دوشنبه , ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » یک مرد و زن به همراه جزایری بوده اند که به مأموران هنگ مرزی پیشنهاد رشوه یک میلیارد تومانی می‌دهند تا شهرام جزایری را آزاد کنند!

یک مرد و زن به همراه جزایری بوده اند که به مأموران هنگ مرزی پیشنهاد رشوه یک میلیارد تومانی می‌دهند تا شهرام جزایری را آزاد کنند!

به گزارش مشرق، شهرام جزایری که دو سالی هست از زندان آزاد شده است در مرز بازرگان در حین خروج غیرقانونی از کشور بازداشت شد.بر اساس اطلاعات به دست آمده مشخص شده است که شهرام جزایری در یک کانتینر حمل بار کشور ترکیه مخفی شده است که در هنگام عبور از زیر دستگاه ایکس ری مأموران گمرک متوجه وی شده اند.این در حالی است که جزایری پس از دستگیری ابتدا خود را یکی از اتباع کشور افغانستان معرفی می‌کند و می‌گوید قصد رفتن به ترکیه را داشته است.

وی بعد از بازداشت به همراه 80 نفر دیگر از اتباع افغانستانی از سوی بازپرس دادسرا به طرد از کشور و بازگشت به افغانستان محکوم می‌شود.شهرام جزایری سپس به همراه سایر اتباع بیگانه به محل نگهداری اتباع فرستاده می‌شود اما شب هنگام زمانی که معاون هنگ مرزی در حال بازدید از بازداشت شدگان بوده است به وی شک می‌کند.شما قیافه ات آشناست و بعید است که افغانستانی باشی.

شهرام جزایری که به شناسایی هویتش آگاه می‌شود خود را معرفی کرده و به این ترتیب علت و انگیزه اش برای خروج از کشورش را رفتن به کانادا عنوان می‌کند.وبه مأموران می‌گوید من به علت بدهی مالیاتی ممنوع الخروج هستم و نمی‌توانستم از کشور خارج شوم.

اطلاعات تکمیلی حکایت از آن دارد که یک مرد و زن به همراه جزایری بوده اند که به مأموران هنگ مرزی پیشنهاد اخذ رشوه یک میلیارد تومانی می‌دهند تا شهرام جزایری را آزاد کنند.

منبع: فارس