یکشنبه , ۲۱ خرداد ۱۴۰۲
صفحه اول » بین المللی » جزئیات حملات موشکی جنگنده‌های اسرائیل به سوریه!

جزئیات حملات موشکی جنگنده‌های اسرائیل به سوریه!

 

جنگنده‌های اسرائیل با نقض حریم هوایی لبنان، مواضع نیروهای ارتش سوریه را هدف قرار دادند.

به گزارش مشرق، ساعتی قبل جنگنده های رژیم صهیونیستی با نقض حریم هوایی کشور لبنان، مواضع نیروهای ارتش سوریه را در استان های حماه و طرطوس با حملات موشکی هدف قرار دادند.

یک منبع میدانی در گفت وگو با مشرق به جزئیات تجاوز و حملات به خاک سوریه اشاره کرد و گفت: 4 جنگنده رژیم صهیونیستی از آسمان مناطق شمالی لبنان به منطقه « بانیاس» در استان طرطوس و حومه منطقه « وادی العیون» در غرب استان حماه موشک شلیک کردند.

این منبع میدانی با بیان این که حملات در غرب استان حماه در حومه مرکز راهبردی تحقیقات« مصیاف» صورت گرفت، افزود: پدافند هوایی ارتش سوریه به سرعت وارد عمل شد و تعدادی از موشک های شلیک شده را رهگیری و منهدم کرد.

وی تصریح کرد: جنگنده های رژیم صهیونیستی از آسمان شمال لبنان 12 موشک به سمت مناطق « وادی العیون و بانیاس» شلیک کردند اما پدافند هوایی ارتش موفق به رهگیری و انهدام 5 موشک شد.

این منبع میدانی با بیان این که لاشه تعدادی از موشک های ساقط شده در حومه شهرک « الناصره» و روستای « ضهر القصیر» در غرب استان حمص مشاهده شده است، گفت: 7 موشک جنگنده های F16 رژیم صهیونیستی به مواضع نیروهای سوری اصابت کرد.

براساس اطلاعات به دست آمده، در نتیجه حملات موشکی به منطقه وادی العیون یک تن از نیروهای ارتش سوریه شهید و حدود 4 تن دیگر زخمی شدند؛ به گفته منابع میدانی در حمله موشکی به منطقه بانیاس استان طرطوس هم حدود 8 تن از نظامیان ارتش سوریه زخمی شدند؛ در لیست نیروهای زخمی نام دو افسر ارتش سوریه به نام های « یاسین محمد بشلاوی و حسن ابراهیم صقر دیده می شود.

به گزارش مشرق، مرکز تحقیقات علمی ( پایگاه الدیسنه) و انبار تجهیزات نظامی در حدفاصل منطقه مصایف تا وادی العیون در غرب استان حماه و کارگاه های وزارت دفاع سوریه در منطقه بانیاس و روستای حرف بنمره در استان طرطوس هدف اصلی جنگنده های رژیم صهیونیستی در این حملات بوده است.