دوشنبه , ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » نماینده سابق مردم تهران در مجلس: برجام نابودکننده اقتصاد و FATF نابودگر امنیت کشور است!

نماینده سابق مردم تهران در مجلس: برجام نابودکننده اقتصاد و FATF نابودگر امنیت کشور است!

همکاری قضایی گسترده و اجابت درخواست استرداد مجرمان از بندهای FATF است و FATF نابودگر امنیت کشور است.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس: برجام نابودکننده اقتصاد و FATF نابودگر امنیت کشور است

به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم، حجت‌الاسلام‌ والمسلمین سید محمود نبویان در گردهمایی بزرگ تبیینی مطالبه‌ای که شامگاه شنبه با موضوع «خودتحریمی ممنوع» در مسجد امیرالمؤمنین(ع) قم برگزار شد، اظهار داشت: قانون مبارزه با تأمین مالی تروریست در سال 94 توسط مجلس تصویب شد و به تصویب شورای نگهبان نیز رسیده و پذیرفتن FATF تنهای به این معناست که باید با تروریست‌هایی موردنظر شورای امنیت و استکبار جهانی مقابله شود.

نماینده سابق مردم تهران در مجلس افزود: دولت فعلی تعهد داده که با تروریستی که استکبار جهانی مصادیق آن را تعریف کند مقابله می‌کنیم و بر اساس آن حزب‌الله لبنان و حماس نیز تروریست محسوب می‌شوند.

وی با بیان اینکه آمریکا صریحاً اعلام کرده که براساس تعریف ما از تروریست، ایران تأمین‌کننده مالی تروریست‌هاست، خاطرنشان کرد: FATF در بیانیه‌ای که صادر کرده ایران را حامی تروریست دانسته و نگرانی خود بابت حمایت مالی ایران از تروریست را اعلام کرده است.

استاد حوزه و دانشگاه افزود: پس از تصویب FATF باید اموال کسانی که بر اساس تعریف این نهاد حامی تأمین مالی تروریست‌ها هستند مصادره شود. براساس FATF حتی به صورت داوطلبانه نباید هیچ کمکی به تروریست‌های موردنظر این نهاد شود، بر اساس این بند دیگر کمک‌های داوطلبانه مردم ایران به مردم یمن و جبهه مقاومت نیز ممنوع است.

وی با بیان اینکه همکاری قضایی گسترده و اجابت درخواست استرداد مجرمان نیز از بندهای FATF است، گفت: ‌حاصل برجام نابودی اقتصاد کشور بود و پذیرفتن FATF نیز امنیت کشور را نابود خواهد کرد.

انتهای پیام/ ز

بررسی FATF در مجلس- نقوی حسینی: با تصویب CFT مشکل مالی و پولی ما حل نمی‌شود/ به مردم دروغ نگوییم

بررسی FATF در مجلس|نقوی حسینی: با تصویب CFT مشکل مالی و پولی ما حل نمی‌شود/ به مردم دروغ نگوییم

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، سیدحسین نقوی حسینی نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز یکشنبه 15 مهر قوه مقننه و در مخالفت با تصویب لایحه CFT گفت: امروز مجلس در آستانه گرفتن تصمیم مهمی است که مربوط به منافع ملی، سرنوشت جمهوری اسلامی و راهبردهای آینده این کشور است.

وی با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان به صراحت اعلام کرد که این کنوانسیونها در اتاق فکر استکبار جهانی پخت و پز می‌شود ادامه داد: ایشان فرمودند که این کنوانسیونها نباید تصویب شود.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه بحث ما منافع ملی است و دعوای جناحی و گروهی نداریم و آرزوی ما موفقیت دولت است، اما دولتمردان باید به شبهات موجود پاسخ دهند افزود: فریبکاری نباید باشد، اتفاقات گذشته نباید تکرار شود ما باید بدانیم از عضویت در این کنوانسیونها چه می‌خواهیم و آیا مشکلات ما با پیوستن به آنها حل می‌شود یا خیر؟

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس تصریح کرد: موسسات مالی و پولی غرب با ما کار نکردند و راههای زیادی را برای حل این موضوع رفتیم اما آیا این مشکلات حل شد چرا مردم را می‌ترسانید و می‌گویید اگر به این کنوانسیونها نپیوندیم پروژه‌های عمرانی اجرا نمی‌شود چرا دروغ می‌گویید؟ چرا می‌گویید مشکل مالی و پولی ما حل نمی‌شود، چرا می‌گویید کالاهای اساسی به کشور نمی‌آید و مردم گرسنه می‌مانند با مردم روراست باشید.

وی اضافه کرد: در زمان تصویب برجام هم گفته می‌شد اگر این اتفاق بیفتد مشکل مالی حل و گرفتاریهای مردم حل می‌شود مگر در 20 دقیقه برجام تصویب نشد و همچنان هم مجلس مورد اتهام ملت ایران است.

علی لاریجانی که ریاست جلسه را برعهده داشت در واکنش به این اظهار نقوی گفت: برجام در 20 دقیقه تصویب نشد ما 4 جلسه درباره آن صحبت کردیم.

نقوی حسینی در پاسخ به لاریجانی گفت: اینگونه نبود و تنها در 20 دقیقه تصویب شد.

علی لاریجانی بار دیگر در پاسخ به وی گفت: شما خلاف می‌گویید و اگر این موضوع را قبول ندارید به مشروح مذاکرات مراجعه کنید.

نقوی حسینی با بیان اینکه آقای لاریجانی جلسات متعددی را با روسای کمیسیونها و فراکسیونها در چند روز اخیر برگزار کرده و خواهان تصویب CFT در مجلس شده است، ادامه داد: فراکسیون نمایندگان ولایی به جلسه دعوتی آقای لاریجانی نرفت و وی دوباره این کار را انجام داد تا ما را توجیه کند.

وی ادامه داد: آقای لاریجانی چرا پس از بیانات صریح رهبر معظم انقلاب جلسه‌ای نگذاشتید و به نمایندگان نگفتید که مطالبات رهبر انقلاب از نمایندگان چیست؟.

نماینده ورامین در مجلس با خطاب قرار دادن ظریف وزیر امور خارجه اظهار داشت: آقای ظریف مگر ما برجام را تصویب نکردیم در آن شرط هم گذاشتیم چه دستاوری برای مردم داشت آقای طیب‌نیا وزیر سابق اقتصاد رفت و FATF را امضا کرد و ما عضو آن شدیم چرا مشکلات همکاری پولی و مالی ما حل نشد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: قوه مقننه 3 لایحه مقابله با پولشویی، مقابله و تروریسم و پالرمو را تصویب کرد کدامیک از آنها مشکل ما را حل کرد چرا به مردم و نمایندگان دروغ می‌گویید اگر CFT  هم تصویب شود مشکل مالی و پولی ما حل نمی‌شود.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: آقای رئیس جمهور دستخطی بنویسد و بگوید اگر ما عضو این کنوانسیون شدیم و مشکلات حل نشد بنده را استیضاح کنید، آقای رئیس جمهور این تعهد را به ما بدهد اگر این تعهد داده شد نمایندگان نیز برای عضویت در این کنوانسیون بدون چون و چرا رای خواهند داد.

انتهای پیام/