یکشنبه , ۲۸ شهریور ۱۴۰۰
صفحه اول » بین المللی » نماینده انگلیس در سازمان ملل:ترامپ پیشنهاد مذاکره داده و روحانی نپذیرفته؛ هر کاری در جهت یک گفت وگوی سازنده، بایستی انجام شود

نماینده انگلیس در سازمان ملل:ترامپ پیشنهاد مذاکره داده و روحانی نپذیرفته؛ هر کاری در جهت یک گفت وگوی سازنده، بایستی انجام شود

نماینده انگلیس در سازمان ملل متحد گفت: موضع دولت ما بقای در برجام است و آن را برای منطقه و عدم گسترش سلاح‌های هسته‌ای در جهان ارزشمند می‌داند و مایل هستیم که این توافق ادامه یابد.نماینده انگلیس در سازمان ملل متحد گفت: موضع دولت ما بقای در برجام است و آن را برای منطقه و عدم گسترش سلاح‌های هسته‌ای در جهان ارزشمند می‌داند و مایل هستیم که این توافق ادامه یابد.

به گزارش ایرنا، کارن پیرس عصر چهارشنبه در نشست خبری که به مناسبت آغاز ریاست دوره‌ای انگلیس بر شورای امنیت برگزار شد، این مطلب را در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران که آیا وضع تحریم‌های جدید علیه ایران از سوی آمریکا، نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد است؟ مطرح کرد.

وی همچنین درباره اینکه آیا این مساله در شورای امنیت مطرح خواهد شد یا خیر، اظهار کرد: ما نیاز داریم که اعضای شورای امنیت در این باره تشکیل جلسه و گفتگو پیشنهاد بدهند، ما درباره برجام نشستی را در زمان ریاست روسیه بر این شورا (دو ماه پیش) برگزار کردیم.

نماینده انگلیس در سازمان ملل متحد در عین حال مدعی شد: حتی اگر ما با برخی از اقدامات ایران در منطقه که باعث نگرانی و بی ثباتی می‌شود، موافق نباشیم، به حمایت از توافق هسته‌ای ادامه می‌دهیم.

پیرس در پاسخ به این سوال که آیا وضع تحریم‌ها علیه ایران نقض قطعنامه ۲۲۳۱ است یا خیر؟ گفت: من در جایگاهی نیستم که به این مساله جواب دهم. ما از منظر ملی خود به این توافق پایبند هستیم. برجام چیزی است که می‌خواهیم باشد.

وی درباره مذاکرات ایران و آمریکا و احتمال اینکه به یک توافق جدید هسته‌ای دست یابند هم اظهار کرد: تا جایی که می‌دانم، رئیس جمهوری ترامپ پیشنهاد داده و رئیس جمهوری ایران آن را نپذیرفته است. این یک رابطه تاریخی بین ایران و آمریکا خواهد بود که ممکن از سال ۱۳۵۷ تا کنون شکل بگیرد.

نماینده انگلیس با بیان اینکه ایرانی‌ها و آمریکایی‌ها می‌خواهند که با هم گفتگو کنند، افزود: اقدامات بی ثبات کننده ایران در منطقه از یک طرف و برجام از طرف دیگر، هر چیزی که منجر به یک گفت وگوی سازنده و سودمند باشد، بایستی انجام شود.