دوشنبه , ۱۵ خرداد ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » بالاخره سیف رااز کرسی ریاست بانک مرکزی اخراج و همتی را به جای او نصب کردند!

بالاخره سیف رااز کرسی ریاست بانک مرکزی اخراج و همتی را به جای او نصب کردند!

حسن روحانی پس از رای اعتماد هیات دولت به همتی برای جایگزینی با سیف از رئیس کل قبلی بانک مرکزی تقدیر و تشکر کرد.

روحانی و سیف

به گزارش مشرق، صبح امروز حسن روحانی رئیس جمهور پس از رای اعتماد هیات دولت به عبدالناصرهمتی برای جایگزینی با ولی‌الله سیف  از رئیس کل قبلی بانک مرکزی تقدیر و تشکر کرد!

رئیس جمهور با تشکر از آقای  سیف، وی را مدیری بسیار سالم و ارزشمند دانست که با جدیت تمام سیاست‌های دولت را اجرا می‌کرد .  دکتر روحانی ایستادگی در برابر مؤسسات مالی، اعتباری غیرمجاز که به ایجاد انضباط بیشتر و قاعده‌مند شدن این مؤسسات منجر شد را از خدمات ارزنده دوره مدیریت آقای سیف دانست.

بیشتر بخوانید:

چند ملاحظه راهبردی درباره تغییر رئیس بانک مرکزی

این در حالی است که در دوران زمامداری ولی‌الله سیف بر بانک مرکزی تصمیمات اشتباه وی به همراه تیم اقتصادی دولت باعث بروز مشکلات عدیده ارزی، پولی و مالی در کشور شد. رئیس کل سابق  بانک مرکزی در ابتدای حضور دولت یازدهم که روند کاهشی قیمت دلار در قبال ریال را به همراه داشت در اظهاراتی عجیب گفت:« هیچ دلیلی برای کاهش بیشتر نرخ دلار در بازار آزاد وجود ندارد و اصلاً منطقی نیست قیمت دلار بیشتر از این پایین بیاید»!

بسیاری از کارشناسان تصمیمات کارشناسی نشده ولی الله سیف در بحث مواجهه با مشکل موسسات اعتباری غیر مجاز و تزریق 35 هزار میلیارد تومان برای پاک کردن صورت مساله این موسسات را از دیگر اشتباهات او می‌دانند.

با همه این احوال کرسی بانک مرکزی از امروز هر چند دیر دیگر جایی برای سیف ندارد و باید دید عبدالناصر همتی که بیشتر نام او در بیمه مرکزی و بانک سینا دیده شده چگونه می‌تواند بر مشکلات عدیده دوران مدیریت سیف عبور کند.

منبع: فارس