دوشنبه , ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » احمدی‌نژاد در پیام ویدئویی: “ملت کلا ناراضی است. قبول ندارند دولت را. قوای دیگر را هم قبول ندارند.”

احمدی‌نژاد در پیام ویدئویی: “ملت کلا ناراضی است. قبول ندارند دولت را. قوای دیگر را هم قبول ندارند.”

 

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهور سابق ایران، با انتقاد از شرایط اقتصادی و سیاسی ایران، “همه مقامات” حکومت ایران را مسئول وضعیت فعلی دانست و گفت ملت ایران، دولت و دیگر شاخه‌های حکومت را قبول ندارد.

آقای احمدی‌نژاد در پیام ویدئویی خود گفت: “ملت کلا ناراضی است. قبول ندارند دولت را. قوای دیگر را هم قبول ندارند. آقای روحانی، شما و تمام حامیانتان و دو جناح اصلی و رئیس دو قوه دیگر شریکید در این وضع. بهترین راه جلب رضایت این است که دیگر ادامه ندهید.اقتصاد که در آستانه متلاشی شدن است. اعتماد عمومی به کل سیستم به صفر نزدیک شده است. نارضایتی در اوج است. فقر گسترده است.چه کسی مسئول این وضع است؟ همه مقامات کشور، هر سه قوه. بیش از همه آقای روحانی.”

او با انتقاد از گره زدن مسایل گوناگون به بحران هسته‌ای، گفت حسن روحانی به دلیل سابقه مذاکره با آمریکا در دهه ۱۳۸۰ مسئولیت بیشتری دارد.

آقای احمدی‌نژاد حسن روحانی را متهم کرد که هم در مقام دبیر شورای عالی امنیت ملی در دهه ۱۳۸۰ و در مقام رئیس جمهور در دهه ۱۳۹۰، در مذاکرات هسته‌ای “امتیازات فراوان داد و هیچی نگرفت.”

پیام ویدئویی آقای احمدی‌نژاد در پیامرسان فیلترشده تلگرام منتشر شده است. بسیاری از مقام‌ها، نهادها و رسانه‌های رسمی در ایران فعالیت خود در تلگرام را متوقف کرده‌اند

آقای احمدی نژاد خطاب به حسن روحانی گفت: “ادامه حضور شما هم به ضرر کشور است و هم به ضرر خود شما. به نظرم فرصتی باقی نمانده. بهترین کار عذرخواهی از مردم است.”

پذیرش فشار تحریم

محمود احمدی‌نژاد با دفاع از عملکرد دولت خودش، دیگر جناح‌ها و نهادهای حکومتی ایران را متهم به کارشکنی و عدم همراهی با دولتش متهم کرده و گفته است که جو تبلیغاتی سنگینی علیه دولت او درست شده بود.

آقای احمدی‌نژاد گفت: “گفتند دولت ناتوان است. تحریمی در کار نیست.”

او در حالی فشار تحریم‌ها بر وضعیت اقتصادی ایران را می‌پذیرد که در دوران ریاست جمهوری خود گفته بود: “آنقدر قطعنامه بدهید که قطعنامه‌دانتان پاره شود.”

او در اظهار نظر دیگری گفته بود: “در ایران مردم می‌گویند این تحریم اصلا چی هست؟”