پنجشنبه , ۱ مهر ۱۴۰۰
صفحه اول » بین المللی » ماموریت ویژه مقام آمریکایی به آسیای جنوب شرقی برای جلب حمایت از تحریم رژیم ایران

ماموریت ویژه مقام آمریکایی به آسیای جنوب شرقی برای جلب حمایت از تحریم رژیم ایران

روزنامه ژاپنی «ماینیچی» چاپ توکیو از سفر یک مقام آمریکائی برای جلب حمایت از تحریمها علیه رژیم ایران به آسیای جنوب شرقی خبر داده است.

مارشال بیلینگزلی، مدیرکل وزارت خارجه آمریکا در امور تامین مالی تروریسم که از سنگاپور دیدار می‌کند، به خبرنگار این روزنامه گفته است، آمریکا از کشورهای جنوب خاوری آسیا می خواهد تحریمها علیه رژیم ایران را مراعات کنند.

مقام آمریکائی گفت ما نمی خواهیم به این یا آن کشور بگوئیم چه بکنند و چه نکنند، اما با شفافیت تمام تاکید می کنیم هر شرکتی خودش باید تصمیم بگیرد که می خواهد با رژیم ایران یا با آمریکا و نظام مالی این کشور همکاری کند.

وی پیش بینی کرده است که اغلب شرکتها از تحریمهای آمریکا علیه رژیم ایران به شدت پشتیبانی خواهند کرد.

بیلینگزلی که در راس هیاتی از وزارتخانه‌های خزانه داری و خارجه، پیش از سفر به سنگاپور از اندونزی و مالزی دیدار کرده است، از سنگاپور به فیلیپین و تایلند خواهد رفت.

مقام آمریکائی با اشاره به نزدیک شدن اخیر دولت ایران به آسه‌آن و امضای پیمان همکاری، از ۱۰ کشور عضو این سازمان خواست در برابر ایران با احتیاط بسیار زیاد عمل کنند.

روزنامه به نقل از منابع ژاپنی می نویسد آمریکا شاید تلاش کند سنگاپور را به منع معامله با رژیم ایران، خرید نفت آن کشور، و همکاری در انتقال نفت ایران تشویق کند