یکشنبه , ۷ خرداد ۱۴۰۲
صفحه اول » بین المللی » پیشروی شبه نظامیان کُرد در آخرین منطقه تحت اشغال داعش در شرق رود فرات/ سنگ تمام آمریکایی برای جلب اعتماد دوباره کُردها

پیشروی شبه نظامیان کُرد در آخرین منطقه تحت اشغال داعش در شرق رود فرات/ سنگ تمام آمریکایی برای جلب اعتماد دوباره کُردها

دموكراتيك (2).JPG

شبه نظامیان دموکراتیک سوریه از چهارشنبه هفته گذشته ( بیست و یکم شهریورماه) عملیاتی را در شرق استان دیرالزور برای پاکسازی مناطق تحت اشغال گروه تروریستی داعش انجام دادند.

به گزارش مشرق، شبه نظامیان کُرد موسوم به نیروهای دموکراتیک سوریه از چهارشنبه هفته گذشته (بیست و یکم شهریورماه) عملیاتی را در شرق استان دیرالزور (شرق رود فرات) برای پاکسازی مناطق تحت اشغال گروه تروریستی داعش انجام دادند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق به جزئیات عملیات شبه نظامیان کُرد اشاره کرد و افزود: مناطق اشغالی در شرق رود فرات آخرین پایگاه ته مانده های عناصر تروریستی داعش است و شبه نظامیان کُرد عملیات خود را با پشتیبانی ائتلاف غربی آغاز کردند.

این منبع میدانی از پیشروی شبه نظامیان کُرد در حومه روستای «باغور فوقانی» خبر داد و گفت: نیروهای موسوم به دموکراتیک سوریه با حملات گسترده موفق شدند حدود ۱.۵ کیلومتر در عمق منطقه نفوذ کنند و ۱۲ ایستگاه دفاعی عناصر تروریستی داعش را به تصرف دربیاورند.

وی با بیان این که شبه نظامیان کُرد با این پیشروی ها به ورودی روستای «باغور فوقانی» رسیدند، افزود: نیروهای کُرد از محور جنوب و جنوب غربی روستای «باغور» فوقانی موفق به پیشروی شدند.

براساس اطلاعات به دست آمده، ضدحملات عناصر تروریستی داعش برای اشغال مجدد مناطق تازه آزاد شده نتیجه نداده و شبه نظامیان کُرد موفق شدند حملات را به طور کامل دفع کنند.

به گزارش مشرق، عناصر تروریستی داعش درصدد هستند با ضد حملات متوالی، شبه نظامیان کُرد را از حومه روستای «باغور فوقانی» عقب برانند و مانع از سقوط این منطقه راهبردی شوند چرا که تصرف این روستا به معناس سقوط دومینوار سایر مناطق است.

به گفته منابع میدانی، در جریان درگیری های روزهای گذشته حداقل ۲۵ تن از عناصر تروریستی داعش به هلاکت رسیدند و دهها تن دیگر از آنان زخمی شدند؛ تله های کار گذاشته شده توسط داعش هم منجر به کشته و زخمی شدن ۱۵ تن از شبه نظامیان کُرد و انهدام ۴ خودروی نظامی آنان شده است.

از حومه شهرک «السوسه» در محور شمالی شهرک «باغور فوقانی» خبر می رسد، شبه نظامیان کُرد با پشتیبانی ائتلاف غربی موفق شدند ۱.۵ کیلومتر در عمق پیشروی کنند و ۷ ایستگاه دفاعی داعش را به تصرف دربیاورند.

خبرها از حومه شهرک «هجین» حاکیست، عملیات شبه نظامیان کُرد برای پاکسازی و تصرف این منطقه مهم آغاز شده و پیشروی هایی در این محور گزارش شده است؛ «هجین» مهم ترین و آخرین پایگاه گروه تروریستی داعش در شرق رود فرات است.

براساس اطلاعات به دست آمده، شبه نظامیان کُرد تاکنون ۴ کیلومتر مربع در حومه شهرک «هجین» پیشروی کرده اند؛ جنگنده ها و یگان های توپخانه ائتلاف غربی هم به شدت مواضع تروریست های داعش را در این محور هدف قرار می دهند.

به گزارش مشرق، در جریان این حملات، خسارت های سنگینی به مناطق مسکونی وارد شده است؛ به گفته منابع میدانی، جنگنده های ائتلاف غربی در برخی از حملات هوایی از بمب های ممنوعه فسفری استفاده کرده اند.

در حال حاضر، شهرک ها و روستاهای مهمی از جمله «باغور فوقانی، السوسه، الشعفه، الکشمه، ابوحسن، ابوالخاطر و هجین» در شرق استان دیرالزور (شرق رود فرات) با مساحتی برابر ۱۰۵ کیلومتر مربع در اشغال عناصر تروریستی داعش است.

به گفته منابع میدانی، حمایت گسترده ائتلاف غربی به سرکردگی آمریکایی ها از شبه نظامیان کُرد در شرق رو فرات برای جلب اعتماد دوباره آن صورت می گیرد چرا که آنان پشت نیروهای کُرد را در شمال سوریه در جریان درگیری ها با ارتش ترکیه خالی کردند و از سویی دیگر به دنبال مانور رسانه ای مبنی بر مبارزه با گروه تروریستی داعش هستند.