جمعه , ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » بهانه‌ای به نام «مطهری» / تلاش جریان اصولگرا برای جبران افتضاحِ «فیضیه» !

بهانه‌ای به نام «مطهری» / تلاش جریان اصولگرا برای جبران افتضاحِ «فیضیه» !

به گزارش «انتخاب»، این فیلم توسط حمید رسایی منتشر شد و سپس عده ای اصولگرایان جوان، شروع به جوسازی علیه علی مطهری کرده و حتی خواستار برخورد قضایی شدند.

دو هفته پس از ماجرای فیضیه قم و تهدید بی سابقه رییس جمهور به مرگ، فیلمی از جدل لفظی و حمله تند یک منتقد به علی ‏مطهری در گلپایگان منتشر شد تا نحوه مواجهه نایب رییس مجلس را به چالش بکشد. اکنون قریب به اتفاق اصولگرایان که واکنش خاصی به تهدید روحانی به قتل در تجمع فیضیه نشان نداده بودند یک به یک در حال ‏محکوم کردن رفتار علی مطهری و حتی برخورد قضایی با او هستند.

دو هفته پس از ماجرای فیضیه قم و تهدید بی سابقه رییس جمهور به مرگ، فیلمی از جدل لفظی و حمله تند یک منتقد به علی ‏مطهری در گلپایگان منتشر شد تا نحوه مواجهه نایب رییس مجلس را به چالش بکشد.

در این میان صداوسیما هم با رویکردی مشابه علیه نایب رییس مجلس موضع گیری کرد. البته اظهارات و رفتار فرد روحانی که در ویدیو دیده می شود، قابل دفاع نیست اما در این ماجرا، نکات دیگری نیز قابل تامل است.

این اتفاقات با واکنش علی مطهری روبرو شد. او ضمن تکذیب برخی اتهامات از جمله بیان اینکه «من روحانیِ همراه نداشتم» اعلام کرد «آن فرد می‌توانست قبل از آنکه صحبت من تمام شود سوال خود را مطرح کند اما هدفشان تهیه آن ویدئو بود».

در ادامه، اردوگاه اصولگرایان به رهبری رسایی و جوانان جویای نام این جبهه با آب و تاب بیشتر به این ماجرا پرداختند و خواستار برخورد قضایی شدند؛ برخی حتی حکم نهایی را نیز صادر کردند!

قریب به اتفاق اصولگرایان واکنش خاصی به تهدید روحانی در تجمع فیضیه نشان نداده بودند اما اکنون یک به یک در حال ‏محکوم کردن رفتار علی مطهری و حتی برخورد قضایی با او هستند. هدف اصولگرایان چیست؟