شنبه , ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » حمید شهریاری، معاون رییس قوه قضاییه و رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات این قوه: “جوانان مستعد(هکرهای ‘کلاه سفید’)در سامانه “کلاه سفید” ثبت نام کنند

حمید شهریاری، معاون رییس قوه قضاییه و رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات این قوه: “جوانان مستعد(هکرهای ‘کلاه سفید’)در سامانه “کلاه سفید” ثبت نام کنند

 

قوه قضائیه ایران آقای شهریاری گفته است داوران، به افرادی که مهم‌ترین اشکال‌های امنیتی را بیابند، جایزه خواهد داد. از برگزاری مسابقه برای هکرهای کلاه‌سفید برای یافتن نقاط ضعف شبکه‌های کامپیوتری خبر داده و از این افراد برای ثبت نام در سایت کلاه‌سفید دعوت کرده است.

بی بی سی فارسی هکرهای “کلاه سفید”، هکرهایی هستند که با انگیزه بالا بردن امنیت در سیستم‌ها رخنه می‌کنند و بسیاری از دولت‌ها و شرکت‌ها در جهان برای آشکار کردن نقاط ضعف سیستم‌های خود از آنها کمک می‌گیرند.

حمید شهریاری، معاون رییس قوه قضاییه و رییس مرکز آمار و فناوری اطلاعات این قوه گفته است “جوانان مستعد در سامانه “کلاه سفید” ثبت نام کنند و در مسابقه‌هایی که برای کشف باگ صورت می‌گیرد شرکت کنند.”

آقای شهریاری به مدیران ایرانی توصیه کرده که به منظور جلوگیری از هک شدن، از امنیت شبکه‌های خود اطمینان خاطر حاصل کنند.

در چند سال گذشته، پلیس ایران چندین بار از هکرهای کلاه سفید برای همکاری دعوت کرده است.

معاون رییس قوه قضاییه گفته است سایت کلاه سفید، برای “جوانان مستعدی” طراحی شده تا آنها با ثبت نام در آن، دست به کشف ایرادهای امنیتی در شبکه‌ها بزنند.