جمعه , ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » رئیس سازمان بسیج: امکان جنگ محال است! آمریکایی‌ها ، خالی می‌بندند!

رئیس سازمان بسیج: امکان جنگ محال است! آمریکایی‌ها ، خالی می‌بندند!

سردارمحمد علی جعفری فرمانده سپاه با بیان اینکه علیرغم تاکید مقام معظم رهبری که نگاه‌ها باید برای حل مشکلات اقتصادی به داخل باشد اما بارها برخی از مدیران کشور تمام راه حل مشکلات اقتصادی کشور را سیاسی و در نهایت به مذاکره پیوند می‌زنند.

 

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: مدیریت جهادی و بسترسازی برای تقویت نقش مردم در حوزه اقتصادی نسخه شفابخش مشکلات اقتصادی کشور است.

به گزارش «انتخاب»، سردارمحمد علی جعفری صبح امروز در مراسم تکریم و معارفه فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران با بیان اینکه بازدارندگی ندسا سبب ناامیدی دشمنان از چشم اندازی به مرزهای آبی کشور شده است، اظهار داشت: دشمنان ما نیز با توجه به توسعه مقاومت‌های شکل گرفته در منطقه که ناشی از تاثیر انقلاب اسلامی است روز به روز به ناامیدی شان افزوده می‌شود.

به نوشته فارس، وی در ادامه با بیان اینکه امنیت امروز کشور به خاطر فداکاری‌های رزمندگان و ایستادگی ملت عزیز ایران و سایر کشورهای مقاومت است افزود: کشورهای سوریه، لبنان، یمن و فلسطین با ایستادگی سرنوشت خود را با مقاومت انتخاب کرده‌اند و پیروزی در انتظار این ملت‌ها خواهد بود.

فرمانده سپاه پاسداران ادامه داد: نتیجه مقاومت و ایستادگی مهمترین درس و جوهره اصلی انقلاب اسلامی است و خداوند را شاکریم که به عنوان سپاه پاسداران به عنوان حافظان ارزش‌های انقلاب اسلامی در قانون اساسی انتخاب شده‌ایم.

سردار جعفری با بیان اینکه این خود یک توفیق بزرگ است بیان داشت: البته این به تنهایی کفایت نمی‌کند و بایستی در عرصه‌های دفاعی و امنیتی و افزایش توان مقابله و دفع تهدیدات را تقویت کرد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری ابراز داشت: با توجه به تجاربی که وجود دارد هرکجا دشمنان اقدامی علیه جمهوری اسلامی ایران داشته، تهدید آنان به خودشان بازگشته و به فرصتی برای ما تبدیل شده است، البته دشمن بیشتر در عرصه امنیتی به دنبال فرصت است چراکه به گفته رهبر انقلاب ما در حوزه سیاسی مطمئن هستیم که دشمن جرات اقدام نظامی علیه کشور ندارد.

سردار جعفری با اشاره به سازماندهی نیروها و بسیجیان در عرصه امنیتی سپاه بیان داشت: ظرفیت همچنان برای افزایش این سازماندهی‌ها وجود دارد.

وی ادامه داد: علیرغم مشکلات مردم در حوزه های مختلف، رضایتمندی مردم نسبت به انقلاب و تعصب آنان نسبت به حراست از کیان و سرزمین و اعتقاداتشان تحسین برانگیز است.

وی ضمن اشاره به موفقیت‌های سپاه در عرصه‌های مختلف نظامی و علمی گفت: یکی از انگیزه‌های جابجایی‌های فرماندهان در سپاه حفظ انگیزه و پویایی در حوزه‌های مختلف است.

فرمانده سپاه پاسداران با تقدیر از سردار فدوی و رشادت‌های وی در طول حضورشان در این جایگاه بیان داشت: سردار تنگسیری نیز با توجه به سیر مراحل فرماندهی از ذیل تا بالا مطمئنا خواهند توانست برای اجرای سیاست‌ها و وظایف محوله با افزایش پویایی گام بر می‌دارند.

سردار جعفری ادامه داد: اگر برای نقش دادن مردم در اقتصاد بسترسازی شود مشکلات کشور در این حوزه به سرعت حل خواهد شد.

وی افزود: اقدامات فراوانی نظیر خیریه‌ها و … توسط مردم در حال اجراست که نیازمند حمایت و توسعه است.

فرمانده سپاه پاسداران با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبتنی بر تغییر مدیریت کشور به مدیریت جهادی بیان داشت: بایستی توجه داشت که نوع مدیریت کشور باید مدیریت اسلامی باشد نه مدیریت غربی، چرا که مدیریت اسلامی متکی به مردم و برای مردم است.

سردار جعفری در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در زمینه ضرورت پایبندی مدیران به مبانی و اعتقادات دینی افزود: موضوع مهم دیگر، تغییر تفکر و دیدگاه مدیران کشور مطابق مبانی اسلامی است که متاسفانه با توجه به فعالیت برخی مدیران کشور با تحصیلات غربی و مبانی غیراسلامی بر مشکلات مدیریتی کشور افزوده است.

وی با اشاره به وظایف سپاه پاسداران بیان داشت: پاسداری از انقلاب اسلامی امروز علاوه بر حضور در مرزها و جبهه‌های فیزیکی در عرصه‌ای دیگر برای سپاه واجب شده که همان فضای مجازی و جنگ نرم است که بایستی بیش از پیش به آن توجه داشت.

سردار جعفری ادامه داد: وظیفه حفاظت و پاسداری از انقلاب اسلامی علاوه بر حضور شما دریادلان در مرزهای آبی حتی به شهرها، بازار، جامعه و حتی خانه‌های ما باز می‌گردد که نباید از آن غفلت کنیم.

فرمانده سپاه پاسداران با بیان اینکه علیرغم تاکید مقام معظم رهبری که نگاه‌ها باید برای حل مشکلات اقتصادی به داخل باشد اما بارها برخی از مدیران کشور تمام راه حل مشکلات اقتصادی کشور را سیاسی و در نهایت به مذاکره پیوند می‌زنند.

وی در ادامه بزرگترین مشکل کشور را حاکم نبودن مدیریت مبتنی با مبانی اسلامی و اعتقادات دینی دانست و افزود: سپاه پاسدارن انقلاب اسلامی، حفاظت و پاسداری از انقلاب اسلامی را در تمام حوزه‌ها به ویژه حوزه مدیریتی مورد توجه قرار داده است.

سردار غلامحسین غیب پرور رئیس سازمان بسیج مستضعفان با بیان این که برخی می‌گویند مشکلات کشور راه حل سیاسی دارد این حرفها بوی بحث مذاکره را می‌دهد. افزود: مذاکره با چه کسی؟ کسی که دستش به خیانت آلوده است؟ در آتش، جنگنده کوثر می‌سازیم و از معدود کشور‌های سازنده این حوزه هستیم، دلیل آن است که آنجا خود باوری هست و دلال و افراد فاسد وجود ندارد. بیاید از اقیانوس عظیم بسیج و اساتید بسیجی استفاده کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفان کشور گفت: وقتی بسیج می‌گوید برای برون رفت از مشکلات کشور طرح دارد ادعا نیست.

به گزارش «انتخاب»، سردار غلامحسین غیب پرور روز چهارشنبه در حاشیه هجدهمین اجلاس بسیج اساتید کشور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بسیج در بخش‌های صنعت، کشاورزی و بسیاری از موضوع‌ها اعم از آموزش و پرورش طرح دارد. بیایند این‌ها را بشنوند و اگر نخواستند رد کنند. ما اصلا قبول نداریم که دخالت می‌کنیم.

به نوشته ایرنا، غیب پرور افزود: بسیج باید دستاورد‌های انقلاب را پاسداری کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین پیشرفت‌های کشور را نعمت بسیار بزرگی دانست که باید قدر آن را دانست.

رئیس بسیج افزود: امکان جنگ وجود ندارد و وقتی حضرت آقا می‌فرمایند جنگی نخواهد شد، این یک پشتوانه قوی دارد.

وی با تاکید بر این که امکان جنگ محال است افزود: آمریکایی به دنبال این قضایا نیستند و اگر می‌گویند خالی می‌بندند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین، درباره درخواست فرانسه برای حفظ برجام به شرط مذاکرات موشکی هم گفت: هیچ دولت بیگانگی حق ندارد به ما باید و نباید بگوید.
وی افزود: ما مردمی مستقل هستیم که روی پای خود ایستاده ایم و سیاست‌های ما هم توسط مسوولان نظام مشخص شده است.

وی درباره مسایل دفاعی کشور هم گفت: در خصوص این مسایل بار‌ها گفته ایم آن‌ها (مقامات فرانسه) در جایگاهی نیستند که حتی به ما مشاوره بدهند، ما خود رای داریم و مسیر کاملا مشخص بوده و بهتر است آن‌ها کوتاه بیایند.

غیب پرو همچنین درباره تحریم‌ها گفت: این تحریم‌ها ۴۰ سال است که وجود دارد؛ البته شدت و ضعف داشته و قبول داریم که تحریم‌ها در این مقطع به اوج خود رسیده است.

وی افزود: می‌پذیریم که مردم تحت فشار هستند و این واقعیتی است که هیچ کس چنین شرایطی را نمی‌خواهد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور تاکید کرد: ما باید اول در مقابل دشمن بایستیم چرا که این‌ها به کمتر از اضمحلال نظام قانع نیستند و شکی در این نیست. در داخل کشور به خودمان باید بیاییم.

غیب پرور افزود: مشکلات عارض فعلی بر کشور راه حل و برون رفت دارد و نباید گذاشت مشکلات روی هم تلنبار شود. باید به راه‌های انقلابی و جهادی و میان بر و به نیرو‌های انقلاب اعتماد و از نفوذی‌ها هم جلوگیری کنیم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاری درباره اتهام برخی مقامات به بسیج و سپاه نسبت به کارشکنی و دخالت در امور آن‌ها گفت: اگر این حرف‌ها را نزنند ما به خود شک می‌کنیم حال که این حرف‌ها را می‌زنند یقین داریم که مسیر ما درست است و با این حرف‌ها کوتاه نمی‌آییم.

رئیس بسیج اظهار داشت: ما قبل از انقلاب ۱۷۰ هزار دانشجو داشتیم و امروز حدود ۵ ملیون دانشجو داریم و نرخ با سوادی ۴۲ درصد بوده و امروز ۹۰ درصد مردم با سواد هستند و ۲ درصد علم جهان در ایران تولید می‌شود.

غیب پرور یادآورشد ۲۰۰ دانشمند ایرانی از برترین دانشمندان جهان هستند و در جمع ۳ کشور برتر جراحی مغز و اعصاب هستیم و در بسیاری از مسابقات علمی جهان جوانان ما مدال کسب می‌کنند.

وی ادامه داد: بسیج یکی از برکات انقلاب اسلامی ایران است و رهبری بسیج را کلید طلایی حل مشکلات کشور می‌دانند. هرکسی که دلداده انقلاب اسلامی است و کشورش را دوست دارد بسیجی می‌دانیم، رهبر معظم انقلاب و فرمانده ارتش و همه بزرگان خودشان را بسیجی می‌دانند.

غیب پرور گفت: اگر ادعا داریم بسیج کلید حل مشکلات کشور است باید قد بکشیم، بسیج برای برون رفت از مشکلات صنعت و کشاورزی حرف دارد. اینکه ما برای حل مسائل اعلام آمادگی کرده ایم و شرایط فعلی کشور تعارف بردار نیست، جنگ اقتصادی مشخص است و تنها کسی این را نمی‌بیند که خواب باشد یا خود را به خواب زده باشد.

وی با بیان این که برخی می‌گویند مشکلات کشور راه حل سیاسی دارد این حرفا بوی بحث مذاکره را می‌دهد. افزود: مذاکره با چه کسی؟ کسی که دستش به خیانت آلوده است؟ در آتش، جنگنده کوثر می‌سازیم و از معدود کشور‌های سازنده این حوزه هستیم، دلیل آن است که آنجا خود باوری هست و دلال و افراد فاسد وجود ندارد. بیاید از اقیانوس عظیم بسیج و اساتید بسیجی استفاده کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: ما با بخش کوچکی از دولت تعامل برقرار کرده ایم، اما مثل قطره و اقیانوس است. باید از ظرفیت‌های داخلی برای حل مشکلات کشور استفاده کرد.

وی ادامه داد: اولین قدم برای حل مشکلات شناخت میدان عمل و گام بعدی شناخت و بهره برداری از داشته‌های انسانی، مادی و معنوی است، البته آسیب‌های هم هست که بخش عمده آن مشکلات مدیریتی و بخش دیگر شرکت‌های خصوصی غیر دولتی است.

غیب پرور همچنین با اشاره به اقدام بسیج در کشف احتکار کالا توسط بسیج گفت: در مساله احتکار خودمان به هم رحم نمی‌کنیم، در یک استانی یک آقایی ۹۰ تن شکر را در انبار احتکار کرده بود، یا در همین مساله پوشک یک نفر ۶۰ میلیارد تومان پوشک را احتکار کرده بود، چرا این رفتار‌ها رخ می‌دهد؟ چرا این کار را می‌کنید بی انصاف ها. گرانی، تورم و احتکار مسائلی است که بخش خصوصی هم در آن نقش دارند.

وی تاکید کرد: باید باور کنیم که انقلاب اسلامی راهی است برای رشد و تعالی بشر در جهان، البته تحقق آن زحمت دارد و باید تلاش کرد. ما مطمئن هستیم که با امید و خود باوری می‌توان بر مشکلات غلبه کرد.