جمعه , ۱۹ خرداد ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » تظاهرات اعتراضی به تهران کشیده شد

تظاهرات اعتراضی به تهران کشیده شد

تصاویر نشان می‌دهد که یکی از تظاهرات پایتخت در مسیر چهار راه ولیعصر به سمت میدان امام حسین انجام شده است.
۱۱/مرداد/۱۳۹۷  رادیو فردا   ویدئوهای دریافتی نشان می‌دهد که عصر پنجشنبه ۱۱ مرداد تظاهرات اعتراضی در برخی از شهرهای ایران برای نخستین بار به تهران کشیده شد و معترضان به نابسامانی اقتصادی و سیاسی علیه سیاست‌های جمهوری اسلامی شعار سر دادند.

بر اساس یکی از ویدئوها، تظاهرکنندگان که تعداد آنها به چند صد نفر می‌رسد در پیاده‌رو و خیابان ولیعصر در حال راهپیمایی هستند و یک سطل زباله نیز به آتش کشیده شده است.

معترضان در حالی که مشت‌های خود را گره کرده‌اند شعار می‌دهند: «توپ، تانک، فشفشه/ آخوند باید گم بشه».

در یکی دیگر از ویدئوها، معترضان شعار «مرگ بر خامنه‌ای» سر می‌دهند و یکی از آنها فریاد می‌زند که نیروهای بسیجی در حال حمله‌ور شدن به مردم هستند.

در دور تازه اعتراض‌های خیابانی در ایران که از اول هفته جاری آغاز شده است، تهران تا حدودی آرام بود ولی شهرهای اصفهان، شیراز و گوهردشت کرج شاهد اعتراض‌های گسترده بوده است.
بر اساس برخی دیگر از گزارش‌های دریافتی٬ حضور نیرو‌های امنیتی و پلیس در مرکز شهر تهران نیز جو پایتخت را امنیتی کرده است.

وضعیت شمال شهر تهران به خصوص محله «تجریش» نیز امنیتی گزارش شده است.

گزارش‌های تایید نشده همچنین حکایت از وقوع برخی درگیری‌های پراکنده در مرکز شهر تهران دارد که رادیو فردا در حال حاضر نمی‌تواند آن‌ها را تایید یا رد کند.

صبح روز پنجشنبه نیز در فلکه «صادقیه» تهران تجمع اعتراضی مشابهی برگزار شده بود که حضور نیرو‌های پلیس در این منطقه نیز قابل توجه گزارش شده بود.