ است. عزیز زن ۵۰ ساله‌ای است که همراه نوه‌هایش وارد مجموعه ویلاها می‌شود. الیاس نیز راننده بسیجی است که هر وقت وارد مجموعه می‌شود همه نگران این می‌شوند که شاید خبر شهادت یکی از فرماندهان را بدهد. پس از مدتی سیما که عروس عزیز است از تهران می‌آید تا بچه‌های خود را به خارج از کشور ببرد.

ثریا قاسمی، پریناز ایزدیار، طناز طباطبایی و صابر ابر در فیلم سینمایی «ویلایی ها» هنرنمایی کرده‌اند.

– فیلم سینمایی «ولایت عشق» به کارگردانی مهدی فخیم‌زاده، پنج‌شنبه ۱۷ آبان ساعت ۹ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

این فیلم به زندگی امام هشتم شیعیان امام رضا (ع) پرداخته و ماجرای ورود ایشان به ایران در دوران عباسیان و اتفاقاتی که در زمان ولیعهدی ایشان تا شهادت پیش آمده است را بازگو می‌کند.

فرخ نعمتی، داود رشیدی، مهدی فخیم‌زاده و اکبر زنجانپور در این فیلم ایفای نقش کرده‌اند.

– فیلم تلویزیونی «سفیر عشق» به کارگردانی علی میری رامشه، پنج‌شنبه ۱۷ آبان ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم آمده است: «شوکا دختر جوانی است که به علت فقر خانواده مجبور به ازدواج با پسر عقب افتاده‌ای می‌شود تا کمی از بار مشکلات خانواده کم کند، اما جلیل شاگرد خیاط، دل در گرو شوکا دارد و این موضوع اتفاقاتی را به وجود می‌آورد …

ایمان صفا، پرستو صالحی و رامین راستاد در این فیلم بازی کرده‌اند.

– فیلم سینمایی «تاریک‌ترین ساعت» به کارگردانی جو رایت، پنج‌شنبه ۱۷ آبان ساعت ۲۲ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

داستان فیلم با بازی گری اولدمن، بن مندلسون، رانلد پیکاپ و لیلی جیمز در آغاز دوران جنگ جهانی دوم در سال ۱۹۴۰ رخ می‌دهد. یعنی جایی که نویل چمبرلین از مقام نخست وزیری بریتانیا استعفا می‌دهد و وینستون چرچیل به جای او به مقام نخست وزیری می‌رسد؛ فردی سرسخت و مرموز که برخلاف سیاست‌های چمبرلین، خیال مماشات با آلمان را ندارد اما در این راه مخالفانی در پارلمان دارد که باید آنها را راضی به حمایت از سیاست‌هایش نماید.

– فیلم سینمایی «ایپمن» به کارگردانی ویلسون ایپ، جمعه ۱۸ آبان ساعت ۱۶ از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی دانی ین، لین هونگ و جین ژانگ آمده است: «در سال ۱۹۵۹ ایپ من به همراه همسر و پسر کوچکش در هنگ کنگ زندگی می‌کند. او مربی هنرهای رزمی به ویژه کونگ فو به سبک وینگ چان است. روزی عده‌ای از اراذل و اوباش تحت ریاست شخصی به نام فرانکی، به مدرسه‌ای که پسر ایپ من در آن درس می‌خواند، می‌روند و آنجا را به هم ریخته و می‌خواهند مدیر مدرسه را مجبور به فروش ملک مدرسه بکنند. در این موقع ایپ من که به دنبال پسرش در مدرسه رفته بود متوجه قضیه می‌شود. او وارد عمل شده و به کمک پدر یکی از همکلاسی‌های پسرش به نام چیونگ با آنها مبارزه می‌کنند و مدیر را از دست آنها نجات می‌دهند و …

شبکه دو

– فیلم تلویزیونی «سایه‌های روشن» به کارگردانی رضا عباسپور، چهارشنبه ۱۶ آبان ساعت ۸ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

داستان این فیلم درباره زندگی فرهاد صارمی، بازیگر سینما است که به دلیل بیماری قلبی و مشکلات ناشی از آن ترجیح داده است فعالیت بازیگری خود را محدود کند. او برای ادای یک نذر قدیمی تصمیم می‌گیرد ۲۸ ماه صفر به روستای زادگاه همسر خود در شمال برود. همسرش بسیار نگران اوست و به دلیل شکستگی پای دخترشان نمی‌تواند او را همراهی کند. او در روستا در روز ۲۸ صفر نذرش را ادا و همچنین به ساخت و تجهیز مدرسه آنجا کمک می‌کند. او متوجه می‌شود که تعزیه امسال روستا به دلیل بیماری و کهولت سن شمرخوان آنجا به نام عمو داود که متصدی گورستان است در شرف تعطیلی است. با صحبت با پسر داود متوجه می‌شود که او از نقش پدرش در نوجوانی آسیب دیده و …

مجتبی بی‌طرفان، مریم کاویانی، آتش تقی‌پور و عباس جمشیدی‌فر در فیلم تلویزیونی «سایه های روشن» بازی کرده‌اند.

– فیلم سینمایی «درد زیبا» به کارگردانی تونکو مونا ریزا، چهارشنبه ۱۶ آبان ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی هَریس حَذیک و ایذی ریف خواهیم دید: «آلینا و رزلان زن و شوهری خوشبخت هستند که همراه پسرشان دانیال زندگی می‌کنند. آنها زندگی آرامی دارند تا آنکه آلینا به رفتارهای عجیب پسر کوچکش دقت کرده و پس از مراجعه به متخصص متوجه می‌شود که پسرش مبتلا به اوتیسم است. آلینا با مراجعه به متخصصان مختلف، برای بهبود پسرش تلاش می‌کند، اما رزلان که نمی‌تواند با این مسئله کنار بیاید شروع به پرخاش با آلینا و دانیال می‌کند. آلینا در اثر حادثه‌ای از دنیا می‌رود و رزلان مجبور می‌شود با دانیال کنار بیاید و این موضوع باعث می‌شود که …»

– فیلم سینمایی «مسافر باران» به کارگردانی داریوش یاری، چهارشنبه ۱۶ آبان ساعت ۲۴ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: «مسعود که در شیراز زندگی می‌کند و در کار تجارت دچار مشکلاتی شده است در می‌یابد که پدرش به تازگی از دنیا رفته است. حال آن که مسعود از پنج سالگی از پدر جدا شده و در کنار خاله‌اش زندگی کرده است و تصور می‌کرده پدرش از دنیا رفته است، با اصرار خاله، مسعود می‌پذیرد صرفا برای گرفتن ارث و میراث به تهران برود و با وکیل پدرش دیدار کند. در این بین مسعود متوجه می‌شود که فقط اجازه استفاده از خانه مسکونی و اتومبیل شخصی پدر به او داده شده ولی کل مایملک پدر در اختیار یک موسسه خیریه است. مسعود در جستجوهای خود، موسسه را می‌یابد و با مدیر آن دیدار می‌کند، این موسسه برای نگهداری از کودکان معلول و بی سرپرست راه‌اندازی شده و در اصل متعلق به پدر مسعود بوده است. در ضمن مسعود می‌فهمد که …

امیر آقایی، آرام جعفری، مینا جعفرزاده، بهمن زرین‌پور، مهدی فقیه و رامین راستاد در فیلم سینمایی «مسافر باران» هنرنمایی کرده‌اند.

– فیلم تلویزیونی «راه رفتن روی خطوط» به کارگردانی علیرضا امینی، پنج‌شنبه ۱۷ آبان ساعت ‌۸ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

داستان فیلم درباره امیر و افسانه، زوج جوانی است که پنج سال از ازدواجشان گذشته اما هنوز صاحب فرزندی نشده‌اند. زمانی که قصد دارند برای زیارت امام رضا (ع) به مشهد مقدس بروند، پدر یکی از شاگردان امیر در مدرسه به نام حامد دچار سانحه شده از دنیا می‌رود. نظر به اینکه مادر حامد نیز در گذشته از دنیا رفته و او پیش عمویش زندگی می‌کند، امیر تصمیم می‌گیرد حامد را چند روزی در خانه خودش نگه دارد. این اقامت چند روزه باعث بهبود روحیه حامد می‌شود، اما در اثر شوک شدید وی قدرت تکلم خود را از دست داده است. با گذشت چند روز امیر از عموی حامد اجازه می‌خواهد که او را به همراه خود به مشهد ببرند و او نیز می‌پذیرد. در راه سفر اتومبیل امیر دچار حادثه شده افسانه به کما می‌رود و …

پویا امینی ، عسل بدیعی و پوریا ایمانی در این فیلم نقش‌آفرینی کرده‌اند.

– فیلم سینمایی «اروند» به کارگردانی پوریا آذربایجانی، پنج‌شنبه ۱۷ آبان ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

داستان فیلم درباره یونس یکی از رزمندگان و جانبازان دفاع مقدس است که به علت مشکلات ناشی از جانبازی هر از چند گاهی در آسایشگاه بستری می‌شود. وی در زمان جنگ در گردانی از نیروهای غواص خدمت می‌کرده که بسیاری از آنها به شهادت رسیده و پیکرشان نیز پیدا نشده است. یونس شدیدا در صدد است که با توجه به اطلاعاتی که از آن دوران دارد، پیکر همرزمانش را بیابد، اما به خاطر اینکه هر بار به مناطق عملیاتی می‌رود دچار حمله‌های شدید روحی و عصبی می‌شود، همرزمان سابقش که اکنون به کار تفحص مشغولند، حاضر به بردن او نمی‌شوند. بالاخره با اصرارهای یونس، وی همراه یک گروه به مناطق عملیاتی اطراف اروند می‌رود. در آنجا طی مکاشفاتی که برایش رخ داده و دیدن همرزمان شهیدش، موفق به یافتن محل شهادت و دفنشان می‌شود که …

سعید آقاخانی، امید روحانی، طناز طباطبایی و پانته‌آ پناهی‌ها در فیلم سینمایی «اروند» نقش‌آفرینی کرده‌اند.

– فیلم سینمایی «رحمت عالمیان» به کارگردانی نجده اسماعیل انزور، پنج‌شنبه ۱۷ آبان ساعت ۲۳:۳۰ از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

داستان فیلم از دوران عبدالمطلب جد بزرگوار پیامبر اکرم (ص) آغاز می‌شود و بیان کننده اتفاقات و حوادثی است که پیش از تولد حضرت محمد (ص) و در زمان عبدالمطلب رخ می‌دهد. این فیلم با تولد پیامبر اکرم (ص) به پایان می‌رسد.

– فیلم تلویزیونی «گره کور» به کارگردانی جواد مزدآبادی، جمعه ۱۸ آبان ساعت ۸ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

داستان فیلم در مورد رضا جوان قُلدر و اهل شرّی است که برای مردِ بد ذاتی به نام ایرج شَرخری می‌کند. روزی به دنبال یکی از همین شرخری‌ها با مردی تصادف کرده و به علت عدم توانایی پرداخت دیه به زندان می‌افتد. اما پس از مدتی در اثر رضایت خانواده شاکی آزاد می‌شود، در حالی که مادرش در این مدت از دنیا رفته است. او در می‌یابد علت رضایت شاکی، این بوده که فرد خیّری پول دیه را پرداخت کرده است. رضا که نمی‌داند چه کسی این کار را برای او انجام داده به سراغ ایرج می‌رود، اما در می یابد در مدت زندان بودنش ایرج هیچ کمکی به خانواده‌اش نکرده است. حال نیز به خاطر چک و سفته‌هایی که از رضا دارد می‌خواهد باز او را به راه خلاف بکشاند. اما …

رامین راستاد، افشین سنگ چاپ، مریم سلطانی در این فیلم بازی کرده‌اند.

– فیلم سینمایی «محموله سرّی» به کارگردانی جاسپر گانس لَنت، جمعه ۱۸ آبان ساعت ۱۷:۳۰ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این فیلم با بازی دانیل رِد کلیف، گرِیس گارمِر و پابلو شریبِر در مورد شان، جوانی است که برای درمان همسرش جن مجبور شده است وارد بازی خطرناکی شود. او قبول کرده است که با حمل مواد مخدر از مکزیک پول خوبی به دست آورد تا بتواند همسرش را درمان کند. از طرفی نیز با پلیس مواد مخدر همکاری کرده است و می‌خواهد طبق نقشه آنها پیش رود تا اینکه او متوجه می‌شود که همسرش توسط قاچاقچیان گروگان گرفته شده است و …

– فیلم سینمایی «جای نگرانی نیست» به کارگردانی تیِری بینیستی، جمعه ۱۸ آبان ساعت ۲۴ از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی ایزابل کَری، گرگوری فیتوسی و میشل بِرنیِر خواهیم دید: «کلر و مارک دو فرزند دارند، دختری ۱۴ ساله به نام لیزا و پسری ۱۱ ساله به نام امی. مارک در یک چاپخانه کار می‌کند و کلر همسرش کمک حسابدار است. در حین بازی فوتبال امی حالش بد می‌شود، او را به بیمارستان می‌برند و در آزمایشات متوجه می‌شوند که او مبتلا به بیماری سرطان خون است. مادر و پدر برای اینکه بتوانند در دوره درمان همراه پسرشان باشند مجبور به گرفتن مرخصی‌های طولانی می‌شوند که …

شبکه سه

– فیلم تلویزیونی «اولین تکیه‌گاه» به کارگردانی قدرت‌الله صلح میرزایی، چهارشنبه ۱۶ آبان ساعت ۷:۳۰ به روی آنتن شبکه سه سیما می‌رود.

داستان این فیلم درباره ریحانه، زنی تنها است که شوهرش پس از هزینه فراوان فوت کرده و حالا او با پسرش، در خانه‌ای کنار صاحبخانه‌اش، زندگی می‌کند و برای گذراندن زندگی و تهیه خرج عمل چشم پسرش که در اثر تصادف چشمش آسیب دیده در یک کارخانه کار می‌کند و همزمان لباس عروس هم می‌دوزد. او از کارخانه اخراج می‌شود تا اینکه…

در این فیلم تلویزیونی، لاله اسکندری، علی سلیمانی، مریم کاویانی، فریبا نادری، مهدی فقیه، حسن مهمانی و امین امامی بازی کرده‌اند.

– فیلم تلویزیونی «جابربن حیان» به کارگردانی جواد افشار، چهارشنبه ۱۶ آبان ساعت ۱۴ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در این فیلم خواهیم دید: «با تنگ شدن عرصه بر علویان خراسان، جابربن حیان، دانشمند و شیمی‌دان ایرانی ناگزیر راهی بصره می‌شود و در منزل یکی از بزرگان آن دیار به نام عنوان، که از یاران امام صادق(ع) است، ساکن می‌شود. زمانی که حاکم بصره از بهره‌برداری از جابر ناامید می‌شود او را به زندان می‌اندازد. جابر با همراهی راهزنی به نام زبیر، که دلباخته زلفا دختر عنوان است، از زندان می‌گریزد. عنوان و دخترش نیز که از جانب حاکم احساس خطر می‌کنند با آنها همراه می‌شوند و همگی راهی کوفه می‌شوند و…»

اکبر عبدی، جعفر دهقان، زیبا بروفه، حسن جوهرچی، علیرام نورایی، سودابه بیضایی، حسن اسدی، انوشیروان ارجمند، عنایت شفیعی، حسین توشه، فرهاد بشارتی، علی جاویدفر، سعیده عرب، اصغر نیکخواه، محسن افشار، کریم اکبری مبارکه و بابک والی بازیگران این فیلم هستند.

– فیلم تلویزیونی «ستاره» به کارگردانی سیدروح الله حجازی ، پنج‌شنبه ۱۷ آبان ماه ساعت ۹:۳۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

این تله فیلم داستان زوجی به نام های مرتضی و ستاره است. مرتضی نورپرداز زیر آب ها و ستاره مهندس پرواز است. آنها در یک تصادف رانندگی دخترشان را از دست می دهند و همین باعث مشکلاتی روحی روانی در زندگیشان می شود مرتضی در انتظار بچه دومشان است که متوجه می شود …

میترا حجار و حمیدرضا پگاه در این فیلم تلویزیونی با ژانر معنا گرا خانوادگی نقش آفرینی کرده اند .

– قسمت دوم فیلم تلویزیونی «جابربن حیان»، پنج‌شنبه ۱۷ آبان ساعت ۱۵ از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

– فیلم سینمایی «آخرین فرصت» به کارگردانی جین باتیسته آندریا، جمعه ۱۸ آبان ساعت ۳۰ دقیقه بامداد از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

این فیلم با بازی جرمی رنیر، آدری فلوروت، ملوسین ماینس و بولی لانرز درباره گابریل پلیس بیکار شده‌ای است که همسرش را از دست داده و با دختر نوجوانش زندگی می‌کند. او توان مالی چندانی برای هزینه‌های زندگیش ندارد و کلی بدهی دارد. گابریل برای حمل محموله‌ای وارد باند خلافکاران می‌شود و پس از انجام آن تصمیم می‌گیرد از این کار کنار بکشد که …

– فیلم سینمایی «آقای سریع» به کارگردانی آشیش. آر. موهان، جمعه ۱۸ آبان ساعت ۱۳:۱۵ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی اَکشای کومار، آسین، راج بابار و ویپین باکشی آمده است: «بهاتر سینک اهل پنجاب که در دستگیری قاچاقچیان مرزی با پلیس همکاری می‌کند، قصد ازدواج با اینرو، خواهر تی تی را که معروف‌ترین خلافکار شهر است، دارد. بهاتر سرعت عمل بالایی دارد و از قدرت بدنی زیادی برخوردار است و اینرو هم دختر زبل و با ذکاوتی است. اینرو عاشق یک خلافکار به نام آزاد است، قصد ازدواج با بهاتر را ندارد و …»

– فیلم سینمایی «فراتر از فریب» به کارگردانی شینتارو شیموساوا، جمعه ۱۸ آبان ساعت ۱۹:۲۰ از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی آنتونی هاپکینز، آل پاچینو، مالین آکرمن، آلیس ایو و جولیا اسلایتس آمده است: «بن، وکیل موفق و جوانی است که در یک شرکت حقوقی کار می‌کند و یک زندگی معمولی با همسرش دارد. ناگهان امیلی، نامزد سابق او پس از ده سال سر و کله‌اش پیدا می‌شود و برای افشای یک پرونده بزرگ از بن کمک می‌خواهد. پرونده مربوط به یک شرکت دارویی معروف است که یک نوع از داروهای آن موجب مرگ افراد زیادی شده و رییس شرکت با رشوه و پول جلوی افشای این ماجرا را گرفته است. امیلی دستیار رییس این شرکت دارویی است و اطلاعات مهمی را از لپ تاپ رییس شرکت دزدیده است و …»

شبکه چهار

– فیلم سینمایی «مسیر هشتم» به کارگردانی حسین قاسمی‌جامی، پنج‌شنبه ۱۷ آبان ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار سیما روی آنتن می‌رود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «یک گروه از دانشجویان رشته زمین شناسی برای تحقیق در مورد یخچال به کوهنوردی می‌روند. بهمن مسوول این گروه است که در مسیر کوهنوردی در مه گم می‌شود پیرمردی او را پیدا می‌کند. بهمن نذر می‌کند که در روز تولد امام رضا (ع) به همراه خانواده به مشهد بروند و …»

عزت‌الله رمضانی‌فر، حسن اسدی و غلامرضا اصانلو در این فیلم سینمایی نقش‌آفرینی کرده‌اند.

– فیلم سینمایی «نامه‌های خیس» به کارگردانی مرجان اشراقی‌زاده، جمعه ۱۸ آبان ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه چهار روی آنتن می‌رود.

این فیلم، داستان دختری را روایت می‌کند که سال‌هاست از مادر پیر و بیمارش نگهداری می‌کند. او با کار بر روی لباس عروس امورات خود را می‌گذراند تا این که با ورود پسری به زندگی‌اش، در زندگی او و مادرش تغییراتی به وجود می‌آید و …

بهروز شعیبی، جواد عزتی، شیرین بینا، محسن قاضی‌مرادی، مریم بوبانی، جواد عزتی و معصومه قاسمی‌پور در فیلم سینمایی «نامه‌های خیس» ایفای نقش کرده اند.

شبکه پنج

– انیمیشن «در هستی» به کارگردانی رضا رنجبران، چهارشنبه ۱۶ آبان ساعت ۸:۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.

داستان این فیلم ماجرای زندگی رسول خدا صلّی‌ الله‌علیه ‌وآله‌ و ‌سلّم از کودکی و زمانی که پدر و مادرشان را از دست می‌دهند، روایت می‌شود. نگهداری حلیمه و عبدالمطلب از ایشان، وقایع دوران کودکی و جوانی و سپس ماجرای ازدواج ایشان با حضرت خدیجه سلام‌الله‌علیها نیز در این انیمیشن به تصویر کشیده شده است.

– فیلم سینمایی «بخشایش» به کارگردانی ماتیاس گلسنر، چهارشنبه ۱۶ آبان ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی برگیت مینیچ مایر، جورگن وگل و هنری استنج آمده است: «نیلز گالمان به همراه همسرش ماریا و پسرش به یکی از شهرها در شمالی‌ترین نقطه جهان در نروژ به نام هامرفست نقل مکان می‌کند. در اینجا ماریا یک شب از سر کارش که نگهداری بیماران است به خانه بازمی‌گردد و خودرواش با چیزی که متوجه نمی‌شود چیست، برخورد می‌کند اما برای اینکه متوجه شود چه کسی یا چه چیزی را زیر کرده از ماشین پیاده نمی‌شود و به خانه می‌رود. در خانه با ترس و نگرانی موضوع را با نیلز مطرح می‌کند، نیلز به محل تصادف می‌رود اما چیزی در آنجا نمی‌یابد. فردا در اخبار روزنامه‌ها می‌خوانند که شب پیش دختری مدرسه‌ای در حالی که داشته از منزل اقوامش به سمت خانه می‌رفته طی یک تصادف کشته شده است. اکنون واضح است که ماریا آن دختر را زیر کرده است و …»

– فیلم تلویزیونی «سوار در باران» به کارگردانی حسن جوان‌بخت، پنج‌شنبه ۱۷ آبان ساعت ۸:۳۰ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

فیلم درباره احمد، پسربچه‌ای است که از پا فلج و با مادرش گل خانم و برادرش کاس آقا در یکی از روستاهای گیلان زندگی می‌کند. پدر احمد سال‌ها پیش هنگام اجرای نمایش بندبازی بر اثر سقوط جان باخته است. کاس آقا مصمم است با تمرین زیاد، هنر پدرش یعنی بندبازی را پی بگیرد و با پولی که به دست می‌آورد، هزینه درمان برادرش را فراهم کند؛ اما مادرش به واسطه خاطره مرگ شوهرش راضی به این کار نیست و …

– فیلم سینمایی «پرونده فارول» به کارگردانی کریستین کارون، پنج‌شنبه ۱۷ آبان ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی گیموم کانت، امیر کوستوریتسا و الکساندرا ماریا لارا خواهیم دید: «گریگوریو در یکی از ادارات سازمان اطلاعات شوروی کا گ ب کار می‌کند و روابط خانوادگی خوبی ندارد و با پسرش روابط سردی دارد. او تصمیم می‌گیرد اطلاعات نیروهای نفوذی شوروی را در اروپا و آمریکا در قبال پول به یک مهندس فرانسوی به نام پی‌یر بفروشد و به کمک او با سازمان اطلاعات فرانسه ارتباط برقرار کند. او به دنبال پول است تا شاید بتواند از این طریق برای پسرش کاری بکند. فرانسوی‌ها اطلاعات را در اختیار آمریکایی‌ها نیز قرار می‌دهند و معلوم می‌شود روس‌ها در تمام تشکیلات سیاسی و تجاری آمریکا نفوذ دارند. ریگان رییس‌جمهور آمریکا از این نفوذ همه جانبه به وحشت افتاده و می‌داند که …»

– فیلم سینمایی «آقا معلم» به کارگردانی باربارا بریدرو، جمعه ۱۸ آبان ساعت ۸:۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.

این فیلم با بازی هانا هوکسترا، کاس جانسن و ویلم وگد درباره معلم جوانی است که دوره کارآموزی را طی می‌کند. از اواسط سال تحصیلی، معلم کلاسی می‌شود که پسر بچه‌ای در کلاس به نام توبی به‌تازگی پدرش را از دست داده و مادرش دچار افسردگی شدیدی شده است. معلم جوان تمام قوانین و روش‌های سنتی آموزشی را کنار می‌گذارد و با روش ابداعی و شاد به دانش آموزان درس می‌دهد و …

– فیلم سینمایی «هایلند پارک» به کارگردانی اندرو میرران، جمعه ۱۸ آبان ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه پنج پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی بیلی بروک، دنی گلو ور و پارکر پوسی خواهیم دید: «شهردار سود جو سعی دارد مدرسه و کتابخانه هایلند پارک را که روزی نماد شهر بوده تخریب کرده و تبدیل به مرکز تجاری نماید، با این اتفاق کارکنان مدرسه از جمله مدیر آنجا، لوید، بیکار می‌شوند…»

شبکه شما

– فیلم تلویزیونی «روزی مرا دوست خواهی داشت» به کارگردانی شاهین باباپور، چهارشنبه ۱۶ آبان ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «مجید دست قشنگ از کاشیکاران ماهر مشهد است. او پس از افتادن از داربست مشکل جسمی پیدا می‌کند و به همین دلیل اعتقاداتش کمرنگ شده و به دزدی رو می‌آورد. مادر نصیحتش می‌کند و از او می‌خواهد به امام رضا (ع) توسل جوید. در شبی که او و دوستانش برای دزدی بزرگی دست به کار می‌شوند، مجید بر اثر اتفاقی منصرف شده به روستایی که استادش آنجا مشغول کاشیکاری امامزاده‌ای است می‌رود و …»

برزو ارجمند، فخرالدین صدیق‌شریف، پوراندخت مهیمن، مهدی لباف، افشین سنگ چاپ، شهناز شهبازی، زهرا محمدی، محمد افشار، فرج گل سفیدی و انوشیروان ارجمند در فیلم تلویزیونی «روزی مرا دوست خواهی داشت» بازی کرده‌اند.

– فیلم تلویزیونی «یک ماه دوست داشتنی» به کارگردانی امین شجاعی، چهارشنبه ۱۶ آبان ساعت ۲۴ از شبکه شما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: «محمد باقر، به همراه همسرش بی بی بتول در قرعه‌کشی سفر به کربلا شرکت می‌کند. او در این قرعه کشی برنده می‌شود و نام همسرش در نمی‌آید. علی رغم این مساله، محمد باقر، به هم ولایتی‌هایش اعلام می‌کند که نام هر دوی آنها برای این سفر درآمده و او در برابر نصایح همسرش، مبنی بر پرهیز از دروغ مقاومت کرده و برای پوشش دروغ اولیه، ناچار به گفتن دروغ‌های دیگر و حتی تهمت به دیگران می‌شود. روز موعود فرا رسیده و محمد باقر و همسرش …

یدالله شادمانی، فاطمه درویش‌نژاد، علی کهن، بهزاد تاج‌الدینی، علی نفیسی، محمد گلستانی، محمد فوقانی و وحید سلطانی در فیلم تلویزیونی «یک ماه دوست داشتنی» بازی کرده‌اند.

– فیلم تلویزیونی «کویر» به کارگردانی دکتر خزاعی‌فر و مهدی محمدی بدرآباد، پنج‌شنبه ۱۷ آبان ساعت ۱۳:۳۰ از شبکه شما پخش خواهد شد.

تمام وقایع این فیلم در جاده اتفاق می‌افتد و درباره چهار گروه آدم است که در جاده تهران مشهد حرکت می‌کنند و سرنوشت آنها به نوعی با همدیگر گره می‌خورد. این چهار گروه عبارتند از سه دزد که پس از سرقت ازیک جواهرفروشی از تهران به مشهد م‌ روند تا مدتی از چشم پلیس دور باشند. سه نفر از اهالی یکی از شهرهای خراسان که با پای پیاده به حرم امام رضا (ع) می‌روند، پدر و دختری که با ماشین شخصی به زیارت امام رضا (ع) می‌روند و بالاخره زنی روستایی که شوهر معتادش را ترک کرده و سوار بر وانتی روستایی به شهرستان می‌رود و …

آرش مجیدی، آیدا کیخایی، نرگس محمدی، علیرضا لعلی، سعید زارع، هوتن شکیبا، حسین طاهری، محمد حسن‌زاده، کیوان صباغ و ندا اسدی در این تله فیلم بازی کرده‌اند.

– فیلم تلویزیونی «مسیر عشق» به کارگردانی بهرام درخشان، پنج‌شنبه ۱۷ آبان ساعت ۲۴ از شبکه شما پخش خواهد شد.

داستان فیلم درباره ستار است که به همراه مادر و خواهرش در خانه‌‏ای قدیمی زندگی می‏‌کنند. مادر ستار مریض است و باید زودتر عمل شود ولی به دلیل وضع مالی‌شان قادر به بستری کردن وی نیستند. به همین دلیل طی خواب عجیب مادر ستار، ستار با تنها دارایی‏‌هایش که دو کبوتر و یک موتور قراضه است راهی مشهد مقدس می‏‌شود که در مسیر با اتفاقاتی روبرو می‏‌شود …

فرهاد بشارتی، النا اسبقی، حشمت آرمیده، ناصر جلالی و فرحناز منافی‏‌ظاهر در فیلم تلویزیونی «مسیر عشق» هنرنمایی کرده‌اند.

– فیلم سینمایی «طعم شیرین خیال» به کارگردانی کمال تبریزی، جمعه ۱۸ آبان ساعت ۱۲ از شبکه شما پخش خواهد شد.

داستان این فیلم، عاشقانه‌ای رمانتیک از عشقی شیرین، شرح دلبستگی آشکار و بی مقدمه یک استاد دانشگاه به دانشجویش است …

شهاب حسینی، نازنین بیاتی، نادر فلاح، نازنین فراهانی، پریوش نظریه، آسیه سلطانی‌نژاد، عیسی یوسف‌پور، مهدی بجستانی و مهدی ملکی در فیلم سینمایی «طعم شیرین خیال» هنرنمایی کرده اند.

شبکه کودک

– انیمیشن سینمایی «سفر به سرزمین دور» به کارگردانی ساسان پسیان، چهارشنبه ۱۶ آبان ساعت ۱۴ از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

این فیلم سینمایی براساس اقتباسی آزاد از منطق‌الطیر عطار و روایتی از تقابل خیر و شر ساخته شده که به واسطۀ آن نیروهای اهریمنی، سرزمینی از سرزمین‌های پهناور خاکی را تحت سیطره خود در می‌آورند. در این میان گروهی از مردم، جهت نابودی منشاء نیروهای شیطانی، راهی سرزمین دور یا همان سرزمین نور و روشنی می‌شوند؛ اما آنان نیز با تحمل رنج‌ها و دشواری‌های گوناگون، خودشان دچار تحولات روحی می‌شوند و در نهایت با نابودی اهریمنِ درون خود، به والاترین مقام انسانی (مقام سیمرغ) می‌رسند.

– قسمت دوم انیمیشن سینمایی «سفر به سرزمین دور»، پنج‌شنبه ۱۷ آبان ساعت ۱۴ از شبکـه کودک پخش خواهد شد.

– فیلم سینمایی «تنها در خانه ۲» به کارگردانی کریس کولمبوس، جمعه ۱۸ آبان ساعت ۱۴ از شبکه کودک پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: «همه توجه خانواده مک‌کالیستر رو به کِوین است تا دوباره از سفر جا نماند؛ اما این بار در راهروی شلوغ هواپیمایی، کوین به اشتباه مرد دیگری را به‌جای پدرش دنبال می‌کند و سوار هواپیمای نیویورک می‌شود! او این بار از اینکه با خانواده‌اش هم‌سفر بوده ناراضی است و آرزو می‌کند که به‌تنهایی به سفر برود. به همین خاطر وقتی متوجه می‌شود باز از خانواده جا مانده تلاش می‌کند به تنهایی شرایط را کنترل کند، به همین خاطر خوشحال و خندان از بودن در نیویورک لذت می‌برد. در این حین خانواده‌اش متوجه عدم حضور او می‌شوند و …»

شبکه امید

– فیلم سینمایی «بچه‌های ابری» به کارگردانی سیدجمال سیدحاتمی، پنج‌شنبه ۱۷ آبان ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش خواهد شد.

داستان فیلم مربوط به قبل از انقلاب و مبارزه مردم با رژیم شاهنشاهی است. دختر و پسری همراه پدر خود در مسجد محله برای مراسم عزاداری محرم آماده می‌شوند و در این بین ساواک هم به دنبال دستگیری کسانی است که در مسجد اعلامیه پخش می‌کنند…

محمد فیلی، کاوه مهدوی، بهرام کمیجانی، ملیکا ناظریان و حامد زیاران در این فیلم بازی کرده‌اند.

– فیلم سینمایی «ویپ لالای شگفت‌انگیز» به کارگردانی تیم اولیهوک، جمعه ۱۸ آبان ساعت ۱۸ از شبکه امید پخش خواهد شد.

در این فیلم خواهیم دید: «ویپ مردی کوچک با تنها ۱۰ سانتی‌متر قد است. او یک کوتوله نیست بلکه یک ویپلالاست. ویپلالا می‌تواند با سر و صدا کارهایی کند که در زبان او همان معنای جادو را می‌دهد. اما این ویپلالا مدام فراموش می‌کند که هر سر و صدایی چه اثر جادویی‌ای دارد. فاجعه‌بارترین جادوی او وقتی‌ است که پدر بلوم٬ خواهر نلا دلا و برادر یوهانس را به مردمی کوچک تبدیل می‌کند و…»

شبکه افق

– فیلم سینمایی «مسیر ایرلندی» به کارگردانی کن لوچ ، جمعه ۱۸ آبان ساعت ۱۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

در این فیلم با بازی مارک ووماک، آندره لویی، جاتن بیشاپ، تریوور ویلیامز، جف بل و جک فورچون خواهیم دید: «فرگوس که قبلا برای یک شرکت امنیتی انگلیسی در عراق کار می‌کرده از مرگ عزیزترین دوست و همکارش فرانکی خبردار می‌شود ولی شواهدی اور را به شک می‌اندازد. فرانکی پیش از مرگش موبایل یک عراقی را برای فرگوس می‌فرستد که حاوی فیلمی از صحنه تیراندازی ماموران امنیتی به یک تاکسی و قتل زن و بچه داخل تاکسی است. دو پسری که با موبایل از این صحنه فیلم را می‌گیرند، توسط نیروهای امنیتی انگلستان کشته می‌شوند. فرگوس به یکی از همقطاران فرانکی به نام نلسون مشکوک می‌شود و مسئولین شرکت نیز وانمود می‌کنند که …»

– فیلم سینمایی «ضد گلوله» به کارگردانی مصطفی کیایی، جمعه ۱۸ آبان ساعت ۱۸:۳۰ از شبکه افق پخش خواهد شد.

داستان این فیلم مربوط به اواسط دهه ۶۰ و اوج دوران جنگ تحمیلی ایران و عراق است که قصه مردی حدود ۵۰ ساله در تهران را روایت می‌کند که مشغول قاچاق نوارهای موسیقی لس‌آنجلسی و فیلم‌های ویدئویی بوده و در اثر یک اتفاق در می‌یابد که توموری در سر دارد و تا دو ماه دیگر بیشتر زنده نخواهد ماند.

مهدی هاشمی، مسعود کرامتی، ژاله صامتی، سعید آقاخانی، محسن کیایی و بهشاد شریفیان در فیلم سینمایی «ضد گلوله» ایفای نقش کرده‌اند.