چهارشنبه , ۱۷ خرداد ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » یادداشت علی مطهری در باره پخش شعار «ای آنکه مذاکره شعارت- استخر فرح در انتظارت» در تجمع طلاب قم در سخنرانی رحیم پور ازغدی!

یادداشت علی مطهری در باره پخش شعار «ای آنکه مذاکره شعارت- استخر فرح در انتظارت» در تجمع طلاب قم در سخنرانی رحیم پور ازغدی!

در واقع مفهوم این شعار این است که آقای رئیس‌جمهور، ما همانطور که سر آقای هاشمی را زیر آب کردیم سر تو را هم زیر آب خواهیم کرد.

علی مطهری  نوشت:

در تجمع مدرسه فیضیه قم شعارهایی متناسب با اقشار فرومایه جامعه سر داده شد و تاسف انسان افزایش می‌یابد زمانی که در می‌یابیم که این افراد ابزار دست یک گروه سیاسی واقع شدند و روی دسته پلاکاردهای آنها نوشته شده بود: “لطفا تابلوها را بعد از مراسم تحویل دهید.”

تاسف بیشتر زمانی به انسان دست می‌دهد که می‌بیند یکی از شعارهایی که روی تابلو حمل می شد، این بود: «ای آنکه مذاکره شعارت- استخر فرح در انتظارت» که اشاره به رحلت آیت الله هاشمی رفسنجانی بود.

این شعار می‌تواند سرنخی برای نحوه فوت آن مرحوم باشد که برای بسیاری از اذهان به صورت یک معما باقی مانده است. در واقع مفهوم این شعار این است که آقای رئیس‌جمهور، ما همانطور که سر آقای هاشمی را زیر آب کردیم سر تو را هم زیر آب خواهیم کرد. وزارت اطلاعات باید این موضوع را پیگیری و نتیجه را به اطلاع ملت برساند. شاید ماجرای فوت ناگهانی و غیرقابل باور رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز روشن شود.»

علی مطهری قبلا نیز درباره روشن شدن ابعاد قتل هاشمی رفسنجانی خواهان تشکیل محفل احضار روح شده بود!