شنبه , ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
صفحه اول » بین المللی » جان بولتون: واشنگتن به دنبال تغییر رفتار محسوس ایران است.

جان بولتون: واشنگتن به دنبال تغییر رفتار محسوس ایران است.

 

بولتون درباره رأی امروز دادگاه لاهه به نفع ایران در پرونده شکایت ایران از آمریکا به منزله استفاده سیاسی از این دادگاه بوده است.

به گزارش فارس، «جان بولتون»، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در کنفرانس خبری روز چهارشنبه به تکرار ادعاها علیه ایران پرداخت.

او از حکومت ایران به عنوان «رژیم سرکش» یاد کرد و مدعی شد که تهران در سراسر خاورمیانه به عنوان تهدید عمل کرده است.

بولتون درباره رأی امروز دادگاه لاهه به نفع ایران در پرونده شکایت ایران از آمریکا به منزله استفاده سیاسی از این دادگاه بوده است.

مشاور امنیت ملی کاخ سفید به سوالی درباره اینکه آیا دولت آمریکا سیاست تغییر نظام در قبال ایران را دنبال می‌کند پاسخ منفی داد و گفت که واشنگتن به دنبال «تغییر رفتار محسوس» از سوی ایران است.

وی در بخش دیگری از اتهاماتش مدعی شد ایران برنامه هسته‌ای خود را برنچیده و فعالیت‌های هسته‌ای خود را افزایش داده است. او همچنین ادعا کرد ایران به طور نظام‌مند سیاست تخاصم با آمریکا را دنبال می‌کند.

بولتون در پاسخ به سوالی در خصوص مواضع اروپایی‌ها در خصوص برجام گفت که آنها بعد از گذر از مراحل مختلف (اعم از انکار، خشم و غیره) سرانجام موضع آمریکا را در این خصوص خواهند پذیرفت.

بولتون گفت: «با شریکان اروپایی‌مان کار می‌کنیم. آنها انتخاب کرده‌اند در توافق هسته‌ای ایران باقی بمانند. ولی همان‌طور که گفته‌ام، مثل ۶ مرحله سوگ است. ابتدا، انکار اتفاق می‌افتد، بعد عصبانیت است و در نهایت، پذیرش اتفاق می‌افتد.»