شنبه , ۱۳ خرداد ۱۴۰۲
صفحه اول » اجتماعی و سیاسی » پای وزیر اطلاعات بخاطر سخنانش به مجلس کشید !

پای وزیر اطلاعات بخاطر سخنانش به مجلس کشید !

پورابراهیمی از دعوت وزیر اطلاعات در خصوص اظهارات اخیرش مبنی بر عدم برخورد قهرآمیز با مفسدان اقتصادی به کمیسیون متبوع خود خبر داد.

جوان آنلاین: محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامیاز دعوت وزیر اطلاعات در خصوص اظهارات اخیرش مبنی بر عدم برخورد قهرآمیز با مفسدان اقتصادی به کمیسیون متبوع خود خبر داد و گفت: مجازات متخلفان اقتصادی باید به مراتب بالاتر از مجازات دشمنان خارجی انقلاب باشد و وزیر اطلاعات باید اظهارات خود را اصلاح کند و اگر واقعا مکنونات قلبی وزیر این است که در این شرایط نباید با مفسدان اقتصادی برخورد قهری صورت گیرد، روش وی اشتباه است و به هیچ عنوان این موضع در نظام جمهوری اسلامی قابل قبول نیست.

وی با بیان اینکه از وزیر اطلاعات دعوت می‌کنیم تا با حضور در کمیسیون اقتصاد نسبت به این اظهارات پاسخگو باشد، گفت: اگر استنباط ما این باشد که وزارت اطلاعات می‌خواهد چنین مسیری را ادامه دهد و چنین رویکردی را اتخاذ کند و نگرانی مردم در زمینه برخورد با فساد تشدید شود موضوع تعیین تکلیف وزیر اطلاعات یکی از موضوعات اصلی کمیسیون اقتصادی در هفته آینده خواهد بود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: سرفصل اصلی و شاه بیت اساسی مطالبات مردم مبارزه با فساد اقتصادی است. آنچه در فضای کنونی کشور، قبل از تحریم‌ها و حل مشکلات ساختاری و درونی اقتصاد، در راس موضوعاتی است که نظام باید برای آن چاره بیندیشد و اقدامات عاجل و قاطعی را انجام دهد مبارزه با فساد اقتصادی است.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حتی اگر بر تحریم‌ها فائق بیاییم و مشکلات ساختاری اقتصاد کشور را حل کنیم بدون ریشه کن کردن فساد، قطعا موفقیتی در افزایش رضایت و اعتماد مردم نسبت به نظام به دست نخواهیم آورد.

رئیس کمیسیون اقتصادی اظهار داشت: راهکار‌های مبارزه با فساد اقتصادی، درونی است و ارتباطی با اقدامات آمریکایی‌ها و دشمنان ما ندارد، عدم برخورد قاطع و سریع نظام با فساد اقتصادی موجب تشدید آثار تحریم‌ها شده و ناکارآمدی اقتصادی را افزایش خواهد داد.

وی تاکید کرد: شاه بیت تصمیم نظام اجرایی کشور مبارزه قاطع، دقیق، علمی و تخصصی با پدیده فساد اقتصادی در کشور است. امروز تحریم‌ها و ناکارآمدی اقتصادی کشور هزینه‌های اقتصادی را افزایش داده است، اما عدم مبارزه قاطع با فساد اقتصادی موجب بی اعتمادی مردم خواهد شد.

پور ابراهیمی تصریح کرد: عدم ایجاد اطمینان در مردم نسبت به برخورد و مبارزه قاطع و جامع جمهوری اسلامی و حاکمیت با پدیده فساد موجب سلب اعتماد مردم از نظام جمهوری اسلامی ایران می‌شود. مردم باید احساس کنند نظام با کسانی به بیت المال دست درازی کنند مماشاتی ندارد و برخوردی قهر آمیز انجام خواهد داد.

وی با بیان اینکه تمام تلاش دشمنان طی ۴۰ سال گذشته این بوده که اعتماد مردم را نسبت به نظام جمهوری اسلامی ایران سلب کنند، تصریح کرد: جفایی که متخلفان و مجرمان اقتصادی به نظام می‌کنند از کارشکنی آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها به مراتب بالاتر است، آمریکا و اسرائیل هزینه به نظام اقتصادی تحمیل می‌کنند، اما متخلفان و مجرمان اقتصادی اعتماد مردم به نظام جمهوری اسلامی را سلب می‌کنند.

عضو شورای عالی هماهنگی اقتصادی قوا اظهار داشت: انتظار ما این است که دستگاه‌های نظارتی و اطلاعاتی ما به اندازه سر سوزنی با متخلفان اقتصادی مماشات نکنند. امیدواریم صحبت‌های آقای وزیر اطلاعات اشتباه لفظی باشد و ناشی از مکنونات قلبی ایشان نباشد. آقای وزیر هم باید سریعا این اظهارات را اصلاح کند.

وی ادامه داد: خبر‌هایی که ما از واکنش مقام معظم رهبری به اظهارات وزیر اطلاعات داریم نشان دهنده نگرانی و انتقاد شدید ایشان نگران کننده است؛ این اظهارات از وزیر اطلاعات در راس بزرگترین دستگاه نظارتی نگران کننده است.