شنبه , ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
صفحه اول » بین المللی » ادعای «الشرق الاوسط»: هفته گذشته ارتباطات غیرمستقیم زیادی بین مسئولان ایران و آمریکا صورت گرفته / شاید این بار هم عمان میانجی گری کرده

ادعای «الشرق الاوسط»: هفته گذشته ارتباطات غیرمستقیم زیادی بین مسئولان ایران و آمریکا صورت گرفته / شاید این بار هم عمان میانجی گری کرده

این اولین بار نیست که رئیس جمهور آمریکا با اتخاذ مواضعی متناقض، محافل سیاسی را غافلگیر می کند و به فاصله یک هفته، نخست از زبان تهدید علیه ایران استفاده کرده و پس از آن ایرانیها را دعوت به مذاکره می کند. به عقیده من، هفته گذشته ارتباطات غیر مستقیم زیادی بین مسئولان ایران و آمریکا صورت گرفته است.عبدالرحمن الراشد در الشرق الاوسط نوشت: این اولین بار نیست که رئیس جمهور آمریکا با اتخاذ مواضعی متناقض، محافل سیاسی را غافلگیر می کند و به فاصله یک هفته، نخست از زبان تهدید علیه ایران استفاده کرده و پس از آن ایرانیها را دعوت به مذاکره می کند. به عقیده من، هفته گذشته ارتباطات غیر مستقیم زیادی بین مسئولان ایران و آمریکا صورت گرفته است. ترامپ برای آغاز اجرای تحریمها زمانی تعیین کرد تا به ایرانیها فرصت لازم برای ارائه بهترین امتیازها را بدهد. چه بسا عمان که سابقه انتقال پیامها بین ایران و آمریکا را دارد، این بار نیز با سفر وزیر خارجه خود به ایالات متحده، قصد میانجی گری واضحی میان این دو کشور را داشته است.

به گزارش «انتخاب»، این روزنامه عرب زبان ادامه داد: نباید به این سرعت پیروزی یا شکست یکی از طرفین ایران و آمریکا را اعلام کنیم؛ چرا که تسلیم شدن ایران یا عقب نشینی امریکا، یک بازی فوتبال نیست. اما یک مساله واضح وجود دارد و آن اینکه یکی از طرفها در این میان باید امتیازاتی بدهد.

احتمالا آمریکایی ها اطلاعات لازم در مورد نظر تهران پیرامون مذاکره را در اختیار داشته اند و دعوت ترامپ از روحانی برای مذاکره بدون پیش شرط، با استفاده از همین اطلاعات صورت گرفته است.