یکشنبه , ۷ خرداد ۱۴۰۲
صفحه اول » بین المللی » حملات سنگین شبه نظامیان کُرد برای تصرف آخرین پایگاه داعش!

حملات سنگین شبه نظامیان کُرد برای تصرف آخرین پایگاه داعش!

آخرین خبرها از تحولات میدانی جنوب شرق و جنوب استان دیرالزور حاکیست، عملیات شبه نظامیان کُرد با پشتیبانی ائتلاف غربی علیه تروریست های داعش ادامه دارد.

نيروهاي اةتلاف (3).jpg

به گزارش مشرق، آخرین خبرها از تحولات میدانی جنوب شرق و جنوب استان دیرالزور (بخش شرقی رود فرات) حاکیست، عملیات شبه نظامیان کُرد با پشتیبانی ائتلاف غربی علیه تروریست های داعش ادامه دارد.

براساس اطلاعات به دست آمده، شبه نظامیان کُرد پس از پانزده روز درگیری سنگین با ته مانده های گروه تروریستی داعش در بخش شرقی رود فرات توانستند شهرک «باغور فوقانی» را به تصرف دربیاورند و مواضع خود را در این منطقه تثبیت کنند.

نیروهای کُرد در ادامه عملیات پاکسازی آخرین مناطق تحت اشغال داعش در بخش شرقی رود فرات موفق شدند پس از ۶ ساعت درگیری سنگین، روستای مهم «الشجله» را به کنترل درآورند.

روستای «الشجله» در حومه غربی شهرک باغور فوقانی واقع شده است؛ به گفته منابع میدانی، پس از تسلط شبه نطامیان کُرد بر این روستا، عناصر تروریستی داعش به سمت شهرک «السوسه» متواری شدند.

در حال حاضر، درگیری ها میان نیروهای کُرد و تروریست های داعش در محور شرقی روستاهای «المراشده و السوسه» در جریان است؛ به گزارش مشرق، ضد حملات داعش برای اشغال مجدد مناطق تازه تصرف شده ناکام مانده است.

تروریست های داعش درصدد بودند با عناصر انتحاری خود راه را برای پیشروی مجدد به سوی روستای «الشجله» و شهرک «باغور فوقانی» باز کنند اما با اقدام به موقع شبه نظامیان کُرد به نتیجه ای نرسیدند.

شبه نظامیان کُرد در جریان دفع ضد حملات گسترده موفق شدند ۸ تن از عناصر تروریستی داعش را از پای درآورند؛ سایر تروریست های داعش پس از متحمل شدن ضربات سنگین از منطقه عقب نشینی کردند.

به گزارش مشرق، نیروهای کُرد عملیاتی دیگری را از محور شمالی در حد فاصل روستای «شجله» و شهرک «السوسه» انجام دادند و موفق شدند ۱۰ ایستگاه دفاعی داعش را به کنترل دربیاورند و حدود یک کیلومتر در عمق پیشروی کنند.

همزمان جنگنده های آمریکایی و توپخانه نیروهای فرانسوی، مناطق مسکونی و مواضع تروریست های داعش را در روستای السوسه به شدت هدف قرارمی دهند و خسارت های سنگینی را به این منطقه وارد کرده اند.

یگان های متخصص شبه نظامیان کُرد هم برای کشف و خنثی سازی تله های انفجاری در مناطق تازه تصرف شده وارد عمل شده اند؛ تاکنون دهها تله انفجاری در این محورها کشف و خنثی شده است.

از شهرک «هجین» خبر می رسد، تلاش شبه نظامیان کُرد برای تسلط بر این شهرک راهبردی با وجود متحمل شدن خسارت های سنگین و تلفات بالا ناکام مانده و تروریست های داعش با تمام قدرت در این محور از مواضع اشغالی دفاع می کنند؛ «هجین» مهم ترین پایگاه گروه تروریستی داعش در شرق رود فرات است.

شبه نظامیان کُرد در ۱۵ روز گذشته، ۱۱ کیلومتر مربع از مساحت اشغالی را در سواحل شرقی رود فرات به تصرف درآورده اند اما حدود ۹۸ کیلومتر مربع از نوار ساحلی شرق رود فرات (شهرک ها و روستاهای مهمی از جمله الشعفه، الکشمه، ابوحسن، ابوالخاطر و هجین) همچنان در اشغال تروریست های داعش است.