یکشنبه , ۷ خرداد ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » حمله جنگنده‌های اسرائیل به وادی العيون در سوریه !

حمله جنگنده‌های اسرائیل به وادی العيون در سوریه !

پیش‌تر منابع خبری از شنیده شدن صدای انفجار در حومه حماة سوریه خبر داده بودند!

خبرگزاری سانا گزارش داد، پدافندهای هوایی سوری چندین موشک شلیک شده از سوی جنگنده‌های اسرائیلی به منطقه وادی العیون را منهدم کردند

حملات موشکی جنگنده‌های اسرائیلی به حومه حماة سوریهدر حالی که پیش‌تر منابع خبری از شنیده شدن صدای انفجار در حومه حماة سوریه خبر داده بودند، خبرگزاری سانا گزارش داد، پدافندهای هوایی سوری چندین موشک شلیک شده از سوی جنگنده‌های اسرائیلی به منطقه وادی العیون را منهدم کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از اسکای نیوز، رسانه‌ها گزارش دادند که صدای انفجارهایی در منطقه وادی العیون در حومه حماة شنیده شد.

خبرگزاری رسمی سوریه سانا گزارش داد که اخبار اولیه حکایت از وقوع یک تعدی و تجاوز به کشور دارد.

بر اساس این گزارش، پدافندهای هوایی سوریه چندین موشک شلیک شده از سوی جنگنده‌های اسرائیلی به منطقه وادی العیون را منهدم کردند.

یک منبع نظامی سوری جزئیاتی از تجاوز جدید رژیم صهیونیستی به استان‌های طرطوس و حماه را اعلام کرد.

به گزارش تسنیم به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یک منبع نظامی گفت که پدافند هوایی ارتش عربی سوریه تجاوز اسرائیل به برخی مواضع نظامی در دو استان حماه و طرطوس را دفع و تعدادی از موشک‌ها را ساقط کرد.

وی افزود: هواپیماهای رژیم صهیونیستی از غرب بیروت به پرواز درآمده و برخی از مواضع نظامی در دو استان طرطوس و حماه را هدف حملات موشکی خود قرار دادند.

این منبع تاکید کرد که پدافند هوایی ارتش سوریه برخی از موشک‌‌ها را ساقط و جنگنده‌های مهاجم را مجبور به فرار کرد.

این در حالی است که ماهر یونس مدیر بیمارستان “مصیاف” گفت که جسد یک شهید و 4 زخمی در پی تجاوز جدید رژیم صهیونیستی به این بیمارستان منتقل شده است.

از سوی دیگر “عماد بشور” مدیر بیمارستان “بانیاس” نیز گفت که این بیمارستان 8 مجروح در پی این حملات را پذیرش کرده است.

خبرنگار خبرگزاری سانا پیش از این گزارش داده بود که پدافند هوایی ارتش سوریه 5 موشک جنگنده‌های رژیم صهیونیستی را سرنگون کرده است.

وی به نقل از برخی اهالی از سقوط بقایای تعدادی از موشک‌ها در نزدیکی شهرک الناصره و روستای ضهر القصیر در حومه غربی حمص خبر داد.

از ابتدای بحران سوریه تاکنون رژیم صهیونیستی با هدف حمایت از گروه‌های تروریستی و تقویت روحیه آنها بارها سوریه را هدف حملات خود قرار داده است و این در حالی است که پدافند ارتش سوریه خیلی از این حملات را دفع کرده است.

دولت سوریه بارها خطاب به سازمان ملل و شورای امنیت اعلام کرده است که حملات اسرائیل با هدف حمایت از گروه‌های تروریستی و جلوگیری از پیشروی ارتش سوریه در آزادسازی مناطق این کشور از لوث تروریسم صورت می‌گیرد.